Neringa FM

Naujienos

SSL Gold Cup 2022

Istorinis įvykis: LT pradeda kovą dėl pasaulio buriavimo valstybės titulo

„Kaip pasaulio futbolo taurė, tik buriavime“ – taip pristatoma „SSL Gold Cup“ pasaulio taurė, kovai dėl pasaulio buriavimo taurės suvienijusi net 56 valstybes, tarp jų – ir Lietuvą. Nacionalinė mūsų šalies rinktinė, vedama olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės Scheidt, jau rytoj, birželio 1 d., pirmąkart istorijoje Šveicarijoje stos prie kvalifikacinių lenktynių starto linijos. Čia, po intensyvios trijų dienų kovos ant vandens su Slovėnijos ir Ekvadoro rinktinėmis, paaiškės, ar mūsiškiai pateks į rudenį Bahreine vyksiančius pasaulio taurės finalinį etapą.

Ar pavyks Lietuvai kvalifikuotis pasaulio SSL Gold CUP taurės finalams?

„Tai iš tiesų istorinė diena Lietuvai. Pirmą kartą mūsų šalies rinktinė – tarp 56 išskirtinai nacionaliniu pagrindu sudarytų komandų, kurios kovoja dėl geriausios buriavimo valstybės titulo. Tiek man, tiek ir visai komandai – didžiulė garbė atstovauti savo šaliai tarp daugkartinių olimpinių čempionų, „America‘s cup“ dalyvių ir kitų pasaulinių buriavimo žvaigždžių.

SSL Gold Cup 2022 LT team

Šios kovos formatas visiems pažįstamas – lenktynės vyks tokiu pačiu principu kaip Pasaulio futbolo taurėje: valstybių rinktinės skirtinguose pogrupiuose rungsis iš pradžių kvalifikaciniuose etapuose, o vėliau geriausios iš jų susitiks rudenį vyksiančiuose finaluose. Tikimės, kad buriavimo taurė neilgai trukus į futbolo pasaulio taurę bus panaši ne tik formatu, bet ir žinomumu“, – prieš startą teigė komandos direktorius, olimpietis Rokas Milevičius.

Lietuvos rinktinės varžybiniame pogrupyje – Slovėnijos ir Ekvadoro komandos. Per tris dienas, kurių metu ketinama įvykdyti iki 6 lenktynių, paaiškės, kurios dvi komandos surinko daugiausiai taškų ir kovą galės tęsti spalio 28 – lapkričio 20 Bahreine vyksiančiuose „SSL Gold Cup“ finaliniame etape. 24 pagal SSL reitingą stipriausios jūrinės valstybės, tokios kaip Naujoji Zelandija, Brazilija ar Didžioji Britanija, savo kovą dėl taurės pradės iškart Bahreine. Kvalifikaciniame etape iš viso savo pogrupiuose susirungs 32 komandos.

Prieš porą savaičių vykusiame pirmajame kvalifikaciniame etape į finalus jau atsirinko pirmosios keturios valstybės – Estija, Airija, Taitis, Antigva ir Barbuda.

Lietuvos rinktinė, ruošdamasi šiam startui praėjusią savaitę dalyvavo treniruočių stovykloje Kroatijoje, o pastarąsias kelias dienas jau treniruojasi varžybų akvatorijoje. Pasak rinktinės narių, pasiruošimas duoda tikrai puikių rezultatų – įgula dirba vis darniau ir vieningiau, manevrai atliekami vis sklandžiau. Vis dėlto vienu iš didžiausių iššūkių komanda įvardija specifinę varžybų akvatoriją, Nešatelio ežerą.

 

„Prognozė rodo, kad čia, ežere, bus labai silpnas vėjas, o silpnas vėjas visada yra pavojus nenumatytiems dalykams. Vėjas čia labai sukinėjasi, netrūksta vėjo „duobių“, kur jis tiesiog pradingsta, tai reiškia, kad kova ir vėjo loterija vyks iki pat finišo linijos“, – teigia pagrindinis komandos vairininkas Raimondas Šiugždinis.

Lietuvos pogrupyje kausis ne keturios, o trys komandos, nes Hongkongo komanda dėl Covid-19 ribojimų neturėjo galimybės atvykti į kvalifikacinį etapą.

Rinktinėje – vieni stipriausių Lietuvos buriuotojų

SSL Gold Cup 2022 LT team yacht

„SSL Gold Cup“ pasaulio taurei rinktinės buvo sudaromos išskirtinai nacionaliniu pagrindu ir siekiant į rinktinę suburti geriausius kiekvienos šalies buriuotojus. Dėl to pusė komandos į ją pateko pagal pasaulinį SSL reitingą, kuriame pagal tarptautinių varžybų ir čempionatų rezultatus išreitinguoti skirtingų jachtų klasių buriuotojai, o kitą pusė –  komandos kapitono sprendimu.

„Tikslas buvo į rinktinę suburti tokius buriuotojus, kurie turėtų ir pakankamai patirties bei žinių, ir noro bei užsidegimo tobulėti bei augti kartu kaip komanda. Gali būti išties puikus sportininkas, tačiau tokiame formate, kuriuo vyks šios varžybos, būtina mokėti tapti komandos dalimi – ne tik įnešti savo darbo dalį tiek ant denio, tiek krante, bet ir visuomet girdėti bei matyti kitus, dirbti bendro tikslo vardan. Kai lenktyniaujama vienodais laivais, rezultatas pasiekiamas ne atskirų sportininkų, o komandos tarpusavio komunikacijos ir įdirbio dėka. Vieno nario klaida atliekant manevrą daro įtaką visos komandos veiksmų sekai“, – dalinasi Lietuvos rinktinės kapitonė, G. Volungevičiūtė Scheidt.

Pasak jos, tai buvo tam tikras iššūkis ir jai pačiai, įpratusiai buriuoti nedidele vienviete olimpinės ILCA 6 klasės jachta. Įguloje G. Volungevičiūtė Scheidt užims taktikės poziciją.

Vedami olimpinės vicečempionės G. Volungevičiūtės Scheidt, už Lietuvą kovos olimpietis, pirmasis Lietuvos buriuotojas „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį Rokas Milevičius, vienas geriausių Lietuvos vairininkų, olimpietis Raimondas Šiugždinis, ir tokie patyrę buriuotojai kaip Karolis Janulionis, Klaudio Kliučinskas, Martin Volkovicki,  Kristoforas Akromas, Tadas Žižys, Andrius Ramonaitis, Emilis Valentinaitis.

Kviečia stebėti tiesioginę transliaciją iš lemiamų lenktynių distancijos

Pasak rinktinės nario ir SSL Lietuva organizacijos vadovo Kristoforo Akromo, „SSL Gold Cup“ pasaulio taurė ypatinga ir tuo, kad šios varžybos skirtos ne tik sportininkams, bet ir žiūrovams – organizatoriai deda visas pastangas, kad stebėti greitas ir dideles, 47 pėdų (~14m) siekiančias jachtas ir išgyventi sportinį azartą bei nacionalinį pasididžiavimą savo rinktinėmis galėtų visi.

„Šis formatas siekia buriavimą padaryti suprantamą ir patrauklų net ir neburiuojančiam žmogui – bus įspūdingų vaizdų, mes, komanda, taip pat dalinsimės patirtimi, o paskutines dvi lenktynių dienas planuojama ir tiesioginė transliacija iš distancijos, kur komentatorių ir puikiai paruoštos vizualinės medžiagos pagalba kiekvienas galės stebėti lemiamą Lietuvos kovą siekiant kvalifikuotis ir sirgti už mūsiškius“, – pasakoja K. Akromas.

Pačios lenktynės bus vykdomos olimpinės distancijos principu – rinktinių įgulos, lenktyniaudamos identiškais sportiniais laivais varžysis trumpose dinamiškose distancijose prieš vėją ir pavėjui. Pirma finišo liniją kirtusi komanda gaus daugiausiai taškų, paskutinė – mažiausiai. Siekiant išlaikyti azartą ir sportinę įtampą paskutiniąją lenktynių dieną taškai bus dviguminami. Kvalifikaciją praeis ir į finalus pateks dvi daugiausiai taškų surinkusios komandos.

Lietuvos kovą „SSL Gold Cup“ kvalifikaciniame etape birželio 1-3 dienomis galima sekti čia.