Neringa FM

Naujienos

Geriausi Lietuvos buriuotojai 2021

Lietuvos buriuotojai apdovanojo 2021 metų geriausius

Šeštadienį, lapkričio 20 dieną, Vilniaus Vaidilos teatre iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi 2021 metų Lietuvos buriuotojas ir buriuotoja, įgula, ryškiausias įvykis, buriuotojų klubas, kelionė bei kitos šiai sporto šakai svarbios asmenybės bei reikšmingos iniciatyvos. Geriausios buriuotojos titulą pelnė Tokijo olimpiadoje šiemet startavusi Viktorija Andrulytė, geriausiu buriuotoju – taip pat Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Juozas Bernotas.

„Šie metai, nepaisant vis dar sudėtingų pandeminių aplinkybių, buriuotojams buvo dosnūs. Tai tik dar kartą įrodo, kad net sunkiausiose situacijose buriuotojai nepasiduoda, parodo tvirtą charakterį ir kovoja.

Turėjome tikrai įspūdingus metus: du olimpiečiai startavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, pirmą kartą istorijoje Lietuvoje suorganizuotas pasaulio buriavimo čempionatas Nidoje, pirmą kartą Lietuvos įgula startavo „The Ocean Race“ varžybose aplink Europą, kurių Prologas startavo ne kur kitur, o mūsų uostamiestyje. Labai tikiuosi, kad šie dosnūs metai, tik pradžia tų įvykių ir iniciatyvų, kurias buriuotojų bendruomenė padovanos Lietuvai ir ateinančiais metais“,- džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Raimundas Daubaras.

Renginio metu įspūdingomis burės formos stiklo taurėmis apdovanoti Lietuvos buriavimo olimpiečiai: metų buriuotojo titulą iškovojęs Juozas Bernotas bei metų buriuotoja Viktorija Andrulytė.

2021 geriausių Lietuvos buriuotojų apdovanojimai

„Tiesą sakant šis sezonas man dar nesibaigė, nes pirmadienį išskrendu į pasaulio čempionatą, kuris buvo atkeltas iš kovo mėnesio, turėjo vykti Amerikoje, o vyks Omane. Tai šis sezonas ypatingas tuo, kad vienos svarbiausių varžybų vyksta metų gale, todėl dar nesu atsipalaidavusi, vis dar stipriai ruošiamės, kad pasaulio čempionatas duotų teigiamų rezultatų“,- po apdovanojimo artimiausiais sportiniais planais dalinosi V. Andrulytė.

Dar viena tokia pat taurė buvo įteikta ir metų įgulai, kuria išrinkta kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „White Whale“ įgula, kuri šiemet Lietuvai iškovojo bronzą pirmą kartą istorijoje Lietuvoje vykusiame „Platu 25“ jachtų klasės pasaulio čempionate.

„Labiausiai esu dėkingas įgulai, nes buriavime įgula, jos bendras darnus darbas yra viskas. Kiekvienas įgulos narys šį sezoną atidavė viską, ką galėjo, o tai labai svarbu. Iškovoti pergalę ir medalį Lietuvai tikrai džiugu, aišku, norėjosi, kad to medalio spalva būtu kita, ne bronzinė, tačiau yra kaip yra“, – teigė „White Whale“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Jungtiniu buriuomenės ir LBA komisijos sprendimu, metu įvykiu paskelbtos „The Ocean Race Europe“ varžybos, kuriose Lietuva pirmą kartą turėjo savo įgulą – kapitono Roko Milevičiaus vadovaujamą „Ambersail 2“. Be to, būtent Lietuvos uostamiestyje startavo šių varžybų Prologas – įžanginės varžybos Baltijos jūroje. Tai buvo pirmas kartas, kai Klaipėdoje svečiavosi net 4 lenktynėms aplink pasaulį kurtos „Volvo 65“ klasės jachtos.

Renginyje pasveikinti ir buriuomenės jauniausieji – jaunojo buriuotojo titulą iškovojo „RS Feva“ pasaulio čempionate Vokietijoje šiemet iškovojęs Nojus Volungevičius, įveikęs kitus tikrai stiprius konkurentus, leidžiančius tikėtis dar daugiau pergalių Lietuvos buriavimui ateityje.

Metų buriuotojų klubu tapo aktyvus ir jaunatviškas „Gero vėjo klubas“, kuris šiemet ir suorganizavo „Platu 25“ jachtų klasės pasaulio čempionatą Nidoje.

Iš viso renginio metu nugalėtojai buvo paskelbti vienuolikoje kategorijų.

LBA’21 laureatų sąrašas

METŲ BURIUOTOJAS: Juozas Bernotas

METŲ BURIUOTOJA: Viktorija Andrulytė

METŲ ĮGULA: White Whale

METŲ JAUNASIS BURIUOTOJAS: Nojus Volungevičius

METŲ BURIAVIMO ĮVYKIS: The Ocean Race Europe

METŲ DEBIUTAS/PAŽANGA: Iniciatyvos, skatinančios neįgaliųjų buriavimą

METŲ TEISĖJAS: Rolandas Žentelis

METŲ TRENERIS: Gintautas Bernotas

METŲ KLUBAS: Gero vėjo klubas

METŲ BURIUOJANTI ŠEIMA: Janulioniai

METŲ KELIONĖ: Vaikai Švedijos šcheruose