Neringa FM

Naujienos

Viktorija Andrulytė Kanaruose buriuoja

V. Andrulytė Kanarų olimpinėje buriavimo savaitėje iškovojo bronzą

Po 4 intensyvių Kanarų olimpinės buriavimo savaitės dienų, per kurias įvykdyta net 12 lenktynių, olimpine „Laser Radial“ klase buriuojanti buriuotoja Viktorija Andrulytė padovanojo Lietuvai regatos bronzą. Pasak sportininkės, varžybos buvo sunkios, tačiau šiuo sudėtingu metu kiekviena proga buriuoti konkurencingoje aplinkoje yra dovana, kurią ji stengiasi išnaudoti maksimaliai.

„Tai buvo išties fiziškai sunkios varžybos, nes daug laiko praleisdavom ant vandens – pavyzdžiui, pirmąją dieną ant vandens buvome net 7 valandas. Nepaisant nuovargio, be galo džiaugiuosi, kad pagaliau vėl turėjau galimybę treniruotis ir varžytis buriuotojiškomis oro sąlygomis su pajėgiomis sportininkėmis, kurios lygiai kaip ir aš ruošiasi olimpinėms žaidynėms. Visą regatą stengiausi buriuoti su jausmu, kad viską darau maksimaliai“,- po finišo teigė V. Andrulytė.

Pasak sportininkės, visas dienas pūtė stiprus – iki 25 mazgų (~13 m/s) – šiaurės vėjas. Vyravo didelės, net 5 metrus siekiančios okeaninės bangos. Tokios sąlygos buvo puiki galimybė patikrinti save ir savo dabartinį pasiruošimą

Lietuvos atstovei sudėtingiausia buvo pirmoji varžybų diena. Likusias tris ji stabiliai buriavo geriausiųjų dešimtuke ir laimėjo net 3 lenktynes, dvi iš jų – paskutinę, finalinę dieną. Atkakli kova leido lietuvei taškas po taško atsikovoti pozicijas ir galutinėje įskaitoje iškvoti regatos bronzą.

„Paskutinę dieną išplaukdama tikai negalvojau apie taškus ar kad pateksiu tarp pizininkių. Tiesiog vykdžiau trenerio nurodymus, kuris labai gerai įvertino meteorologines sąlygas ir stengiausi buriuoti, kaip galėjau geriausiai“,- teigia buriuotoja.

Jos teigimu, pasaulyje siaučiant Covid-19 pandemijai, šios varžybos buvo viena iš retų progų šiemet dalyvauti varžybose. Kol kas buriuotoja planuoja kiek įmanoma daugiau laiko skirti tarptautinėms treniruočių stovykloms, kur ji žiemos sezono metu turi geras sąlygas ruoštis olimpiadai. Jei pandemija sekančios rimtos varžybos – „Trofeo Princesa Sofia Iberostar“ – numatomos jau kitąmet.

Pirmąją vietą Kanarų olimpinės buriavimo savaitės varžybose iškovojo Graikijos atstovė Vasileia Karachaliou, antrąją – Vokietijos buriuotoja Svenja Weger.

Pilnus regatos rezultatus galima rasti čia.