Neringa FM

Naujienos

V. Andrulytė 2019 Laser Radial World Championship © JUNICHI HIRAI : BULKHEAD magazine JAPAN

Su geriausiais pasaulio buriuotojais Tokijo olimpiadoje kovos ir V. Andrulytė

Po šešių įtemptų dienų ir 11 lenktynių itin sudėtingomis sąlygomis, Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė olimpinės „Laser Radial“ jachtų klasės pasaulio čempionate iškovojo teisę atstovauti mūsų šaliai 2020-ųjų Tokijo olimpiadoje.

„Sąlygos buvo išties labai sudėtingos. Pirmomis dienomis vyravo didelė srovė, kuri darė įtaką buriavimui ir man nepavyko išvengti kelių klaidų starto metu bei distancijoje. Japonijoje šiuo metu – lietaus sezonas, todėl niekada nežinojome, koks vėjas gali būti, kaip jis gali pasisukti. Pradžioje buvo kelios sunkios lenktynės, tačiau galingai finišavome – paskutinėse dvejose lenktynėse finišavau 3 ir tai leido pakilti į 28 vietą bendroje įskaitoje“,- po finišo pasakojo šiuo metu 7-ąją vietą pasaulio moterų buriuotojų reitinge užimanti V. Andrulytė.

2019 Laser Radial World Championship © JUNICHI HIRAI

Paskutines tris čempionato dienas finalinėse lenktynėse iš 56 į auksinį laivyną pakliuvusių sportininkių, 14 kovojo ir dėl 10 kelialapių į Tokijo olimpiadą. Viktorija Andrulytė šioje kovoje buvo antra. Už ją aukštesnę poziciją (20 vietą bendroje įskaitoje) užėmė tik Kroatijos atstovė Elena Vorobeva.

„Aš, kaip ir visi Lietuvos buriuotojai, labai džiaugiuosi šituo Viktorijos pasiekimu. Visiems, kas sekė čempionatą tai buvo įtemptos dienos – sudėtingos sąlygos, stiprios konkurentės. Bet nepaisant visų sunkumų Viktorija pademonstravo lietuvišką charakterį. Paskutiniąją čempionato dieną abejas lenktynes ji finišavo trečia – tai labai aukštas rezultatas! Jai linkiu stiprybės ruošiantis olimpinėms žaidynėms. Kartu tikiuosi, kad šis jos pasiekimas atvers vartus ir kitiems mūsų buriuotojams, vis dar siekiantiems kelialapio į Tokiją“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Dėl olimpinių kelialapių kovojusios sportininkės bendroje įskaitoje išsidėstė tokia tvarka: Kroatijos atstovė Elena Vorobeva (20 vt.), lietuvė Viktorija Andrulytė (28 vt.) Argentinos atstovė Lucia Falasca (32 vt.), baltarusė Tatiana Drozdocskaya, (40 vt.), australė Mara Stransky (42 vt.), Urugvajaus atstovė Dolores Moreira (44 vt.), rusė Ekaterina Zyuzina (45 vt.), airė Aisling Keller (46 vt.), Naujosios Zelandijos atstovė Olivia Christie (47vt.), Kipro atstovė Marilena Makri (50 vt.), Gvatemalos atstovė Isabella Maegli Aguero (51 vt.), Tailando atstovė Kamolwan Chanym (52 vt.), ispanė Christina Pujol (53 vt.), Sent Lusijos salos atstovė Stephanie Devaux-Lovell (54 vt.). Tik dešimt pirmųjų gavo teisę atstovauti savo šaliai 2020-ųjų olimpinėse žaidynėse.

2019-ųjų pasaulio čempione tapo danė Anne-Marie Rindom, sidabrą iškovojo olandė Marit Bouwmeester, bronzą – Alison Young iš Didžiosios Britanijos.

Pilnus „Laser Radial“ pasaulio čempionato rezultatus galima rasti čia.