Neringa FM

Naujienos

viesulas Klaipėdoje

Viesulas Klaipėdoje – prieš pat pirmąjį Kuršių marių regatos startą

Uosto teritorijoje jachtoms rikiuojantis prie starto linijos Kuršių marių regatos Klaipėdos etapui, užfiksuotas nuo jūros atslenkantis viesulas Klaipėdoje. Pasak meteorologo Naglio Šulijos, šiam griaunančios jėgos reiškiniui pasirodžius jachtų kelyje, pastarosios turėtų kuo skubiau trauktis, tačiau šįkart jis išsisklaidė dar prieš jachtoms pajudant į jūrinę varžybų distanciją.

„Tornadas priklauso pavojingų meteorologinių reiškinių grupei. Galima sakyti trumpai drūtai – jis viską pakeliui niokoja, sudrasko, susuka. Jeigu yra galimybė pabėgti, reikia sprukti kaip galima toliau. Neįsivaizduoju, kas atsitiktų, jei viesulas susitiktų su jachta ar su keliomis jachtomis, bet, manau, kad nieko gero“,- teigė meteorologas Naglis Šulija.

Pasak jo, sekmadienį prieš pat regatos startą Klaipėdoje pasirodžiusio viesulo buvo galima tikėtis atsižvelgiant į pastarųjų dienų oro sąlygas. N. Šulijos teigimu, viesulai Lietuvoje dažniausiai susiformuoja virš jūros, kai esant aukštoms temperatūroms vandens paviršius smarkiai įkaista, o vėliau virš jo užslenka daug vėsesnis oro sluoksnis. Viesulas atsiranda dėl tokiomis sąlygomis susiformavusio vertikalaus temperatūrų skirtumo.

Regatos dalyviams pajudėjus į jūrinę distanciją daugiau tokių pavojingų meteorologinių reiškinių neužfiksuota, tačiau varžybų sąlygos buvo iš tiesų jūrinės – buriuotojams teko lenktyniauti prie didelio vėjo ir jūrinės bangos. Sudėtingos sąlygos pareikalavo iš buriuotojų ne tik meistriškumo, bet ir ištvermės.

Jūrinės lenktynių sąlygos tapo iššūkiu ir praėjusių metų „Kuršių marių regatos“ taurių nugalėtojams. Po pirmojo etapo praėjusių metų čempionai „Cool Water“ (kpt. R. Šiugždinis) kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos titulo užima antrąją poziciją, juos lenkia jachtos „Keturi vėjai“ (kpt. A. Janulionis) įgula. Trečioje vietoje – svečiai iš Latvijos su jachta „Extra Brut“ (kpt. A. Alexeev).

Kovoje dėl Didžiosios regatos taurės po pirmojo etapo pirmauja jachtos „Raganosis“ (kpt. S. Pajarskas) įgula, antroje vietoje – „Esox“ (kpt. R. Stropus), trečioje – estų įgula „Katarina Jee“ (kpt. M. Tamm).

Mažąją regatos taurę praėjusiais metais iškovojusi jachtos „Esmeralda“ (kpt. M. Urbonavičius) įgula šiemet po pirmojo etapo – antra. Ją lenkia jachta „Tango“ (kpt. A. Narbutas). Trečioje vietoje – „Livingstonas Capital Group“ (S. Šmatavičius).

Intensyvi kova jau nuo pat pirmojo etapo vyksta ir tarp vos praėjusią savaitę iš pasaulio ORC čempionato Hagoje grįžusių „X-35“ klasės jachtų. Jų grupėje po pirmojo etapo pirmauja jachtos „Keturi vėjai“ įgula, antroje vietoje – jachtos „Cool Water“ įgula, trečioje – jachta „Extreme“ (kpt. A. Žižys).

Klaipėdos miesto etapo rezultatai grupėse

1 grupė – „RS-280“

 1. RAGANOSIS (S. Pajarskas)
 2. HORNAS (Š. Abraitis)
 3. BARTA (D. Juškevičius)

2 grupė – X-35

 1. KETURI VĖJAI (A. Janulionis)
 2. COOL WATER (R. Šiugždinis)
 3. EXTREME (A. Žižys)

3 grupė – 1-ORC-RC

 1. PRUS PRIMO (G. Chomentauskas)
 2. KATARINA JEE (Mart Tamm)
 3. SOX (R. Stropus)

4 grupė – 2-ORC-RC

 1. BELONE (T. Niparas)
 2. TORA HEGELMAN TRANSPORT (T. Jurgelevičius)
 3. PROPAGANDA (R. Barakauskas)

5 grupė – 2-ORC-C

 1. JAZZ (G. Bugaitis)
 2. Xxs (D. Kneižys)
 3. IDEFIX (T. Barakauskas)

6 grupė4-ORC

 1. TANGO (A. Narbutas)
 2. ESMERALDA (M. Urbonavičius)
 3. LIVINGSTONAS CAPITAL GROUP (S. Šmatavičius)

Rezultatai po Klaipėdos miesto etapo kovoje dėl regatos taurių

Po 1 etapo absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrą laiką:

 • KETURI VĖJAI (A. Janulionis)
 • COOL WATER (R. Šiugždinis)
 • EXTRA BRUT (A. Alexeev)

Po 1 etapo greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A:

 • RAGANOSIS (S. Pajarskas)
 • ESOX (R. Stropus)
 • KATARINA JEE (M. Tamm)

Po 1 etapo greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B:

 • TANGO (A. Narbutas)
 • ESMERALDA (M. Urbonavičius)
 • LIVINGSTONAS CAPITAL GROUP (S. Šmatavičius)

Leave a Reply