Neringa FM

Naujienos

Uprising Tree 2017

Grupė „Uprising Tree“ debiutinį albumą pristatys ir pajūryje

Aštuonių muzikantų kolektyvas „Uprising Tree“ pristato šviežiai išleistą devynių originalių kūrinių kompiliaciją „Rainbow People“. Debiutinį grupės albumą jau galima išgirsti įvairiose internetinėse muzikos klausymosi platformose, o koncertais jis pristatinėjamas įvairiuose Lietuvos miestuose. Lapkričio 24-ąją „Uprising Tree“ albumą pristatys ir pajūryje – koncertas vyks Palangos klube „Ramybė“.

Uprising Tree. Dar šios vasaros pradžioje išleisto ir radijo stotyje „Neringa FM“ jau skambėjusio kūrinio „Rainbow People“ vardu neatsitiktinai pavadintas ir naujasis albumas. Pasak grupės narių šios dainos dėka atsivėrė vartai į grupės autorinę kūrybą, o jau po pirmųjų koncertų ji labai greitai tapo tarsi grupės „vizitine kortele“ bei daugelio gerbėjų mėgstamiausiu kūriniu. Titulinė daina albume suskamba naujai – visą vasarą dirbant įrašų studijoje pavyko išpildyti daugiau kūrybinių sumanymų nei pradinėje, jau girdėtoje, kūrinio versijoje.

Apie dainų gimimo istoriją ir tekstų rašymą pasakoja grupės vokalistė ir įkūrėja Danguolė Petrikaitė: „man apsilankius keletoje „Rainbow Gathering“ suvažiavimų pasipylė tekstai ir dainos, kurios per mane kalbėjo apie visas vaivorykštės žmonių idėjas – sveika gyvensena, meilė gamtai, gyvenimui ir visai kūrinijai. Pajutau, kad visi esame broliai ir seserys ir kartu gyventi meilėje bei taikoje yra tiesiog dieviška“.

Daugumą grupės „Uprising Tree“ kūrinių būtų galima priskirti prie reggae ir dub žanrų, tačiau albume esama ir gerokai daugiau stilistinių prieskonių. Pavyzdžiui net keliuose kūriniuose suskamba šiems žanrams neįprasta birbynė, kuria groja saksofonininkas Algirdas Janonis. Kūrinys „Umbapwe“ (svahilių kalba tai reiškia „leisk kurti“) – tai tarsi grįžimas prie afrikietiškų žmonijos šaknų, o šio kūrinio antroje pusėje suskamba ir hip-hop’o motyvai. Šio kūrinio teksto bendraautorė Paulina Simutytė taip pat nutapė ir albumą apipavidalinančias iliustracijas kompaktiniam diskui, kurį artimiausiu metu bus galima įsigyti muzikos įrašų prekybos vietose bei grupės koncertuose.

„Visas šis albumas yra tarsi padėka visai vaivorykštės šeimynai, taip įkvėpusiai ir tiek daug mane išmokinusiai. Kūriniuose „Barefoot“, „Vartok“ ir „Warrior“ skamba gamtos tausojimo, sveikos gyvensenos ir meilės motinai žemei temos, o „Umbapwe“, „Stay High“ ir „Rituals“ dainuojame apie visatos tėkmę, cikliškumą, meditaciją, vidinius žmogaus namus, maldą ir sąmoningumą.“ – toliau apie albumo „Rainbow People“ kūrinius pasakoja daugumos tekstų bendraautorė Danguolė.

„Uprising Tree“ koncerte:

Kūrinio „Tribute to Osho“ bendraautorius Algirdas Janonis teigia, kad šio kūrinio mintis yra išsilaisvinimas nuo kompleksų ir baimių: „lengvumas, žaismingumas, buvimas savimi ir vidinio vaiko išlaisvinimas tai visuma, kurią skleidė mokytojas Ošo. Jam ir yra dedikuotas šis kūrinys.“

Dainoje „Warrior“ pradeda sintezatorių pokalbis su birbyne, o vokalo partiją, skirtingai nei daugumoje kūrinių, netikėtai atlieka vyriškas balsas. Kūrinio kompozitorius (taip pat kuriantis su grupe „Brave Noises“), teksto autorius ir vokalistas Mantvydas Leonas Pranulis sako, kad tai yra jo daina apie pastangas būti savimi šiuolaikinėje urbanizuotoje aplinkoje.

„Tuo tarpu „Joker“ yra apie žmonių tarpusavio santykius, ir žmogaus laisvę. Vieną akimirką buvęs pririštas prie materialaus pasaulio ir pasisavinančios meilės, kitą tampi visiškai laisva siela, kuri juda pirmyn. Dainos tekstas parašytas ne tik anglų, bet ir lietuvių kalbomis. Kūrinio pabaigoje netikėtai nuskambantis lietuviškas tekstas man yra kaip mantra, ar burtažodis. „Saulei nušvitus, Dievams panorėjus, aš iššeisiu pirmyn“ buvo kaip mano pasąmonės balsas, kuris aiškiai man patarė kaip turiu elgtis ir ką pasirinkti tuo metu.“ – pasakoja Danguolė.

Kūrinys Joker pasiklausymui:

 

Lietuviškų tekstų albume galima rasti ir daugiau – daina „Vartok“ skatina stabdyti besaikį vartojimą bei kviečia rinktis sveikesnes mitybos alternatyvas, o štai įpusėjus psy-trance motyvais prasidėjusiam paskutiniajam kūriniui „Rituals“ pasigirsta lietuviška sutartinė, vėliau perauganti į sanskrito kalba atliekamą indišką mantrą.

Grupės „Uprising Tree“ albumą „Rainbow People“ kūrė ir įrašinėjo Danguolė Petrikaitė (vokalas), Paulina Simutytė (vokalas, melodika, perkusija), Gintarė Kulikauskytė (vokalas, klavišai), Algirdas Janonis (saksofonas, birbynė, klavišai), Matvydas Leonas Pranulis (trimitas, sintezatoriai, vokalas), Linas Samp (būgnai), Ugnius Raugalas (bosinė gitara) ir Paulius Večera (gitara). Albumas buvo įrašytas „Eleventy-One Audio“ įrašų studijoje. Garso suvedimą albumui atliko Jurgis Masilionis, o garso korekcijos buvo daromos Latvijos mieste Valmieroje įsikūrusioje „Hodila Records“ studijoje, kur prie galutinio skambesio prisidėjo Ģirts Laumanis.

Grupė „Uprising Tree“ besidžiaugdama naujuoju savo leidiniu kviečia į albumo pristatymo koncertus. Vilniuje, Alytuje ir Šiauliuose koncertai jau įvyko, o lapkričio 24-ąją visus pajūrio gyventojus bei svečius grupė kviečia į savo koncertą Palangos klube „Ramybė“.

Grupė taip pat gruodžio 2 d. koncertuos netoli Lietuvos-Lenkijos sienos įsikūrusiame miestelyje Sejny, gruodžio 7 d. albumą pristatys Kauno klube „Sandėlis“, o gruodžio 16 d. gros Vilniaus naktiniame klube „Pelėda“.

„Gimėm tam, kad susijungtume į vienį visatoje, o muzika – tai vienas iš būdų susilieti“ – kviesdama į koncertus sako grupės vokalistė Danguolė Petrikaitė.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/uprisingtree/

Albumo pristatymo Palangoje renginio prieiga: RENGINYS

Leave a Reply