Neringa FM

Naujienos

Tarptautinis kino festivalis “Baltijos banga” įsibėgėja.

Šįvakar kviečiame į Nidos “Agilos“ kultūros ir turizmo informacijos centro salę pažiūrėti dviejų vaidybinių filmų.

18 val. jaunos estų režisierės Triin Ruumet 2016 m. debiutinis pilnametražis filmas “Sumaišties dienos”. Tai drama jaunimui apie ką tik mokyklą baigusius vėlyvąją paauglystę girtais vakarėliais palydinčius dešimtojo dešimtmečio vaikinus ir merginas. Filmo estetika ir personažų tipažai primena “laukinio kapitalizmo” spalvas Baltijos šalyse – šis periodas jau praėjo, tačiau nuo jo mus teskiria ketvirtis amžiaus.
Triin Ruumet baigė Baltijos kino ir medijų mokyklą Estijoje. „Sumaišties dienos“ yra rodytas Tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje, kur buvo nominuotas East of West apdovanojimui.
Šįvakar filmą pristatys viešnia iš Estijos – prodiuserė Erika Laansalu.

 

21 val. matysime festivalio svečių – Lenkijos instituto Vilniuje – pateiktą vaidybinį filmą “Paslaptingas dalininkas”. Tai 2014 metų lenkų režisieriaus Peterio Fudakovskio trileris, kuris sukurtas remiantis lenkų kilmės rašytojo Josefo Konrado to paties pavadinimo apsakymu.
Filmo veiksmas vyksta prekybiniame laive Pietų Kinijos jūros platybėse. Jaunas lenkų jūrininkas pastebi jūroje plūduriuojančią žmogystą ir ją išgelbsti, paaiškėja, kad tai paslaptinga gražuolė kinė. Netrukus pasirodo kitas laivas, ieškantis žudikės…
Trileris pastatytas bendromis Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Kinijos ir Tailando pajėgomis. Beje, Lenkijoje šiemet minimos rašytojo, keliautojo, jūreivio Josefo Konrado 150-osios gimimo  metinės.
Šįvakar filmą žiūrovams pristatys Lenkijos instituto Vilniuje projektų koordinatorė Odeta Venckavičienė.

Priminsime, kad visi festivalio kino seansai nemokami.

Leave a Reply