Neringa FM

Naujienos

sukhishvili vilniuje

Įspūdingas Gruzijos baletas SUKHISHVILI grįžta į Lietuvą

ŠIMTAS BALETO „SUKHISHVILI“ ŠOKĖJŲ LIETUVOJE DEMONSTRUOS ĮSPŪDINGAS GRUZIJOS ŠOKIŲ TRADICIJAS. 72-ejus metus Gruzijos tautos tradicijas puoselėjantis ir visame pasaulyje pristatantis šalies nacionalinis baletas Sukhishvili savo pasirodymuose derina modernų baletą ir šimtmečių tradicijas. Vasario 23 dieną šią įspūdingą sintezę, kartu su šimtu šokėjų baletas pristatys ir Lietuvoje – Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Sukhishvili baleto atliekamus šokius pristato viena jo vadovių Nino Sukhishvili: „Nacionaliniai Gruzijos šokiai yra išskirtiniai savo įvairove bei šokių judesių turtingumu. Kiekvienas jų turi savą pasakojimą bei atspindi sunkią Europos ir Azijos žemynų sankirtoje gyvenančių žmonių istoriją“.

Šiuo metu ji baletui vadovauja kartu su savo broliu Ilja. Jie – trečioji Gruzijos nacionalinio baleto „Sukhishvili“ vadovų karta.Visą vaikystę praleidę šokėjų ir muzikantų apsuptyje, Nino ir Ilja Sukhishvili nuo mažens žinojo, jog vieną dieną perims šeimos verslą ir teigia, jog tai yra milžiniška atsakomybė ir didelė laimė kartu.

„Mūsų seneliai įkūrė šią trupę tam, kad išsaugotų, visam pasauliui pristatytų nacionalinį Gruzijos charakterį bei kiekvienu trupės pasirodymu sukurtų šimtmečių istoriją atspindinčių šokių ir muzikos šventę“, – teigia Ilja Sukhishvili. Jam antrindama Nino Sukhishvili teigia, jog tęsiant senelių darbą, pagrindinėmis jų užduotimis tampa projekto aktualumo išlaikymas bei pritaikymas šiuolaikiniam žiūrovui bei aukščiausio įmanomo pasirodymų lygio palaikymas.

„Išlaikyti liaudies šokių tradicijas integruojant naujus, moderniam baletui priskiriamus judesius ar figūras – sunkiausias išbandymas. Mūsų tautos palikimas yra tai, kas mus atvedė ten, kur esame dabar, todėl kiekvieną kartą norėdami atnaujinti baleto programą, turime tai prisiminti ir gerbti. Nuolat balansuodami tarp tradicijų ir naujovių esam tarsi šokių evoliucijos liudininkai“, – teigia Nino Sukhishvili.

Į Vilnių pirmąjį pavasario mėnesį visą pasaulį apkeliavęs Gruzijos nacionalinis baletas atvyks su nauja, specialiai šiam sezonui sukurta, dviejų valandų trukmės programa, kartu su savimi atsiveš pilną sunkvežimį kostiumų bei pasirodymuose naudojamų rekvizitų, vienu ritmu scenoje judės net 100 šokėjų, žvangės kardai ir šarvai, o akys nespės sekti greitų apsisukimų ir šuolių.

„Nekantraujam grįžti į Lietuvą“, – teigia ir vasario 23 dieną Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ susitikti kviečia Gruzijos nacionalinio baleto „Sukhishvili“ nariai.

Daugiau vertų dėmesio renginių rasite tarp mūsų NAUJIENŲ!

Leave a Reply