Neringa FM

Naujienos

G. Volungevičiūtė trenerė Laser 4.7 buriavimo Europos čempionate.

G. Volungevičiūtės ir R. Milevičiaus sportinis postūmis jauniesiems buriuotojams

Olimpinė Lietuvos vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt į liepos 16-20 d. vyksiantį pasaulio jaunimo buriavimo čempionatą lydės tris Lietuvai atstovaujančius jaunuosius sportininkus – Radvilą Janulionį, Deimantę Jarmalavičiūtę ir Roką Didriką. Galimybė svarbių varžybų metu konsultuotis su didelę olimpinio buriavimo patirtį turinčiais profesionalais – nauja Lietuvos buriuotojų sąjungos iniciatyva suteikti reikšmingą postūmį jaunajai buriuotojų kartai.

Konsultuojančio trenerio poziciją LBS pakvietė užimti ir olimpietį, pirmąjį lietuvį „Volvo Ocean Race“ lenktynėse Roką Milevičių. Jis su Lietuvos sportininkais turėtų vykti į rugpjūčio18-25 d. vyksiantį „Laser Radial“ pasaulio jaunimo čempionatą Kylyje.

„Mes norime, kad auganti būsimų olimpiečių karta įgautų kiek įmanoma įvairesnės ir vertingesnės patirties. Jie kasdien daug ir sunkiai dirba su savo pastoviais treneriais buriavimo mokyklose – tai yra jų augančių rezultatų pagrindas. Tačiau kartais kad ir nedidelis patarimas, gautas iš tų, kurie patys yra startavę ir puikiai pasirodę aukščiausio rango varžybose, gali tapti stipriu postūmiu. Jei ši iniciatyva pasiteisins, norėtume suteikti jauniesiems sportininkams galimybę svarbių varžybų metu pasikonsultuoti su aukščiausio lygio buriuotojais bei pačių subtiliausių sportinių niuansų mokytis iš jų patirties“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak R. Milevičiaus, toks modelis, kai į svarbias varžybas su jaunaisiais sportininkais gali nuvykti daug sportinės patirties turintys profesionalai, suteiktų didelio lankstumo jaunųjų sportininkų ugdymui.

„Įsivaizduokit, jei kažkada vietoj manęs ar Gintarės su vaikais galėtų vykti vienas sėkmingiausių pasaulio buriuotojų Robertas Scheidtas ar kuris kitas profesionalas. Mes niekada nebūsime tie, kurie daro stebuklus – tam jaunuoliai turi savo pastovius trenerius, bet mes galim juos įkvėpti varžybų metu, pasidalinti savo turima sportine, olimpine patirtimi, padrąsinti ir pamotyvuoti. Iš savo patirties sakau, kad tai kartais jaunam sportininkui būna labai svarbu. Tikiuosi, kad ilgainiui šis modelis leis pačiam buriuotojui rinktis trenerius, kurie labiausiai atitiktų jų tuometinius sportinius poreikius“,- teigė R. Milevičius.

Jam pritarė ir G. Volungevičiūtė Scheidt:

„Buriavime psichologija yra labai svarbi. Dažnai per varžybas jaunuoliai būna pasimetę, tuomet gali jiems padėti susikoncentruoti, išsikelti prioritetus – tiesiog susėsti ir pakalbėti, kas svarbiausia prieš startą, kas po jo. Be to, į kai kuriuos klausimus atsakyti iš savo patirties gali užtrukti metų metus. Tačiau jei tau padės tai jau perėjęs ir patyręs žmogus – sutaupysi laiko ir jėgų“,- teigė Lietuvos buriuotoja.

Abu sportininkai šį modelį jau išbandė pavasarį dirbdami su jaunaisiais sportininkais. R. Milevičius lydėjo į „Laser Radial“ Europos jaunimo čempionatą, o G. Volungevičiūtė Scheidt jau teko dirbti su tarptautine „Laser 4.7“ komanda, kurioje buvo ir vienas Lietuvos atstovas.

Pasaulio jaunimo čempionatas liepos 16-20 d. vyks Korpus Kristi mieste, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvai jose „Laser Radial“ klasėje atstovaus Radvilas Janulionis ir Deimantė Jarmalavčiūtė, su burlente – Rokas Didrikas.

Leave a Reply