Neringa FM

Naujienos

SMPL SMPL EP „Sounds of the Season“

SMPL SMPL ketvirtas EP „Sounds of the Season“

Negirdėti elektronikos & saksofono garsai 4-tame SMPL SMPL EP „Sounds of the Season“

2021 metų sausio 25 dieną, atlikėjas, saksofonistas, prodiuseris ir DJ Simas Petkevičius – SMPL SMPL – su meksikietiška įrašų kompanija „Discos Deleite“ išleido EP albumą „Sounds of the Season“, kuriame galima atrasti 7 dainas, atspindinčias elektroninės muzikos ir gyvo instrumento ryšį. „Visos kompozicijos buvo sukurtos 2019-2020 sezono gyviems pasirodymams. Prasidėjus niurioms ir vienodoms dienoms karantine, nusprendžiau užbaigti labiausiai bendruomenei patikusius kūrinius ir išleisti viename leidinyje“ – apie savo albumą kalbėjo Simas.

Padedamas nepriklausomos įrašų leidyklos „Discos Deleite“ ir meksikiečių atlikėjų Von Krup, Offsteps ir Dark Comet, SMPL SMPL išleido „Sounds of the Season“ EP į muzikos padangę. SMPL SMPL ir kitų atlikėjų kūrinys tapo savotišku septynių kompozicijų albumu, sujungiančiu ir atskleidžiančiu ne vieną underground šokių muzikos žanrą. Albume yra 4 originalūs įrašai ir 3 remix, atspindintys skirtingus elektroninės muzikos žanrus ir įvairias to pačio kūrinio variacijas: Lūžis (Original Mix), Icicle Cloud (Original Mix bei Offsteps Remix), Sounds of the Season (Original Mix bei Von Krup Remix) ir Tronic (Original Mix bei Dark Comet Remix). Šiuo albumu Simas norėjo perteikti praeitų metų muzikinį judesį, nuotaiką ir požiūrį į elektroninės muzikos ir gyvo instrumento sintezę, parodyti nesklandumus, kurie kyla jo minimalistinėje visatoje.

„Sounds of the Season“ EP buvo išleistas „Discos Deleite“ pagalba. Ši meksikietiška nepriklausoma įrašų kompanija yra įvairių muzikinių projektų ir skaitmeninių menininkų suvienijimo taškas. „Discos Deleite“ siekia tapti istoriniu underground elektroninės muzikos kultūros archyvu iš viso pasaulio. Dažniausiai jų įrašai populiarina Lotynų Amerikos projektus ir atlikėjus, kurie savo muzika bando pakeisti nusistovėjusius standartus ir stengiasi pasipriešinti dalykams, kurie buvo jiems taikomi dėl stereotipų. Ši leidykla savo turinį skirsto į sezonus, kurios sudaro 6 EP‘izodai, lyg televizijos seriale. Kiekvieno sezono EP‘izodai yra išleisti skirtingų atlikėjų, kurie tarpusavyje palaiko tam tikrą ryšį ir tematiką savo kūriniuose, individualiai konceptualizuodami savo idėjas ir jas atskleisdami originaliais track‘ais ir remix‘ais. „Čia rasite saugų bilietą kelionei kitapus įprastų minčių ir tada jūs pradėsite tikėti“ – savo internetinėje svetainėje rašo „Discos Deleite“.

Simas Petkevičius – SMPL SMPL – yra vienas iš kūrybos namų Play4n4 atlikėjų, kuris įvardija avangardą ir džiazo muziką, kaip pagrindines įtakos sroves, pristato eksperimentinę saksofono integraciją su left-field šokių muzika. Simo darbai įkūnija garsų eksperimentavimą, laisvos formos improvizaciją ir akustinių instrumentų skambesio su elektronine muzika interakciją. SMPL SMPL yra grojęs ne viename projekte – LRT Opus klubas, „Vilnius Jazz“ festivalis, Perimetras, Sunday Sessions, Minimal Mondays ir daugelyje kitų. „Sounds of the Season“ nėra jo pirmasis EP – prieš tai SMPL SMPL išleido debiutinį EP „Discovery“ (2018), „In The Space“ (2019) ir „Betamax“ (2020).

Simas nėra paprastas atlikėjas – jis studijuoja šiuolaikinės muzikos ir laisvos improvizacijos magistrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šiuolaikinės muzikos specializacijoje. Nors atlikėjas saksofonu mokėsi groti klasikinę muziką ir grodamas parodė savo įgūdžius įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, jis atrado pašaukimą elektroninės muzikos prodiusavimui ir kūrimui. Susidomėjimas įvairių žanrų muzika, tokia, kaip džiazas, avangardas ir šiuolaikinė klasikinė, paskatino jį išlipti iš klasikinių aranžuočių ir išbandyti savo jėgas kitokiame muzikos lauke.

Kūrybos namai „Play4n4“, kurie bendradarbiauja su SMPL SMPL, yra projektas, suburiantis atlikėjus ir žmones mylinčius muziką. Šio projekto tikslas – sukurti komandą, norinčią sukurti kažką prasmingo, kas padėtų puoselėti ir plėsti Lietuvos muzikinę kultūrą. Iš privačių ir viešų renginių, šis projektas išaugo į internetinį radiją su skirtingų atlikėjų savaitinėmis audio ir video laidomis bei įrašų kompaniją, pavadinimu Play4n4 Records. Įrašų kompanijos atidarymo proga, Play4n4 Records išleido savo debiutinį EP „Various Artists – Vol​.​1“ su keturių kompanijos prodiuserių kūriniais. Vienas jų buvo atlikėjo SMPL SMPL muzikinis takelis, pavadinimu „Avant-Tape“. Antrame įrašų kompanijos EP taip pat galima išgirsti Simo Petkevičiaus kūrinių, kolaboruojant su kitais kūrybos namų Play4n4 atlikėjais. EP buvo pavadinimu „Play4n4 Live Act“, jame skirtingi kūrybos namų atlikėjai savo gyvus pasirodymus vakarėliuose perkėlė į leidinius. Šiame albume SMPL SMPL kolaboravo su atlikėju Jack Krass ir sukūrė duetą pavadinimu SmplJack. Šis duetas EP išleido dvejus takelius – „Blue Deep“ ir „Inter“. Taip pat, trečiajame albumo įraše, SMPL SMPL ir Jack Krass savo jėgas sujungė su atlikėju 0rfeo ir kartu išleido kūrinį „DANS“. Paskutinis EP takelis yra Jack Krass ir 0rfeo bendras kūrinys „Dubs“, kuris ir užbaigia šį techno, house, eksperimentinės muzikos, sujungtos su gyvais vokalais, saksofonu ir groove leidinį, kuris siekia klausytoją įtraukti ir leisti jam jaustis dalimi šios muzikos.

„Sounds of the Season“ yra ketvirtasis atlikėjo, saksofonisto, prodiuserio ir DJ Simo Petkevičiaus – SMPL SMPL – EP albumas, kuriame galima išgirsti 4 originalius įrašus ir 3 remix‘us su meksikiečių atlikėjais Von Krup, Offsteps ir Dark Comet. Šis albumas ne tik perteikia elektroninės muzikos ir gyvo instrumento ryšį, praeitų metų muzikinį judesį ir nuotaiką, bet ir parodo SMPL SMPL sukurtą minimalistinę visatą, kurioje sutinkama įvairių nesklandumų. EP yra savotiška septynių kūrinių kompozicija, kuri sujungia ne vieną underground šokių muzikos žanrą. Šiuo neįprastu ir varžančiu laikotarpiu, šis albumas padės pažinti elektroninės muzikos laisvę ir parodys šokių muzikos gebėjimą būti be ribų. Šiuo metu albumą, kaip ir kitus SMPL SMPL kūrinius, galima pasiklausyti visose didžiausiose internetinėse muzikos platformose, o įsigyti internetinėje svetainėje discosdeleite.bandcamp.com.

Sužinoti daugiau apie SMPL SMPL galite socialiniuose tinkluose Facebook, Instagram (@playsmpl), o naujojo EP galite pasiklausyti visose didžiosiose muzikos platformose.