Neringa FM

Naujienos

smilgeviciute skyle

Roko muzika su vargonais – „Skylė“

Lapkričio 12 d. sostinės šv. Jonų bažnyčioje A.Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė naujausią savo leidinį – dvigubą albumą „Dūšelės“.

Dušelės

Tirštoje lapkričio migloje skendinčią bažnyčią užliejo dešimt muzikinę – mitologinę dramą „Dūšelės“ sudarančių kūrinių. Kartu su grupe scenoje pasirodė ir vokalinė grupė „Baltos sielos“.

Albumo pristatymo koncertą taip pat papildė ir vargonų muzika, kurią atliko Vidas Pinkevičius. Tai turbūt pirmasis kartas Lietuvoje, kai roko muzika didingoje bažnyčios erdvėje skambėjo kartu su vargonais.

Septynioliktasis grupės albumas klausytojus gali nustebinti ne tik dešimtimi dainų, nuosekliai pasakojančių dramos siužetą, bet ir albume laukiančių kitų elektroninės muzikos kūrėjų variacijomis „Dūšelių“ tematika. Savo interpretacijas albumui paruošė kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Martynas Bialobžeskis, Donatas Bielkauskas – Donis ir kiti. Grupė pažada – jų skambesys tikrai nėra panašus į jokį ankstesnį „Skylės“ kūrinį.

Smilgevičiūtė ir „Skylė“ neslepia – naujasis „Dūšelių“ albumas gali nustebinti ne tik skambesiu, bet ir tema, kuria retai kas ryžtasi kurti. Tai kūrinys apie sielų kelionę tarp šiapus ir anapus, įkvėptas senovės lietuvių gyvybės ir anapusinio pasaulio sampratos, laidojimo papročių bei jų atspindžių liaudies dainose, pasakose ir mitologijoje.

Neįprastas ir pats dramos siužetas. Į šiuolaikinį muzikos ir poezijos rūbą įvilktas pasakojimas perteikiamas Brolio, mirusio nuo gyvatės įkandimo, į anapusinį pasaulį jo gelbėti iškeliavusios Sesers bei kelionėje sutiktų Dūšelių lūpomis.

Kaip atvirauja dramos kompozitorius Rokas Radzevičius, kuriant „Dūšeles“ buvo remiamasi ne tik kūrybine intuicija, bet ir baltų mitologija, senosiomis pasakomis ir raudomis, autentiškais liaudies dainų tekstais.

„Vienas paskutinių įdomių akcentų buvo autentiška, dar prieškario folkloro rinkėjų užfiksuota, malūnininko pašvilpauta melodija, su kuria jis prišaukdavo vėją. Ši melodija mums labai tiko prieš finalinę dainą.“ – teigė R. Radzevčius.

2016 m. surengusi net šešis šios dramos pristatymo koncertus įvairiose Lietuvos vietose, grupė džiaugiasi pagaliau pasirodžiusiu jos įrašu. Naujausią A. Smilgevičiūtės ir “Skylės” albumą “Dūšelės” jau galima įsigyti grupės el. parduotuvėje adresu: www.skyle.lt

Leave a Reply