Neringa FM

Naujienos

NERINGA FM ONLINE

Neringa FM – skaitmenizuotos pajūrio bangos

Regioninė radijo stotis „Neringa FM“ nuo 2017 metų išjungia savo analoginio radijo siųstuvą Nidoje ir visiškai iškelia savo bangas į skaitmeninę erdvę.

Pradėję 2007- siais, kaip regioninis radijo transliuotojas, „Neringa FM” tapo drąsi avantiūra tuometinėje žiniasklaidoje

Grupelė aktyvistų įsirengę studiją vieno viešbučio rūsyje, pradėjo visą parą trunkančią muzikos transliaciją iš Nidos. Neringa FM eteris išsiskyrė laisve, originaliais muzikos redaktorių pasirinkimais ir pozityviomis naujienomis. Neapsiriboję radijo translacijomis, Neringa FM tapo pajūrio renginių organizatoriais. Prasidėję kaip mėgėjiškos paplūdimio tinklinio varžybos ir buriavimo regatos, šie susibūrimai išaugo į profesionalius, sporto bendruomenes vienijančius renginius. Vis daugiau klausytojų, kaip vasaros prisiminimą, Neringa FM muzikos klausydavosi grįžę į namus ar darbus – internetu.

Keičiantis radijo kaip medijos vartojimo įpročiams, keičiasi ir Neringa FM

Iki šiol transliavę 89,8 FM bangomis Neringoje, po 10-ties metų Neringa FM transliaciją visiškai perkelia į skaitmeninę erdvę. Nuo 2017 m pradžios išjungiamas  analoginio radijo siųstuvas. Keičiantis techniniam formatui, atnaujinamas ir turinys – išlaikant Neringos FM dvasią ir vertybes. Programą papildys nauji laidų vedėjai, rubrikos, išskirtiniai informaciniai pasiūlymai. Skaitmenizuotos garso takelio bangos atvers naujas galimybes, Neringa FM klausysis ne tik Lietuva, bet ir kaimyninės bei tolimos užsienio šalys.

„Nors teoriškai esame regioninis transliuotojas, tačiau didžioji dalis mūsų klausytojų, vis dėlto, nėra Neringos gyventojai, klausantys mūsų FM bangomis. Glaudesnis grįžtamasis ryšys ir kur kas didesnis bendravimas vyksta su internetiniais klausytojais, išsibarsčiusiais po visą Lietuvą ir už jos ribų. Dažnai internetu gauname atsiliepimų ir su klausytojais pradedame diskusijas apie sugrotus muzikos kūrinius, radijo laidas ar mūsų interneto puslapyje pasirodžiusią aktualią informaciją. Tai ir yra pagrindinis veiksnys, lemiantis analoginės Neringa FM radijo eros pabaigą ir skaitmeninės internetinio radijo pradžią“ – apsisprendimo priežastis atskleidžia vienas iš radijo stoties įkūrėjų, Neringa FM muzikos redaktorius Adomas Pėkis.

„Toliau perteiksime išskirtinę ir kokybišką, laiko patikrintą XXI amžiaus kūrybos: acid jazz, soul, funk, hip hop, reggae stilių muziką, tiek visiškai naują, jokiuose Lietuvos radijuose netransliuojamą elektroninę pasaulio muziką iš Karibų, Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos šalių. Kiekvieną vakarą transliuojamos kassavaitinės radijo laidos ir muzikiniai rinkiniai atkeliauja į mūsų eterį iš Lietuvoje, Belgijoje ir Vokietijoje gyvenančių DJ’ų, muzikos prodiuserių ir melomanų” – paklaustas apie muzikinį radijo formatą pasakoja muzikos redaktorius.

„Gauname puikių atsiliepimų apie savo programą iš Londono, Berlyno, Kopenhagos, Prahos, Oslo ir Dublino.  Džiaugiamės, kad mūsų radijo stotį atranda vis daugiau pasaulio muzikos gerbėjų. Neringa FM kaip kasdienį savo darbo muzikos foną pasirinko vienas Naujosios Zelandijos oro uostas.  Tiesa, dėl visiškai skirtingų laiko zonų, ten dienos metu skamba mūsų naktinė muzika, kur vietos randa visiškai rami, downtempo, chillwave, ambient ir kita atmosferinės muzikos kūryba” – teigia kitas „Neringa FM “ steigėjas Linas Ramanauskas.

Muzikos ir meno scena nuo šiol taps dar atviresnė

„Nesame uždara utopinė bendruomenė ir visada laukiame inovatyvių pasiūlymų. Esame atviri kolaboracijoms ir laukiame jūsų konstruktyvios kritikos bei pagirų. Išvystyta mobilaus interneto prieiga (app), patogesnis tinklaraščio valdymas ir gyvos video transliacijos maksimaliai leis klausytojams džiaugtis „amžinų atostogų“ garso takeliu. Su radijo siekiais plečiasi ir organizuojamu renginių mastai. Kasmetinė, jau devintus metus vykstanti muzikos ir tinklinio šventė „Neringa FM Beachball FEST’17“ vyks ne tik Nidoje, bet ir kituose Lietuvos kurortuose. Klausykitės mūsų ir  2017-ais.“ – šypsosi neseniai prie komandos prisijungęs radijo prodiuseris Tomas Vėjas.

Klausykis mūsų www.neringafm.lt arba mobiliosiomis programėlėmis.

 

Leave a Reply