Neringa FM

Naujienos

Neringos bičiulis Dumaz

Šio vakaro Neringos bičiulis – Dumaz

Ričardas Strikulis, kuria muziką naudodamas net tris skirtingus slapyvardžius: Dumaz, Exhibitor & Empty pockets. Mūsų eteris jau senai puošiasi Dumaz kūrinėliais, o šį vakarą kviečiame jus atkreiptį savo dėmesį dar labiau.

Apie meną muzikantas atsiliepia taip: „Sakyčiau, tikras menas tai dvasios saviraiška kūno pagalba. Gal todėl klausant kūrinio kartais iš karto galima pajusti, ar jis sukurtas iš reikalo (šlovės ar turto siekiams), ar jis nuoširdžai liejasi iš širdies, kai nebandoma įtikti niekam, tik sau pačiam.”

„Rimtesnė kūryba prasidėjo projektu Dumaz apie 1999 metus. Tuo laiku sparčiai ėmė vystytis kompiuterinės technologijos dėl ko atsirado ir geresnės galimybės kurti kompiuteriu. Tuo metu priklausiau studentų atstovybei Šiauliuose ir kadangi savo personalinio kompiuterio vis dar neturėjau, nemažai  vakarų ir net naktų kartu su bendraminčiais praleisdavome sėdėdami prie atstovybės turėtų kompiuterių užsiimdami muzikine kūryba. Vieną naktį klausantis ir sempluojant skolintas senas plokšteles iš bibliotekos akiratint papuolė pasaka apie Elenytę. Klausant pasaką kilo mintis, kad neteisingai yra „važiuojama“ ant kai kurių užsieninių filmukų kaip pvz. Tomas ir Džeris, būktais jie smurtą propaguoja, kai pas mus pačius tokios „gražios“ pasakos. Taip gimė idėja „parodyti ir savo grožybes“ sukombinuojant lietuviškos pasakos iškarpą su  muzika. Šitaip atsirado projektas Dumaz.


Maždaug tuo pačiu laiku pradėjau dirbti prie kito savo projekto Empty Pockets kuris galų gale pastūmėjo vystymąsi link Exhibitor projekto. Exhibitor projekte susiliejo Dumaz muzikali pusė su Empty Pockets technine puse ir įgauta patirtimi bei jau pakitusiu požiūriu į muziką. DigThatBeat (kitaip DTB) buvo tik tarpinis ieškojimo metas.” (radikaliai.lt)

Šį vakarą 21:00 kviečiame pasiklausyti specialiai jums, mūsų klausytojai, sudėliotą muzikos nuotykį pavadinimu „Hiphopers prana”, kurį jums per muziką perduos Dumaz.

Muzika: Hip hop/ lounge/ acid jazz

Smagaus klausymo!

Leave a Reply