Neringa FM

Naujienos

„Sheep Got Waxed“ saksofonininkas Simonas Šipavičius šiandien išleidžia pirmąjį solinį albumą

Melomanai, mėgstantys ne per lengvai virškinamą muzikinį turinį, šiandien turi kuo pasidžiaugti. „Saxual Harassment” – taip vadinasi jiems skirtas naujas albumas, į pasaulį išleidžiamas Lietuvos džiazo muzikos jaunosios kartos avangardisto Simono Šipavičiaus – „Sheep Effect“.

„Albumas pradėtas įrašinėti prieš porą metų, bet savo istoriją sudėliojo tik šiemet“, – pasakoja muzikantas. Geriausiai žinomas kaip Lietuvos džiazo, punk ir elektronikos grupės „Sheep Got Waxed“ narys, Simonas Šipavičiaus taip pat dalyvauja tokiuose projektuose kaip „Cinamono“, „Armed Sheep Doom Cloud Prank“, „Baroque contempo“ ir kt.

Kaip sako pats kūrėjas, išgryninti aiškią būsimo solinio albumo koncepciją buvo pakankamai sudėtinga. Norėjosi saksofonu išgauti kuo daugiau spalvų ir leisti šiam instrumentui atsiskleisti skirtingose muzikos stilistikose. „Saxual Harassment“ susitinka džiazo, world, drum and bass, trap, house muzikos žanrų elementai.

„Šitą albumą reikia prisijaukinti. Klausant pirmąkart gali būti sunku priimti viską, kas ten yra. Į pusvalandį sutalpinta daug skirtingos muzikinės medžiagos, kurią suvirškinti gali prireikti keleto kartų. Tikiuosi, klausytojai noriai priims šitą iššūkį ir suras albume sau artimą garsą“ – sako Simonas.

Debiutiniame atlikėjo solo albume „Saxual Harassment“ galima išgirsti kaip skamba netradicinės instrumento atlikimo technikos – kvėpavimas pro instrumentą, daugiagarsiai žviegiantys sąskambiai, klapanais išbelsti ritmai ir kt. Šiais saksofono garsais kuriami įvairūs istorijų naratyvai. „Kiekvieną kūrinį įsivaizdavau labai vizualiai. Visi jie pasakoja savo istoriją, primena kokią nors patirtą ar dar nepatirtą kelionę. Muzika klausytoją nukelia į turgaus erdvę, į kompiuterį žaidimą, paguldo ant sulūžusios sofos.” – pasakoja autorius.

Elektrifikuoto saksofono skambesio albume „Saxual Harassment“ nuo šiandien galima klausytis visose skaitmeninėse interneto platformose: Spotify, Deezer, Google Play, Itunes, Bandcamp, Pakartot.lt Norintiems albumo pasirodymą švęsti apčiuopiamu pavidalu, muzikantas jau greitai pasiūlys įsigyti riboto tiražo USB raktų, kurių kiekvienas pažymėtas specialiu „Sheep Effect“ įspaudu.

„Šiandien jau ne kiekvienas turi CD grotuvus ir daugelis gautą kompaktinį diską vežiojasi automobilio daiktadėžėje. USB raktas viliojo mane savo paprastumu. Imi ir įsikeli tai, kas patiko į kompiuterį ar išmanųjį ir nešiojiesi su savimi. Pasipiktinusieji albumu galės su džiaugsmu nutempti failus į kompiuterio šiukšlių dėžę“, – gana netradicinį albumo formatą aiškina Simonas.

„Esu labai dėkingas už paramą Lietuvos kultūros tarybai, atlikėjais besirūpinančiai organizacijai AGATA bei asociacijai LATGA. Viso to nebūčiau padaręs be Lietuvos muzikos informacijos centro, Lietuvos Džiazo federacijos bei aktualaus meno tinklo „Vox Art”. Taip pat noriu padėkoti ir dizainerei Živilei Žvėrūnai, kūrusiai „Sheep Effect” pirmagimio apipavidalinimą. Už pagalbą suvaldant garsą ir albumo masteringą sakau Ačiū scenos bendražygiui Adui Gecevičiui “, – padėkas beria atlikėjas.

Su publika kitų savo projektų pasirodymuose bendrauti nevengiantis Simonas džiaugiasi, jog gali ne tik pasidalinti kūryba su klausytojais internete, bet ir sukurti gyvą ryšį koncertų metu. Sekantis „Sheep Effect“ iššūkis – gyvas pasirodymas, kurį bus galima išgirsti jau visai netrukus.

Albumas internetinėse platformose:
SPOTIFY https://spoti.fi/2PFropM
DEEZER https://www.deezer.com/en/album/78585702
PAKARTOT https://www.pakartot.lt/album/saxual-harassment
BANDCAMP: http://sheepeffect.bandcamp.com/album/saxual-harassment

Leave a Reply