Neringa FM

Naujienos

RyRalio DJs komanda

RyRalio DJs vienos nakties nuotykis Kaune

Vakarėliai trimis aukštais, festivaliai Kauno jachtklube, visoje Lietuvoje ir už jos ribų niūniuojamos house melodijos ir kelionės po visą pasaulį – tokie buvo dvylika „RyRalio“ metų. 2011-aisiais didžėjų karjerą baigęs kauniečių Karaliaus ir Laurio Lee duetas grįžta vienai vienintelei nakčiai. Vakarėlis „RyRalio DJs One Night Stand“ suplanuotas rugpjūčio 30 d. Kauno Laisvės alėjoje veikiančiame bare „Rock’n’Rolla“ ir kėsinasi sumušti bent vieną rekordą.

„Aš negrojau jau aštuonerius metus, ir dabar, ruošiantis penktadienio vakarėliui, supratau, kaip labai to pasiilgau – gal kokį miksą įrašyti?“, – juokiasi Šarūnas Karalius, kadaise prisidėjęs prie elektroninės muzikos revoliucijos ir evoliucijos Lietuvoje. Iš Londono šokių muzikos madas į Kauną importuodavęs didžėjus 2000 m. pradėjo dirbti ir kurti su kiek jaunesniu, bet ne mažiau entuziastingu kolega Laurynu Lisausku – taip prasidėjo „RyRalio“ era, išugdžiusi šimtus, o gal net tūkstančius melomanų.

„RyRalio“ buvo socialinis reiškinys, ne tik muzika. Tuo metu tai buvo alternatyva visam šūdpopsiui. tai buvo tarsi uždaras klubas, jungiantis kitaip į muziką ir laisvalaikį žiūrinčius, daug platesnį muzikinį spektrą nei MTV pažinti siekiančius. Galų gale, tai buvo jaunos, aktyvios ir kuriančios visuomenės dalies susiėjimas“, – prisimena Lauris Lee. Kartu su Karaliumi jie ne tik suorganizavo dešimtis vakarėlių įvauriausiose Lietuvos vietose, bet ir ne kartą skraidė tarp JAV, Islandijos, Turkijos, Austrijos, Anglijos.

Dar vienas svarbus momentas „RyRalio“ istorijoje – muzikinių plokštelių leidyba. Šioje leidykloje debiutavo ne vienas tuomet dar tik pradedantis elektroninės muzikos kūrėjas iš Lietuvos, naujas tautiečių kūrinių versijas kūrė užsienio didžėjai, o tokie hitai, kaip „Sultry Blue“, įdainuotas kalifornietės Nicos Brooke, amžiams įrašyti į mūsų šokių muzikos istoriją.

„Nuo 2011-ųjų, kuomet paskutinįkart pasirodėme savo bare Kaune „Pop Star Bar“ ir Vilniaus „G Stars“, kartu negrojome, nes neprisiruošėme – turime kitų, tiesa, su naktiniu gyvenimu tampriai susijusių veiklų, o gal ir noro pritrūko“, – vis dar šypsosi Karalius. Jis žada, kad jo plokštelių kolekcijos, kurioje, po didžiosios rinkinio dalies padovanojimo bibliotekai, vien artimiausi širdžiai kūriniai, pakaktų ir dviems naktims šokių aikštelėje. Jei dar pridėtume Laurio Lee kolekciją, akivaizdu, kad galima būtų organizuoti ir visą sugrįžimo turą ar festivalį.

Visgi tokia naktis bus tik viena – rugpjūčio 30-oji. „RyRalio“ didžėjus Kaune pasveikins iš Stambulo šia proga atskrendantis senas dueto bičiulis DJ E. Vakarėlyje taip pat pasirodys jaunosios kartos atstovas Ignas Gestautas.