Neringa FM

Naujienos

Lietuvos buriuotojų diena

Rugsėjo 7oji – Lietuvos buriuotojų diena!

1921 metų rugsėjo 7 dieną buvo įregistruoti Lietuvos jachtklubo įstatai, kuris buvo pradėtas kurti Kaune Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos inžinieriaus Jono Šimoliūno iniciatyva, tapusio ir pirmuoju jachtklubo pirmininku (dabar pagal tradiciją vadinamas komodoru).

Nuo šio momento Lietuvoje iš pradžių sunkiai, pradėjus tiknuo irklinių valčių stoties kitų metų pavasarį, bet po truputį pradėjo atsirasti buriavimas: 1922 metais patvirtinta klubo vėliava (dabar tai Lietuvos karinių jūrų pajėgų vėliava), emblema ir uniformos, įsteigta Lietuvos jūrų skautų sąjunga, gavusi Lietuvos jachtklubo vėliavą, papildžius ją skautų lelija apatiniame dešiniame kampe.

1929 metais Klaipėdoje įkurtas Lietuvos jachtklubo padalinys, o 1933 metais Klaipėdos jachtklubas tampa savarankišku (kaip jūrinis, skirtingai nuo upėse buriavusių Laikinojoje sostinėje), o 1936 metais po Olimpiados kauniečiai įsigyja pirmąsias sportines burvaltes. Tais pačiais metais Klaipėdos Fiziško Auklėjimo Komiteto iniciatyva Klaipėdos ir Lietuvos (Kauno) jachtklubų pagrindu įsteigiama Lietuvos Buriuotojų Sąjunga, kurios pirmininku Švietimo ministro paskirtas Juozas Jurkūnas, ir Smiltynėje 1936-1937 metais veikia Buriavimo Mokykla (pirmas vadovas Fricas Buntinas, kaip LBS vicepirmininkas).

Rugsėjo 7-oji diena dabar atkurta kaip mintėtina Lietuvos Buriuotojo diena Kauno buriavimo klubų narių iniciatyva, skirta paminėti buriavimo pradžią Lietuvoje. Kadangi tai iš esmės buriavimo sezono pabaiga, praėjus svarbiausioms LBS organizuojamoms nacionalinėms regatoms, tai pasveikinami naujieji šį sezoną tapę buriuotojais kolegos, kuriems savo ruožtu suteikiama teisė tostui pagal LBS šūkį “Vėjo! Vėjo! Vėjo!“, vyksta neformalus laivų paradas, kviečiami dalyvauti pasiplaukiojime dar neburiuojantys draugai bei šeimos nariai, siekiant juos pritraukti į buriavimą. Jei jachtose nėra sezono naujokų, pažymimas jauniausias pagal stažą buriuotojas, linkint jam ilgų ir džiaugsmingų jūrmylių.

Diena nėra skirta formaliems renginiams ir minėjimams, ir kiekvienas klubas ar buriuotojas laisvas ją pažymėti savaip, pageidautina, aišku – buriuodamas.

Paruošė SKIPPER_LTU

Leave a Reply