Neringa FM

Naujienos

RS-280 II etapas

Intriguojantis II-asis Lietuvos buriavimo lygos etapas: į RS-280 jachtų klasę ateina jaunų buriuotojų karta

Savaitgalį Kauno mariose vykęs antrasis Lietuvos buriavimo lygos etapas intrigavo ne tik dinamiškais rezultatais, bet ir netikėta įgulų kaita. Kadangi vieni iš „RS-28­0“ jachtų klasės lyderių – R. Šiugždinio įgula – nusprendė šį sezoną lenktyniauti didesne „X-35“ klasės lenktynine jachta, už legendinės jachtos „Arabelos-AG Baltic“, perkrikštytos „Zig Zag“ vardu, stojo buriuotojas Aivaras Mieliauskas.

Pasitraukus vieniems iš pagrindinių konkurentų, pirmosios dienos dvejose lenktynėse užtikrintai pirmavo „Raganosis“ įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko. Pirmose lenktynėse kova vyko tik dėl antros trečios vietos, kurias atitinkamai pasidalino jachtos „Bora Bora“ (kpt. Gediminas Sirvidas) ir „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) įgulos. Antrose lenktynėse antrąją vietą taip pat iškovojo „Bora Bora“ įgula, trečiąją – jachta „Alfeta“ (kpt. Ramūnas Sakalauskas).

Trečiosiose lenktynėse, padedant buvusio jachtos kapitono R. Šiugždinio konsultacijoms, pirmąją vietą iškovojo naujoji „Zig Zag“ įgula, antrąją – „Raganosis“, trečiąją – „Hornas“.

Antroji diena į varžybas įnešė dar daugiau intrigos ir konkurencijos, mat už „Raganosis“ vairo stojo ir įgulai vadovavo S. Pajarsko sūnus Vėjas Pajarskas. Pirmose šios dienos lenktynėse jaunajam „Raganosis“ laivavedžiui pavyko išlaikyti pranašumą beveik visoje distancijoje ir tik prieš pat finišą įgula nusileido į priekį sparčiai išsiveržusiai jachtos „Barta“ įgulai. Trečiąją vietą šiose lenktynėse užėmė jachta „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemėkaitis).

Antrosios sekmadienio lenktynės pasižymėjo itin didele dinamika ir nuolatine lyderių kaita. Pirmąjį distancijos ženklą pirmoji pasiekė jachtos „Alfeta“ įgula, tačiau antroje distancijos pusėje iš jos lyderio pozicijas perėmė jachta „Barta“. „Raganosis“ įgula pirmąjį ženklą pasiekė būdami ketvirti, tačiau distancijos pabaigoje sugebėjo išsiveržti į priekį ir, aplenkę „Bartos“ įgulą 8 sekundėmis, finišuoti pirmi. Trečiąją vietą šiame plaukime užėmė jachta „Bora Bora“.

Raganosis RS-280

Bendrosios Lietuvos buriavimo lygos įskaitos rezultatai po dviejų etapų:

  1. „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) – 7 taškai
  2. „Bora Bora“ (kpt. Gediminas Sirvidas) – 17 taškų
  3. „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) – 19 taškų
  4. „Hornas“ (kpt. Šarūnas Abraitis) – 21 taškas
  5. „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemėkaitis) – 23 taškai
  6. „Alfeta“ (kpt. Ramūnas Sakalauskas) – 25 taškai
  7. „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) – 29 taškai
  8. „Verdenė Plius“ (kpt. Gražvydas Lukoševičius) – 31 taškas
  9. „Levante“ (kpt. Mantas Kavaliauskas) – 37 taškai