Neringa FM

Naujienos

RS-280 Buriavimo sezono pradžia

RS-280 klasės buriuotojai suskubo pradėti varžybų sezoną ant vandens

Jau pačią pirmąją dieną, kai, atlaisvinus karantino apribojimus, buvo leistos aukšto meistriškumo sportininkų varžybos, Lietuvos buriuotojai sportinį sezoną ant vandens atidarė su „RS-280“ jachtų klasės čempionatu. Gegužės 30-31 d. Kauno mariose įvyko pirmasis čempionato etapas.

„Mes iš esmės praradom mėnesį iš pusmetį trunkančio savo sezono. Smagu, kad galim dabar atsidaryti. Pagal prigimtį buriavimas yra atviros erdvės sportas ir mes ten turim labai mažai kontakto“,- prieš varžybų startą teigė Lietuvos „RS-280“ jachtų klasės asociacijos prezidentas Simonas Steponavičius.

RS-280 jachta Barta

Pasak jo, čempionato metu laikomasi visų saugumo ir higienos reikalavimų – sportininkams matuojama temperatūra, krante dėvimos veidą dengiančios kaukės, sudarytos sąlygos dezinfekuoti rankas. Profesionaliomis „RS-280“ klasės jachtomis buriuojama įgulomis, kurias sudaro ne daugiau kaip 5 įgulos nariai, kaip ir numato dabartiniai karantino saugumo reikalavimai.

„Visi sveiki, tačiau be jokių treniruočių. Buriuoti galim pradėti tik dabar, todėl šioks toks jaudulys yra. Galbūt net daugiau nei „šioks toks“, nes šiandien tikrai daug vėjo pučia“,- prieš pirmąjį startą teigė jachtos „Raganosis“ kapitonas Saulius Pajarskas.

RS-280 jachta Raganosis

Pirmąją varžybų dieną sportininkus pasitiko stiprus, apie 10,5 m/s vėjas, kuris varžybų pabaigoje stiprėjo net iki 15 m/s. Tądien įvyko 3 lenktynės, po kurių pirmasis trejetukas rezultatų įskaitoje išsidėstė vos vieno taško skirtumu. Jachtos „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) įgula su 6 baudos taškais užėmė pirmąją vietą, jachtos „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemekaitis) įgula – antrąją vietą (7 baud. t.), jachtos „Barta“ įgula (kpt. Simonas Steponavičius) – trečiąją vietą (8 baud. t.).

Antrąją čempionato dieną vėjas sportininkų taip pat negailėjo. Dėl vėjo stiprumo startai buvo atidėti valandai, tačiau vėliau sportininkams pavyko startuoti. Visą dieną pūtė 11-12 m/s vėjas. Paskutinėse dienos lenktynėse iš 9 įgulų startavo jau tik 5 stipriausios.

Po abiejų pirmojo etapo dienų pirmąją ir antrąją bendrosios įskaitos vietas iškovojusios įgulos – „Raganosis“ ir „Barta“ – surinko po 13 baudos taškų ir eiliškumą rezultatų lentelėje dalinosi pagal tai, kuri įgula turėjo iškovojusi daugiau pirmųjų vietų. Trečią vietą iškovojo vos vienu tašku atsilikusi jachtos „Presto“ įgula (14 baud. t.). Ketvirtoje liko taip pat tik vienu taškeliu atsilikusi jachtos „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) įgula (15 baud. t.).

Buriavimo sezono pradžia. RS-280 jachtų klasė

„Abi dienos pademonstravo, kad buriuotojai tikrai išsiilgę savo stichijos – lenktyniavo atkakliai ir negailėdami jėgų kone ribinio vėjo sąlygomis. Rimtą įgulų nusiteikimą rodo ir rezultatai, kurie keitėsi po kiekvienų lenktynių ir galutinėje įskaitoje beveik pusė laivyno išsidėstė vieno taško skirtumu. Galima sakyti, kad sezonas atidarytas su tikra sportine dvasia. Linkiu, kad tokia išliktų visą sezoną“,- po etapo finišo teigė vyriausias varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Rezultatai po pirmojo „RS-280“ jachtų klasės čempionato etapo:

  1. „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) – 13 t.
  2. „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) – 13 t.
  3. „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemekaitis) – 14 t.
  4. „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) – 15 t.
  5. „Hornas“ (kpt. Šarūnas Abraitis) – 19 t.
  6. „LTU333“ (kpt. Gediminas Sirvydas) – 21 t.
  7. „Verdenė Plius“ (kpt. Gražvydas Lukoševičius) – 37 t.
  8. „Alfeta“ (kpt. Mantas Sakalauskas) – 43 t.
  9. „Levante“ (kpt. Benas Martišauskis) – 44 t.