Neringa FM

Naujienos

Mamontovo koncerto pasiruošimas Abbey Road (nuotr. R. Šeškaitis)

Iki A. Mamontovo koncertų turo liko vos kelios dienos

Šį ketvirtadienį koncertu Vilniaus „Siemens“ arenoje prasidės Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro turas per didžiausias Lietuvos arenas. Trijuose pasirodymuose legendinis Lietuvos atlikėjas sugros ne tik žymiausias savo dainas, bet ir atliks visą albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“.

Prieš 20 metų sukurtas albumas šiemet buvo įrašytas žymiausioje pasaulyje „Abbey Road“ studijoje. Tiesa, šįkart plokštelę kartu įrašinėjo ne tik A. Mamontovo grupės nariai, bet ir kelios dešimtys profesionalių Lietuvos kamerinio orkestro muzikantų, kurių priešakyje stovėjo maestro Modestas Pitrėnas.

„Būti dirigentu man – kasdienybė. Tai mano profesija, kurioje jaučiuosi kaip namuose. Tačiau svarbiausia – kur ir kada galiu taip jaustis. Laikas „Abbey Road“ studijoje buvo ypatingas, labai emocionalus ir netgi elektrizuotas“, – apie įrašus Londone kalbėjo M. Pitrėnas. Pasak maestro, tokios akimirkos tampa emocine viršukalne, leidžiančia nusišypsoti net ir tada, kai tavo šypsenos niekas nelaukia. Tai – naujos prasmės įkrova ilgam laikui.

Naujosios Andriaus Mamontovo programos kūrinių aranžuotes sukūrė unikalus mūsų šalies kūrėjas, kompozitorius, aranžuotojas ir muzikantas Jievaras Jasinskis. Pasak jo, sukurti naujas aranžuotes šiam albumui buvo didžiulis iššūkis, nes norėta ne tik palikti originalų, prieš 20 metų vieno Andriaus įrašytą skambesį, bet ir naudojant puikų orkestrą suteikti kūriniams visiškai naujų spalvų.

Jasinskis taip pat prisipažįsta, kad akimirkos, kai jo sukurtos aranžuotės buvo įrašinėjamos „Abbey Road“ studijoje, ilgam išliks atmintyje.

„Nežinia kiek kartų gyvenime dar gali pasitaikyti tokia proga. Dirbti „Abbey Road“ buvo neįtikėtinas malonumas. Tos dvi dienos buvo labai smagios – Andrius visiškai nevaržė, o Modestas skatino dar labiau atverti fantaziją. Džiugu, kad Lietuvoje turime atlikėją, kurio muzika atvėrė geriausios pasaulyje įrašų studijos duris“, – sakė J. Jasinskis.

Iki koncertų, į kuriuos parduoti beveik visi bilietai, likus kelioms dienoms, Andrius Mamontovas nusprendė atverti duris į gruodžio mėnesį vykusius įrašus „Abbey Road“ studijoje. Todėl šiandien jis dalinasi trumpa ištrauka iš pirmosios albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ dainos „Geležinė širdis“. Drauge su Lietuvos kameriniu orkestru įrašytame kūrinyje – vaizdai iš legendinės studijos, pažintis su „Abbey Road“ užkulisiais ir projekte dalyvavusiais muzikantais.