Neringa FM

Naujienos

Festivalyje Molėtuose gros viena perspektyviausių Europos post punk grupių „Lea Porcelain“

Ketvirtus metus iš eilės prie Molėtų observatorijos kupolų įsikursiantis festivalis „Postcosmos“ turės ryškiausią žvaigždę savo istorijoje. Birželio 8 dieną muziką, mokslą ir meną vienijančiame renginyje gros sparčiai kylantis duetas iš Berlyno „Lea Porcelain”. Kritikai bei melomanai atmosferinį, skaidrų, ir nostalgišką šios grupės skambesį vertina kaip naują impulsą visam post punk žanrui ir žada jai pasaulinio lygio karjerą.

Jau dabar „Lea Porcelain” yra geidžiamas vardas Senojo žemyno muzikinėje bendruomenėje, rengia solinius koncertus sausakimšose salėse Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Šveicarijoje, grupė laukiama svarbiausiuose festivaliuose, tokiuose kaip „Reading“ ir „Leeds“, o jų dainomis žavisi indie garsenybės „Alt J“, kurie kviečia duetą į bendrus turus ir prašo remiksuoti kūrinius.

Užpernai išleidusi debiutinį albumą „Hymns To The Night”, „Lea Porcelain” iš karto atkreipė melomanų, vertinančių tamsokas 8-9 dešimtmečio new wave nuotaikas, dėmesį. Grupės skambesys imtas lyginti su tokių legendų kaip „Joy Division”, „The Cure”, „New Order” ir „U2“ kūryba. „Lea Porcelain” skleidžiama skaidri melancholija, lydima „tingaus“ vokalo, švelniai glostančių sintezatoriaus ir gitarų vibracijų, geba peržengti post punk žanro rėmus ir suteikia kūrybai unikalios specifikos.

„Savo kuriamame kosmodrome visuomet stengiamės skleisti tik šviežią, aktualų ir originalų muzikinį srautą, bet šįkart pranokome patys save. Todėl drąsiai tvirtiname: šį porcelianinį grynuolį iš Berlyno privalo pačiupinėti kiekvienas save gerbiantis melomanas, nesvarbu, kokiam stiliui beprijaustų. Nes tai universali, jauki, bet ne banali, sielą raminanti muzika. Įdomu, jog tai pastebi ir senokai klausantys grupę, ir pirmąkart ją išgirdę. O tokių žmonių vis daugėja“, – sako festivalio „Postcosmos“ rengėjai.

Jų manymu, perspektyvios post punk žvaigždės iš Berlyno viešnagė Molėtuose turėtų sudominti ir aplinkinių šalių – Latvijos ir Baltarusijos – muzikos gerbėjus. „Tai retas šansas gyvai paklausyti ne masiniam greitajam vartojimui skirtos kokybiškos tarptautinio masto grupės. Juolab, jog šių muzikantų kaina po metų kitų bus vargiai įkandama standartiniam lietuviškam koncertų organizatorių biudžetui. Tad džiaugiamės spėję į traukinį“, – tikina festivalio rengėjai.

„Lea Porcelain” tai skirtingos krypties kūrėjų – Julien Bracht ir Markus Nikolaus – muzikinė sąjunga. Iki judviejų susipažinimo J. Bracht buvo populiarus techno muzikos prodiuseris, o Markus reiškėsi kaip nepriklausomas dainų kūrėjas ir sukosi indie roko terpėje. Kaip teigia patys „Lea Porcelain”, vienas pagrindinių bendros sėkmės faktorių buvo tų skirtingų pasaulių patirtys, estetika ir kontekstai, kuriuos ilgomis naktimis jie bandė lydyti į vieną darinį. Kol po trejų metų intensyvaus darbo gimė „himnai nakčiai“. O po debiutinio albumo duetas ir toliau malonina klausytojus naujomis dainomis.

„Postcosmose“ „Lea Porcelain” gaus deramą kompaniją. Festivalyje pasirodys aštuoniasdešimtųjų pop vakarėlių ir meilės scenų diva Rūta Mur. Tai gan naujas veidas, bet jau spėjęs pasižymėti – mergina grojusi vienoje scenoje su Lebanon Hanover ir Lykke Le, o jos kuriama synthpop romantika užkabina ir klausymui, ir šokiams. Dar viena lietuviška perspektyva yra lo-fi/indie romantika, grupė „Pilnatys“, kviečianti įkvėpti laikui nepavaldų lietuviško pajūrio jodą ir judint kūną bangų ritmu.

Griežtesnėmis natomis subalansuotas grupės „Pindrops“ pasirodymas. Tai tamsi post punk estetika, žanrų sankirtoje flirtuojanti su shoegaze garsinėmis erdvėmis. Elektronikos dozę pateiks intelektualūs minimal techno riteriai „Black Water“, kurie ne naujokai scenoje: yra išleidę keletą įrašų, aplakstę klubus ir festivalius, apšildę techno herojų Paul Kalkbrenner. Penktadienį užsikurs elektroninė Ore.lt scena, kur šeimininkaus Patris, Monikaze, Direktorius, Paul Sadness, Carol, Polyester.

Iš viso per dvi dienas „Postcosmos“ klausytojai išgirs beveik dvi dešimtis įvairaus post muzikos žanrų atlikėjų, dalis jų dar nėra paskelbta. Tradiciškai „Postcosmose“ vyks dangaus tyrinėjimo ekskursijos, poetiniai pasirodymai, mokslines žinias gilinančios paskaitos, meninės šviesos instaliacijos bei kitos kūrybinės atrakcijos. Festivalis vyks birželio 7-8 d. sodyboje šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus.

Daugiau apie festivalį https://www.facebook.com/gravitacijos/

Bilietai čia