Neringa FM

Naujienos

Pelėjas ir Melisanda – išskirtinis VCO darbas

Lietuvoje vos antrą kartą pastatyta opera, daugelyje pasaulio teatrų besipuikuoja kaip meistriškumo Olimpo įrodymas. Tai – kamerinė, impresionistinė, psichologinė „šeimos drama”, talpinanti didžiulį emocinį krūvį ir gilų vidinį turinį. Ši opera sukurta lyg dramos spektaklis.

Vienintelė K. Debiusi opera „Pelėjas ir Melisanda” – išskirtinis VCO darbas.

Vilnius City Opera pristato minimalistinį, intymų tačiau dramatiškai išraiškingą šios operos pastatymą, savo stiliumi primenantį A. Tarkovskio filmus. „Pelėjas ir Melisanda” – opera suaugusiems, lyg slapta fantazija, persunkta pavojumi, aistra ir geiduliu. Jos centre yra jauna moteris, iš pradžių pritrenkianti savo grožiu, nekaltumu, elegancija ir šviesa, tačiau viduje besinešanti didelę galią kurti chaosą ir destrukciją visur, kur tik pasirodo. Operos finale nelieka nė vieno vyro, kuris nebūtų vienaip ar kitaip prisipažinęs meilėje Melisandai.

Pasiklydusią miškuose Melisandą radęs Golo ją įsimyli ir veda, tik po pusės metų pristatydamas ją savo artimiesiems. Sutuoktiniams persikėlus į vyro namus, jaunoji ima nemažai laiko leisti su Pelėju – jaunesniu Golo broliu. Nepasitikėjimas, pavydas, meilės žaidimai ir simboliai bei nemažai mistikos, – štai iš ko susideda vienas svarbiausių XX a. operos kūrinių.

 

Leave a Reply