Neringa FM

Naujienos

Kuršių marios

Pažinti unikalų pamario kraštą galima ir bėgant

Liepos 31-ą dieną Pamario krašte prie Kuršių marių vyks pirmas trail bėgimas iš Ventės rago į Svencelę. Bėgikų laukia net trys ypatingai gražios ir įdomios trasos prie Kuršių marių, kuriose bus įspūdingos Pamario krašto panoramos, siauri bei vingiuoti takeliai šalia pelkių ir per jas, labai skirtinga kelio danga ir begalinės erdvės. Organizatoriai žada, kad tai bus ko gero lygiausias trail bėgimas Lietuvoje, bet tikrai ne lengviausias.

8 km, 16 km ir 28 km trasos jungia pačias gražiausias atkarpas nuo Ventės rago iki Svencelės vietas ir labiausiai laukinius bei pamirštus gamtos užkampius. Tai bus linijinis bėgimas, kuomet startas ir finišas būna skirtingose vietose. Varžybų centras ir finišas bus įsikūrę Svencelėje buriavimo ir kaitavimo stovykloje Surfhouse Summer Camp. Iš varžybų centro Svencelėje dalyviai autobusu bus vežami į startų vietas.
Pamario krašto gamta unikali – pievos, miškai, pelkės, upeliai, kanalai, pakrantės atrodo kitaip nei didžiojoje Lietuvos dalyje. O ką jau kalbėti apie didingą Neringos kopų vaizdą matomą nuo Kuršių marių kranto.
Ilgiausios (28 km) trasos startas bus Ventės rage įsikūrusioje ornitologijos stotyje nuo molo. Trasa ves palei paukščių gaudykles, labai skirtingais Kuršių marių krantais – bus smėlio, akmenų ir netgi kriauklės čežės po bėgikų kojomis. Vaizdai nuo Kuršių marių krantų tikrai didingi – daug atviros erdvės ir toli matomų panoramų. Bus laukinės bekraštės ir beribės pievos, kur nendrės aukštesnės už žmogų ir paukščių giesmės niekad netyla. Bus parkų pažintiniai takai, kur bus galima pasigrožėti gražia gamta ir pailsėti nuo „minkšto” ir nelengvo bėgimo per Pamario pievas. 16Km trasos startas bus prie Kintų pažintinio tako, o 8 km trasos – prie naftos platformos netoli Svencelės. 28 ir 16 km trasose bus upeliai ir kanalai, kuriuos reikės kirsti. Žinoma bus ir miškų, paprastų, įprastų miško kelių ir visai neįprastų kelių nutiestų tiesiai per pelkę. O kaip gi be šiek tiek offroad’o ir trupinėlio pelkės? O finišas buriavimo ir kaitavimo bazėje ant Kuršių marių kranto, kur Jūsų lauks smėlėta marių pakrantė, tvenkinys, baseinas, dušas ir poilsis.

Organizatoriai žada, kad tai bus labai lygus, bet tikrai ne pats lengviausias trail bėgimas. Bėgimo metu reiks prisitaikyti prie skirtingos dangos ir koreguoti bėgimo greitį, žingsnio ilgį, techniką ir pan. Bėgimo dalyviams reiks būti atidiems ir stebėti trasos dangą, kuri bus skirtinga ir keisis. Bus techniškai sudėtingesnių atkarpų, tokių kaip siauri takeliai, akmenys, smėlis ar kriauklės, pelkėta vieta, bet bus ir lygių, plačių pažintinių takų, kuriais bėgant bus galima pailsėti. Trasa bus vingiuota, su daug posūkių. Visas kelias bus žymėtas rodyklėmis bei „stop” juostos žymomis ant medžių, bet tai yra trail varžybos, kurių metu keliai ir šalutiniai takeliai nebūna užtveriami, taigi dalyviams tikrai svarbu stebėti trasos žymėjimą, nenuklysti nuo kelio bei laikytis pėstiesiems skirtų kelių eimo taisyklių.

Šis renginys skirtas visiems besidomintiems šiuo metu ypač populiarėjančiu trail bėgimu bei norintiems išbandyti įvairesnes trasas nei tos, kurias galima pravažiuoti automobiliu. Tam, kad įveikti šias trasas tikrai nereikia specialaus pasiruošimo todėl kviečiami visi. Trasos yra paruoštos trijų skirtingų ilgių (8 km, 16 km ir 28 km), kad kuo daugiau žmonių galėtų išbandyti trail bėgimą.

Laukinis bėgimas trail

Varžybų idėjos autorė ir viena iš organizatorių ultra trail bėgikė Viktorija Tomaševičienė dalinasi savo mintimis apie šį bėgimą: „”Laukinis trail” bėgimai tai yra trail bėgimų turas po gražiausias Lietuvos vietas. Tai jau ketvirtas „Laukinis trail” bėgimas. Pirmi du bėgimai vyko šalia Vilniaus, trečias prie Kauno marių. Šį kartą norėjau bėgimą suorganizuoti Vakarų Lietuvoje. Beieškant naujų trasų nuvykau pabėgioti į Pamario kraštą prie Kuršių marių. Apie tą Lietuvos dalį buvau girdėjusi, kad ten būna potvyniai ir kad ten buriuotojų ir kt. vėjo mėgėjų rojus. Tai, kad kraštas nėra turistinis man jau patiko, tai kad nėra orientacininkų žemėlapių jau sukėlė intrigą, o kai ten praleidau tris dienas supratau kad mane žavi ne tik kalnai. Ten taip lygu kaip dar nemačiau, bet taip didinga kaip Lietuvoje irgi dar nemačiau. Yra tokių laukinių ir atvirų vietų, kur pasijauti toks mažas ir taip „savo vietoje” kaip tikrai sveika karts nuo karto pasijusti. Nors ten lygu, bet bėgti nėra lengva, nes danga labai skirtinga. Sukilimo nėra, bet yra kuom sukilimo sunkumą kompensuoti. Bėgimas gamtoje šiuo metu labai populiarėja ir džiaugiuosi, kad į „Laukinis trail” bėgimus susirenka daug skirtingą bėgimo patirtį turinčių žmonių – nuo stipriausių Lietuvos trail bėgikų iki žmonių, kurie pasiryžta pirmą kartą išbandyti trail.”

Registracija internetu į Laukinį trail Ventės ragas – Svencelė iki 2016 07 27. Bus galimybė registruotis ir varžybų dieną.

Renginio tinklapis: http://laukinistrail.weebly.com/ Kuršių marios gamta Kuršių marios

Leave a Reply