Neringa FM

Naujienos

Patti Smith „Tiesiog vaikai“: meilė, rokas ir kelias į velnionišką šlovę

„Perskaičius šią knygą norisi ieškoti pigiausio bilieto į Niujorką“, – nė kiek neabejoja melomanas, portalo ore.lt įkūrėjas Jonas Oškinis. Iš tikrųjų, amerikiečių roko ir meno legendos Patti Smith prisiminimų knyga „Tiesiog vaikai“ priešia užburiantį bohemiškojo 7–8 dešimtmečių Niujorko peizažą. Jo fone pasirodo Jimas Morrisonas, Jonas Mekas, Janis Joplin, Andy Warholas ir kiti žymūs kūrėjai.

Ankstyvoje jaunystėje – be pinigų, bet su didelėmis ambicijomis – dvidešimtmetė Patti atvyko į Niujorką, kur sutiko fotografą Robertą Mapplethorpeʼą, viso gyvenimo mylimąjį ir geriausią draugą. Santykių užkulisiai, legendinis „Chelsea“ viešbutis, nepritekliai, nuotykiai, kūryba, laisvė ir nušvitimai – apie visa tai knygoje pasakojama atvirai, lengvai, įtraukiančiai.
Padavėja dirbusi Patti motina padovanojo jai savo uniformą, tačiau duktė ieškojo ne būdo pragyventi, o nemirtingumo. Ji nusprendė atsidurti Blakeʼo, Baudelaireʼo, Rimbaud ir Genet kompanijoje – prilygti jiems ir pelnyti velnionišką šlovę. Visada mėgusi rašyti, skaityti ir piešti, prieš tapdama pankroko vedle, menininke, kompozitore, ji turėjo atrasti savo stilių, ritmą ir braižą.
Savo stilių ji atrado ne tik muzikoje, bet ir literatūroje. Skaitytojus patraukia nuoširdus pasakojimas apie jaunystę, draugystę, meilę, persmelktas tos pačios įkvepiančios ir grėslios jėgos kaip ir visa P. Smith kūryba – nuo 1975-ųjų albumo „Horses“ iki vizualinių projektų ir poezijos.

Knyga „Tiesiog vaikai“, kurią autorė rašė net 10 metų, neretai vadinama viena geriausių visų laikų muzikantų autobiografijų, 2010 m. ji tapo geriausia negrožinės literatūros kategorijoje (National Book Award). „Kitų knygų“ leidykla įsitikinusi, kad pirmoji P. Smith knyga, išleista lietuvių kalba, padės roko ir meno legendai įsilieti į lietuvišką kultūros naratyvą.

Patti Smith. Tiesiog vaikai. Iš anglų k. vertė Gediminas Sadauskas. K.: Kitos knygos, 2017.

Šiuo metu Neringa FM socialiniame tinkle, mes šią knygą dovanojame savo gerbėjams. Lėk ten ir išbandyk fortūną. Taip pat knygą įsigyti galima http://kitosknygos.lt/

Leave a Reply