Neringa FM

Naujienos

JUBILIEJINIS „OPEN HOUSE VILNIUS“ KVIEČIA KEISTI MĄSTYMĄ

Jau penktąjį kartą vyksiantis atvirosios architektūros festivalis „Open House Vilnius“ šiemet grįžta su dar didesne energija ir gausesne programa:  balandžio 27–28 dienomis vilniečiams ir miesto svečiams duris atvers net 70 kasdien neprieinamų ar sunkiai prieinamų erdvių, kurių 19 svečius įsileis pirmą kartą.

„Open House Vilnius“ savaitgalio metu bus galima susipažinti su XIX-XXI a. išskirtinės architektūros objektais, kurie ryškiausiai keičia ne tik Vilniaus veidą, bet ir daro pokytį gyventojų aplinkos suvokimui.

 

Šių metų renginio tema mąstymą keičianti architektūra. „Tai tokia architektūra, kurios atsiradimas mieste keičia ne tik miesto veidą, bet ir įkvepia keistis kitus, esančius aplink save – pastatus, erdves ar žmones. Tai architektūra, kuri yra daugiau nei pastatas ar fizinė erdvė – ji katalizuoja naujus procesus, išjudina inertišką miesto gyvenimą ir nusistovėjusius žmonių įpročius, prikelia naujam gyvenimui pamirštas vietas ar pažymi didesnių ateities vizijų pradžią. sako viena iš renginio organizatorių Sandra Šlepikaitė.

Jubiliejinis „Open House Vilnius“ pasitinka nauju vizualiniu identitetu šiemet festivalis pasirinko netradicinį sprendimą ir metų pradžioje skelbė atvirą plakato konkursą. Iš 80 autorių pateikto 147 darbo organizatoriai atrinko Povilo Jankūno kūrinį, kuris sužavėjo idėjos paprastumu ir žaismingumu bei aiškiai perteikta renginio idėja ir šių metų tema.

Dar viena naujovė – registracija-loterija į kai kuriuos pastatus. Kaip ir kasmet, šiemet į dalį pastatų  12 bus galima patekti tik iš anksto užsiregistravus. Anksčiau registracija vykdavo pirmumo principu: kas pirmiau užsiregistruodavo, tas galėdavo džiaugtis galimybe susipažinti su ypatingu architektūros kūriniu iš arčiau. Šiais metais dėl vis didėjančio lankytojų skaičiaus registracijos bus tvirtinamos loterijos būdu. Taip bus leidžiama užsiregistruoti visiems, o patekusieji į ekskursiją bus atrenkami loterijos principu.

Kaip ir kiekvienais metais, architektūros entuziastų lauks ne tik seniai pamėgti pastatai, bet ir daug naujų: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, LR Užsienio reikalų ministerijos pastatas, LRT centrinės būstinės pastatas, Ogmios miestelis ir kt.  architektūrinė įvairovė šiemet kaip niekad įvairiapusiška, todėl tikrai stebins ir džiugins ne vieną festivalio lankytoją.

Ekskursijų pastatuose laikai, tiksli savaitgalio programa skelbiama www.openhousevilnius.lt puslapyje.  Renginys yra atviras ir nemokamas visiems.

„Open House Vilnius“ organizatorius – viešoji įstaiga „Architektūros fondas“, kurios strateginis partneris Lietuvos kultūros taryba.