Neringa FM

Naujienos

ARCHITEKTŪROS FESTIVALIS „OPEN HOUSE VILNIUS“: RYTOJ ATSIVERS NET 70 YPATINGŲ PASTATŲ DURYS

Jau rytoj sostinėje prasidės ilgai laukta architektūros ir meno gerbėjų šventė — šeštadienį-sekmadienį jubiliejinį kartą vyks atvirosios architektūros festivalis „Open House Vilnius“, šiemet savo lankytojams atversiantis net 70 skirtingų pastatų duris ir visą miestą priversiantis gyventi architektūriniu ritmu.

„Vilnius — tarsi planeta su savo orbita, gyventojais, architektūra: ryškus, viliojantis, svetingas, jame kasdien gali atrasti kažką naujo, atverti paslėptus lobius. „Open House“ dėka Vilnius yra tarp tokių miestų kaip Niujorkas, Londonas, Barselona, Helsinkis, Roma — atvirų išskirtinės architektūros miestų tinkle ir matomas pasaulyje. Didžiuojuosi, kad savivaldybė savo parama ne pirmus metus prisideda  prie šio projekto sėkmės ir kviečiu visus leistis į atradimus mūsų nuostabioje Vilniaus planetoje“, – festivalio atidarymo proga sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiemet festivalio programoje — net 19 naujų pastatų. Projekto pradžioje didesnį dėmesį skyrę XX–XXI a. statiniams, šiais metais organizatoriai nori supažindinti publiką su vis senesniais, laikui nepavaldžiais pastatais. Itin ypatingi du pirmą kartą programos sąraše atsidūrę statiniai, kuriuose leidimo rengti ekskursijas teko laukti penkerius metus: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras bei Vilniaus koncertų ir sporto rūmai.

Taip pat lankytojų lauks jau pamėgti objektai, tokie kaip Vileišių rūmai, „Swedbank“ būstinė, „K29“, „Quadrum“ verslo centrai, VU Kairėnų botanikos sodo žaliasis pastatas-augalas, Pirklių rūmai, Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu ir kiti.

Jubiliejinis „Open House Vilnius“ kviečia pažinti ir patirti miestą dar įvairiau: savaitgalio metu architektūros gerbėjams patariama ne tik susipažinti su architektūros perlais, bet ir nepraleisti architektūros įkvėptų renginių: M. K. Čiurlionio namai-muziejus muzikiniais kūriniais praturtins net penkis pastatus ir jų ekskursijas, o šiuolaikinio šokio ir performanso menininkai kvies į netikėtus, bet labai įdomius erdvių potyrius. Po dieninės programos dalies, vakare renginio dalyviai jėgas galės atgauti kino teatre „Pasaka“, kur net iki gegužės 9 d. bus rodomi penki režisierių Bêka & Lemoine filmai, siekiantys pakeisti požiūrį į architektūros dokumentiką, atskleidžiantys netobulumo ir kasdienybės grožį bei parodantys tikrą, gyvą, architektūrą.

Pirmą kartą atviros architektūros festivalis „Open House“ buvo surengtas 1992 metais Londone, iš kur dėl paprastos, tačiau unikalios idėjos renginys sparčiai paplito po visą pasaulį. Įvairius kokybiškos architektūros objektus kartą per metus galima aplankyti daugiau nei 40-yje didžiųjų pasaulio miestų, tokių kaip Londonas, Barselona, Helsinkis, Roma, Niujorkas. Nuostabu, jog šiemet prie gausios „Open House“ šeimos prisijungė dar vienas Baltijos šalių miestas — Talinas.

 

Ekskursijų pastatuose laikai bei tiksli savaitgalio programa skelbiama www.openhousevilnius.lt puslapyje.

Renginys yra atviras ir nemokamas visiems.