Neringa FM

Naujienos

Neringa - Nida

Neringa kartu su Klaipėda pretenduos tapti Europos kultūros sostine

Neringos savivaldybės taryba ketvirtadienį, balandžio 21-ąją, pritarė dalyvavimui partnerio teisėmis Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamame projekte „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“.

Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių. 2022 metais dvi valstybės narės, kurių miestams suteikiama teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą, yra Lietuva ir Liuksemburgas.

Atsižvelgdama į tai, dar praėjusių metų vasarą Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija paskelbė kvietimą Lietuvos miestams dalyvauti nacionalinėje atrankoje 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti. Klaipėdos miesto savivaldybė apsisprendė dalyvauti konkurse ir projekto partnerėmis pakvietė tapti Neringos ir Palangos savivaldybes. Kitos Klaipėdos regiono savivaldybės kviečiamos tapti asocijuotomis partnerėmis.

Atsiliepdama į Klaipėdos miesto savivaldybės kvietimą, Neringos savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo Neringa tampa projekto tikrąja partnere.

„Klaipėdos regioną jau šiandien vienija įvairios kultūrinės iniciatyvos, ne tik apjungiančios pajūrio ir pamario savivaldybes, bet ir pristatančias unikalias šio krašto kultūrines tradicijas. Neringos savivaldybės tarybos išreikštas pritarimas – yra tąsa jau egzistuojančio bendradarbiavimo. Tikime, kad Neringos kultūrinė erdvė bei tai, kad esame UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąraše taps svaria paraiškos dalimi“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Sprendimu taip pat numatyta, kad jei tarptautinė komisija patvirtins Klaipėdos miesto teikiamą paraišką 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti, planuojant Neringos savivaldybės 2017–2023 metų biudžetus bus numatyta ir 243 tūkst. eurų šio projekto įgyvendinimui.

Kuriam Lietuvos miestui bus suteiktas Europos kultūros sostinės vardas paaiškės 2017 metais.

Neringos savivaldybės administracijos info

Leave a Reply