Neringa FM

Naujienos

Neringa FM taurė spinakeriai

Neringa FM savaitgalis ant marių

Rugpjūčio 20-21d. ant Kuršių marių šalia Nidos uosto vyko tradicinė buriavimo regata “Neringa FM Taurė“.  Nepaisant itin kuklios vėjo prognozės šį kartą regatoje susirungė net 28 jachtos, suskirstytos į dvi grupes: ORC (sportinė grupė) ir Open (laisvoji grupė).

Tradiciškai regata turi 3 etapus, kuriuose buriuotojai turi galimybes išbandyti save ir laivus skirtingose distancijose, tiesa šiemet dėl vėjo trūkumo teko tenkintis tik dviem etapais.
Pirmasis etapas startavo pagal numatytą programą ir pirmieji prie starto linijos dėl geresnės pozicijos kovą pradėjo ORC grupės laivai. Nors vėjo nebuvo daug, tačiau matėme tikrai sportišką ir profesionalų buriuotojų startą, kuomet visi laivai starto liniją kirto per pirmas 10 sekundžių. Čia kiek nepasisekė gerą poziciją užsiėmusiai jachtai Joker, kuri kirto liniją prieš signalą ir teko sukti papildomą ratą startuojant.   Po penkių minučių startavo ir Open grupė, kurioje kova prie starto nebebuvo tokia arši. Pirmasis etapas palepino buriuotojus stipresniu vėju nei buvo numatytas prognozėje, tad 12,50 jūrmylės distancija buvo įveikta greičiau nei per 3 valandas. ORC grupėje greičiausi buvo 4 Vėjai, Extreme ir Esox. Open grupėje: Aphrodite, Terra ir Rasa (vienintelė jachta su merginų įgula!).
Vakarop marios nuščiuvo ir teisėjų komandai uoste teko kelti varžybų atidėjimo vėliavą liaudyje „morka“ vadinamą. Pastovesnio vėjo nesulaukus iki 19:30, antrasis etapas buvo atšauktas ir prasidėjo laisvoji programa uoste, dėl kurios nepaslaptis Nidos uostas taip buriuotojų mėgstamas… Linksmybėms užsitęsus greitai išaušo ir ramus rytas.
Vis dėlto įsidienojus padvelkė nors ir silpnas pietryčių vėjas suteikiantis galimybę surengti trečiąjį etapą. Idant taisyklingai duoti startą teisėjų laivui šį kartą teko starto liniją perkelti tolokai nuo uosto, arčiau Parnidžio kopos. Ir vėl arši kova prie starto vyko ORC grupėje. Šį kartą neišvengta net laivų apibrozdinimų, tačiau teisėjai fiksavo situaciją ir po varžybų kilę protestai buvo išspręsti.  Etape trūko vėjo, tad kapitonams teko parodyti Nidos mikroklimato žinias pasirenkant trajektorijas, kad nepakliūti į zonas, kuriose vėjo visiškai nebuvo. Po atkaklios kovos etapo geriausieji: ORC grupėje – 4 Vėjai, Nida III, Esox, o Open grupėje – Defiance, Šatrija, Terra.

Perskaičiavus bendrus rezultatus nugalėtojais tapo:
ORC grupė:
1.    4 Vėjai – kapitonas Adomas Janulionis
2.    Esox – kapitonas Rimantas Stropus
3.    Nida III – kapitonas Arūnas Burkšas
Open grupė:
1.    Terra – kapitonas Klemensas Kalonaitis
2.    Aphrodite – kapitonas Anatolij Dmitriščiuk
3.    Šatrija – kapitonas Gintaras Mašidlauskas

Ioji regatos dienaI-osios dienos foto albumą rasite čia

Neringa FM regataII-osios dienos foto albumą rasite čia

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir stebėjusiems regatą nuo kranto. Tradiciškai visiems linkime: gero vėjo!

Leave a Reply