Neringa FM

Naujienos

Neringa FM Beachball FEST’16 savanoriai į Nidą savaitgalį atvežė vasarą

Praėjusį savaitglį įvyko pirmasis saulės, tinklinio ir muzikos festivalio savanorių susitikimas. Į šį susirinkimą suvyko per 50 savanorių iš 12 skirtingų Europos šalių. Susitikimo tikslas – deramai pasiruošti Birželio 24-26 dienomis vyksiančiam festivaliui, apsibrėžti kiekvieno savanorių būrio funkcijas ir pareigas, bendrai su organizatoriais Neringa FM patobulinti renginių organizavimo, komunikacijos, tinklinio teorinius ir praktinius įgūdžius, aptarti renginio viešinimo planą, susipažinti su festivalio teritorija.

Jau nuo ketvirtadienio atvykę renginio savanoriai susipažino su Lietuvos sostine, pasidžiaugė gražiu Vilniumi, kuriame penktadienį jų laukė labai naudingas mokomasis seminaras apie renginių komunikaciją ir efektyvią komunikacijos strategiją socialinėse medijose, kurį žaismingai ir interaktyviai pravedė jaunasis specialistas Daugvinas Liberis.

Nors visos prognozės rodė nepalankų orą, penktadienio praktines užduotis užsienio svečiai jau atlikinėjo lauke, kartu su tinklinio kamuoliu ir saule, kuri maloniai šildė jų skruostus.

Gavę nemažai naudingos teorinės informacijos ir atlikę reikiamas praktines užduotis Vilniuje, festivalio savanoriai autobusu iškeliavo į Nidą. Organizatorių penktadienio vakaro tikslas – parodyti svečiams užburiantį Neringos saulėlydį, buvo įgyvendintas. Didžioji dalis renginio dalyvių buvo apstulbę, nes tokiais gražiais saulėlydžiais negalėjo pasigirti prie kitų jūrų gyvenantys svečiai. Kadangi vienas opiausių klausimų tiek organizuojant paplūdimio tinklinio šventes tiek ir šį partnerių susitikimą išlieka oro sąlygos, organizatoriai su nerimu laukė šeštadienio, kurio metu buvo suplanuotos tiek paskaitos tiek susipažinimas su festivalio teritorija tiek tinklinio praktika.

Priešingai daugeliui orų prognozių šeštadienio oras tinklinio aistruoliams buvo tiesiog fantastiškas – danguje skaisčiai švietė saulė, vėjas buvo nurimęs, temperatūra pakilo iki komfortiško lygio, tad teorinių paskaitų/ seminaro metu daugelis jau žvalgėsi pro langus ir svajojo apie žygį į Nidos paplūdimį. Sudalyvavę lektoriaus Mariaus Bobinos mokomąjame seminare apie renginių reklamą ir interaktyvų multimedijos turinį renginio dalyviai patraukė į žygį per Nidą paplūdimio link. Visiems užsienio svečiams tai buvo pirmas kartas Nidoje, todėl žygis užtruko ilgiau nei tikėtasi.

Vakarop pasiekus festivalio teritoriją – centrinį Nidos paplūdimį, savanoriai neslėpė savo džiaugsmo papuolę į vasarą. Vasariškas oras lepino visus, kurie basomis iki pat saulėlydžio ant Baltijos kranto žaidė tinklinį, braidė, šoko ir dainavo. Nidos paplūdimys atrodė ir jausmas buvo apėmęs kaip Birželio mėnesį.

Išaušus sekmadieniui, kuomet buvo suplanuota kelionė atgal, orų prognozės pasiteisino ir jau nuo pat ryto ėmė lyti, tad vasariška idilė kaip mat išgaravo, leidžianti festivalio savanoriams juokauti, kad jie, iš savo pietesnių šalių atvežė į Nidą vasarišką orą. Mes, renginio organizatoriai, irgi taip manome – reikia su gera nuotaika pasitikti kiekvieną dieną ir tikėti gamta, kuri linkusi prisidėti prie jūsų gražaus gyvenimo ir vis dažniau šypsotis.

Festivalio savanoriai, savaitgalį susipažinę su nuostabia Kuršių Nerijos gamta, vienbalsiai pritaria, kad didžiausias dėmesys renginio metu turi būti skirtas aplinkosaugai, siekiant išsaugoti vieną įspūdingiausių vietų Lietuvoje švarią, gražią ir malonią.

EURenginio savanorių iš Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Bulgarijos, Makedonijos, Rumunijos, Turkijos, Graikijos, Austrijos, Danijos, Norvegijos ir Latvijos kelionės ir pragyvenimo išlaidos Lietuvoje dalinai finansuojamos remiant Europos Komisijai.

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.