Neringa FM

Naujienos

Leonas Rėčkus "Napo"

Leonas Rėčkus „Napo” pristato muzikinį fotoalbumą

Elektroninės muzikos kūrėjas Leonas Rėčkus, muzikinę veiklą pateikiantis slapyvardžiu Napo, pristato 35 kūrinių kompiliaciją Too Fusty.

Visus juos galima išgirsti specialiai tam sukurtoje svetainėje www.toofusty.com. Muzikos rinkinys brendo trejus metus – pirmoji kompiliacija Fusty buvo išleista dar 2012-aisiais.

„Pastaruoju metu imu suprasti, kad turiu didelę ydą nuvertinti savo kūrybą, jos reikšmę suprantu tik po ilgo laiko tarpo, kūriniams dulkant ir skaičiuojant ne pirmus metus. Panašiai nutiko ir su pirmąja kompiliacija. Pavadinimai Fusty bei Too Fusty tą ir reiškia – sugedę, nebetekę savo prasmės, užmiršti. Angliško žodžio fusty skambumas visiems kūriniams suteikė net savotišką ironišką žavesį, išryškindamas jų grubumą ir neužbaigtumą kaip viso leidinio pagrindą. Tai verčia ne tik mane, bet ir klausytojus atsigręžti į savo drovumą, impulsų sulaikymą, kuomet kažkas užslopinto galų gale vis tiek pasirodo, galbūt net su nauja, gaivališka energija”. – mintimis dalinasi Leonas Rėčkus.

Pasak jo, kūriniai nebuvo specialiai kurti būtent šiam formatui – visi jie išleisti kartu, nes anksčiau juos viešinti atrodė nedrąsu, neverta.
„Tačiau šįkart norėjau akcentuoti kūrinių fragmentiškumą. Kartu su Ugne Balčiūnaite (jos kurtas šriftas Cluster panaudotas pirmą kartą) kūrėme „mozaikišką” viršelį, jame atskiri kvadratai simbolizuoja atskirus kūrinius. Igno Strimaičio kurtoje interneto svetainėje šis paveikslas įgavo interaktyvią prasmę. Savotiškas muzikinis fotoalbumas, tiesiogiai perteikiantis mano, kaip kūrėjo, viziją”. – apie kūrybinį procesą pasakoja Napo.

Sostinės muzikinėje scenoje nuo paauglystės grojantis Leonas Rėčkus – Napo šiuo metu daugiausia kūrybinės energijos atiduoda alternatyvaus roko grupėje Abudu. Ankstesni jo darbai – kompiliacijoje Ritmo Kovos IV išleistas kūrinys Particles Scattered (2015 m.), albumas Improving Ourselves, 2014 -ųjų lapkritį pasirodęs Bandcamp platformoje bei Jungtinės Karalystės leidybinės kompanijos Senseless Records išleistas Close and Narrow EP (2014 m.).

Leave a Reply