Neringa FM

Naujienos

Muzikos sale Grybauskaite Vida Bareikis

Vilniaus knygų mugėje – didžiausia Muzikos Salė

Vasario 22 – 25 dienomis vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje jau ketvirtus metus iš eilės veiks speciali erdvė muzikos mylėtojams – muzikos salė. Šiemet asociacija AGATA įrengs didžiausią per savo gyvavimo istoriją „Muzikos salę“.

Muzikos salė je po vienu stogu susirenka daugybė įvairių žanrų muzikos kūrėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių. Keturias dienas čia vyksta gyvos muzikos koncertai, naujausių lietuviškų muzikos albumų pristatymai, diskusijos, neformalūs susitikimai su muzikantais bei didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

„Jau tradicija tapusi „Muzikos salė“ yra viena laukiamiausių muzikos švenčių metuose. Kaip knygų autoriams ir leidėjams Vilniaus knygų mugė yra bene svarbiausias renginys ir metų atskaitos taškas, taip ir muzikos atstovams vis reikšmingesniu įvykiu tampa šis susitikimas. O muzikos mėgėjams tai unikali vieta išgirsti lietuvių kuriamą muziką, prisiminti Lietuvos muzikinę istoriją, aptarti vyraujančias tendencijas, atrasti naujus skambesius ar akis į akį sutikti savo mylimą atlikėją“, – kalba „Muzikos salę“ organizuojančios asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Žinomų muzikos atlikėjų įspūdžiai iš „Muzikos salės 2017“:

Tokios plačios tiek savo erdve, tiek turiniu, „Muzikos salės“ dar nebuvo. Lietuvos parodų ir kongresų centro pirmoje parodų salėje, 3200 kvadratinių metrų plote, bus įrengtos kelios scenos ir daugiau nei pusė šimto stendų. Čia savo veiklą pristatys šimtai Lietuvos muzikos atlikėjų: roko, hip-hop, elektroninės ir instrumentinės muzikos, dainuojamosios poezijos kūrėjai, klasikinės ir naujosios muzikos orkestrai, operos solistai, bliuzo, džiazo muzikantai bei žinomiausi populiariosios scenos veidai.

Profesionalioje scenoje per keturias dienas gyvus pasirodymus surengs ir savo naujausius albumus pristatys dešimtys Lietuvos muzikantų. Tarp jų – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Martynas Levickis, Monique, Naujų idėjų kamerinis orkestras, grupė „ba.“, Vladas Bagdonas, Tomas Sinickis.

Pokalbių scenoje žinomi muzikos pasaulio atstovai dalinsis savo mintimis apie naujus albumus, kūrybines patirtis bei rinkos tendencijas. Atvykę į „Muzikos salę“ iš pirmų lūpų galės išgirsti, kaip pokyčius išgyvena muzikiniame kelyje besiskiriantys Jazzu ir Leon Somov. Lilas ir Innomine kalbės apie „leidimą šlykštėtis“ ir kaip jiems pavyksta suburti arenas bendraminčių. O Andrius Kaniava pasakos apie laukiančią premjerą – miuziklą vaikams.

Džiazo gerbėjams šiais metais bus įrengta džiazo alėja su gyvu džiazo klubu. Išskirtinė alėja lauks ir klasikinės muzikos klausytojų. Joje bus transliuojami vieno garsiausių pasaulyje operos teatrų „La Scala“ operų įrašai.

Pirmasias dvi dienas „Muzikos salėje“ moksleivius kvies speciali muzikinė – kūrybinė programa. O savaitgalį scenoje vyks ir patiems mažiausiems muzikos gerbėjams skirti pasirodymai.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis. Projektas yra tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalis.

Leave a Reply