Neringa FM

Naujienos

Monika Liu skelbia apie būsimą albumą – Komm Zu Mir

„Komm Zu Mir“  – mano autorinė, pačios prodiusuota daina. Ji kalba ne apie meilę, o apie labai stiprią emociją, staigiai įsižiebiančią ugnį tarp dviejų ikoniškų, ekscentriškų asmenybių. Apie aistrą, kuriai žmogus pasiduoda ir užburtas daro viską, ką ji jam liepia“, – pasakoja atlikėja Monika Liu.

Tarp elektroninės, džiazo ir pop muzikos pasaulių savo kūryboje laviruojanti dainininkė pasakoja, jog kūrinį „Komm Zu Mir“ parašė natūraliai ir lengvai, sekdama kūrybiniais instinktais: Daina yra šiek tiek provokatyvi, kviečianti išlįsti visiems tikriesiems instinktams, pasiduoti impulsams. Tuo paremtas visas mano kūrybinis procesas. Seku tą didelę jėgą, nesvarbu, ar tai – melodija, ar ritminis motyvas, ar tiesiog jausmas. Visos dainos iš būsimo albumo kuriasi labai natūraliai.“

Naują kūrinį pati Monika vadina ekscentriška, alternatyvia pop muzika: „Man labai patinka provokuojanti, įdomi, nestandartinė stilistika. Todėl vaizdo klipe makiažas, drabužiai, šokis ir išraiškos, viskas kiek perdėta, teatrališka.“

Vizualinis dainų pateikimas man labai svarbus“, – pripažįsta dainininkė, nusprendusi kūrinio „Komm Zu Mir“ muzikinį klipą filmuoti su jaunu kino kūrėju Vytautu Katkumi. Talentingo kūrėjo filmas neseniai buvo nominuotas Kanų festivalyje, Kritikų savaitės konkursinėje programoje.

„Vytautas yra mano geras draugas ir su juo kol kas filmuoju visus savo klipus, didelės komandos nėra, viską studijoje Vilniuje nufilmavome dviese“, – apie dviejų kūrėjų draugystę pasakoja atlikėja.

„Filmuojant kiekvienas judesys buvo improvizuotas. Dažnai gyvenime bandom viską kontroliuoti ir nepasiduodam instinktams. Kūryboje ir ypač scenoje, mano manymu, turėtume leisti to daugiau. Klipo šokis hipnotizuoja, vilioja, judesys kviečia žmogų absoliučiai pasiduoti pirmiesiems impulsams. Aš taip pat kviečiu kartu pašokti judesiuką, Komm zu mir, Komm zu mir“, – šypsosi Monika.

„Komm Zu Mir“ vaizdo klipas unikalus savo keistai bohemiška, tačiau akį traukiančia stilistika, o kai kurie jo vaizdai – tarytum apsigyvenę praeities dešimtmečių pasaulio didmiesčiuose. Dainininkės žodžiai tokį įkvėpimo šaltinį tik patvirtina: „mano mėgstamiausi miestai užsienyje yra Niujorkas, Londonas, Berlynas, ir tai atsispindi kūryboje.“

Pop art estetikos ir ekscentriškų Niujorko menininkų įkvėptą braižą nufilmuotuose vaizduose kūrė Ralfas Fulleris: „klipo efektams sukurti pagalbos kreipiausi į savo bičiulį Londone, kuris meistriškai daro tokios stilistikos efektus. Kartu su juo jau esame dirbę prie mano pirmojo klipo „Journey To The Moon“.

Pastabiausiems klausytojams dainininkė išduoda: „vaizdo klipe keliuose kadruose galima matyti ir mano pačios suvertą karoliukų kaukę, kurią kuriu jau labai daug metų ir ji yra kaip meno kūrinys.“ Atlikėja ne kartą scenoje bei prieš objektyvą yra pasirodžiusi su savo dekoruotais papuošalais bei aksesuarais ir prisipažįsta be muzikos didelę aistrą jaučianti piešimui.

Kūrybos Monikos Liu kasdienybėje šiuo metu netrūksta – prestižinio „Berklee“ muzikos koledžo diplomuota, tarp Vilniaus ir Londono gyvenanti dainininkė šiuo metu baiginėja savo būsimą dešimties dainų albumą, kurio dalimi taps ir daina „Komm Zu Mir“.

„Pastaruosius metus labai daug laiko skyriau kūrybai, neskubėjau, keliavau, ieškojau savęs ir kuo daugiau kūriau. Kokybė man yra žymiai svarbiau nei kiekybė. Esu prisikūrusi gerokai daugiau, nei vienam albumui. Vieną po kitos, be jokių ilgų pauzių, paleidinėsiu dainas ir vaizdo klipus, – žada Monika.