Neringa FM

Naujienos

Grupė Inalbedo, albumas Melquiades

Ketvirtadienį – Inalbedo vinilo „MELQUÍADES” pristatymas

Birželio 21 d. 19 val. „Menų spaustuvėje“ grupė „Inalbedo“ pristatys savo debiutinį albumą – vinilinę plokštelę „MELQUÍADES“.

Kartu tai reta proga pamatyti bei išgirsti grupę „Inalbedo“ Lietuvos scenoje. Nors visi grupės nariai – lietuviai, kol kas „Inalbedo“ dažniau groja ir yra geriau žinoma užsienyje, negu tėvynėje. Bendradarbiaudama su atlikėjais iš įvairių pasaulio kampelių, grupė koncertavo tarptautiniuse festivaliuose ”VOLT 2011” (Vengrija), „Vilnius Jazz 2013“ (Lietuva), „PlatzhirschFestival 2015“ ir “MuziekBiennale 2016“ (Vokietija) ir kt., dalyvavo džiazo muzikos kolaboracijose Baltarusijoje bei Indijoje, vedė muzikines dirbtuves moksleiviams Vokietijoje, pernai dalyvavo išskirtiniame projekte su muzikantais bei šokėjais iš Vokietijos, Olandijos ir Mianmaro.

Kompozitorė, vokalistė ir klavišininkė Ieva Marija Baranauskaitė, būgnininkas Rokas Beliukevičius, gitaristas Justinas Žilys ir bosistas Tadas Žukauskas žada įspūdingą ir unikalų pasirodymą, kuriam sukurti ir įgyvendinti savo jėgas suvienijo įvairių sričių menininkai. Prie jau minėtų grupės narių albumo pristatymui prisijungs saksofonininkas Stasys Šalaševičius. Kartu su muzikantais Melkiado istoriją pasakos „cezario grupės“ aktoriai: Auksinio scenos kryžiaus laureatė Vilma Raubaitė bei šiuo metu Kijeve besifilmuojantis aktorius Paulius Čižinauskas. Renginio apšvietimu rūpinsis gerai teatro pasaulyje žinomas šviesų dailininkas Rimas Petrauskas, kostiumais – dizainerė Rūta Lendraitytė, o šventės kvapą kurs viena žymiausių Lietuvos parfumerių Laimė Kiškūnė.

inalbedo MELQUIADES

Taigi, teatras, šviesos, kvapai, bet visų pirma – muzika. „Inalbedo“ muzika savita, jungianti Jazz, TripHop, Reggae, Drum‘n‘Bass, Psychedelic, Dub, World, FreeJazz, Fusion, ProgressiveRock stilius. Užsienio klausytojai ypač vertina sudėtingas ritmines struktūras, unikalias solo vietas, improvizacijos derinimą su kompoziciniais elementais bei stiprius grupėje grojančius muzikantus.

„Koncertuodami užsienyje visuomet sulaukiame ne tik mums labai malonaus dėmesio bei gero įvertinimo, bet ir klausimo, kur galima įsigyti „Inalbedo“ albumą. Po paskutinio turo Vokietijoje nusprendėme apibendrinti savo veiklą ir išleisti debiutinį albumą, vinilinę plokštelę „MELQUÍADES“, – sako „Inalbedo“ būgnininkas Rokas Beliukevičius, Lietuvos klausytojams puikiai pažįstamas ir kaip grupės „FreaksOnFloor“ narys.

Čigonas Melkiadas (Melquíades) – tai G. G. Markeso (Márquez) legendinio kūrinio „Šimtas metų vienatvės“ personažas.

„Skaitydama„Šimtą metų vienatvės“ perskaičiau sakinį: „kai jį ne kartą laidojo, jie parašė vienintelį tikrą dalyką, kurį apie jį žinojo: MELQUÍADES“. Ir supratau, kad tai vardas, kuriame telpa viskas. Kad kiekvienas žmogus, kiekviena karta ateina tam, kad sukurtų savo istoriją iš juoko, šilumos, gerumo, ironijos, liūdesio alchemijos, išminties, čigonų, burtų, išradimų, tiesos ir beprotybės, o po to išeina ir po savęs palieka mitą apie tai, kaip ieškojo aukso šimte metų vienatvės. Nes istorija vis ta pati, ir nėra praeities ir dabarties, ir ateities nėra, yra tik laikinumas ir dar tai, kas mums tame svarbu,“– apie albumo pavadinimo gimimą pasakoja grupės vokalistė Ieva Baranauskaitė.

Renginio metu bus galima įsigyti vinilinę plokštelę, kurios viršelį kūrė jaunas menininkas Martynas Baranauskas, apie kurio darbus teigiamai atsiliepia ne vienas meno profesionalas.

„Labai džiaugiamės, kad Martynas prisijungė. Atidavėm į jo rankas viską, suteikėme laisvę ir esam patenkinti rezultatu. Jis puikiai pagavo mintį ir perteikė ją skoningai ir šiuolaikiškai,“ – sako grupės gitaristas Justinas Žilys.

Renginio rėmėjai: UAB Diagnostinės sistemos ir Asociacija LATGA

Daugiau informacijos:

http://www.tiketa.lt/LT/koncertas_melqu%C3%ADades_19148

https://www.facebook.com/inalbedo/

Leave a Reply