Neringa FM

Naujienos

Druskininkų miesto šventė

Šį savaitgalį Druskininkuose – vasaros sezono atidarymo šventė!

Beveik du dešimtmečius gegužės paskutinį savaitgalį organizuojama vasaros pradžios atidarymo šventė Druskininkuose kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio – būtent Druskininkai Lietuvoje garsiausiai diktuoja vasaros ritmą, o tradicinių renginių maratoną visada papildo naujovės.

„Visi – į Druskininkus!“, – taip skamba šių metų šventės šūkis. Neabejotinai, gegužės 26-28 dienomis vyksianti šventė sudomins daugybę druskininkiečių ir svečių iš Lietuvos bei užsienio. Kaip ir kasmet, renginiai vyks ne tik Pramogų aikštėje, bet ir kitose kurorto erdvėse – šventinis šurmulys bus jaučiamas visame mieste. „Tam, kad renginiai būtų įdomūs, kad turėtume ką pasiūlyti visų amžiaus grupių ir pomėgių šventės svečiams, šio ypatingo renginio planavimas ir organizavimas prasideda mažiausiai prieš pusę metų“, – sako Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. Apie tai, kaip šiais metais Druskininkai pasitiks vasarą ir kokie bus svarbiausi Kurorto atidarymo šventės akcentai – pokalbis su L. Urmanavičiumi.

Vienas laukiamiausių Kurorto atidarymo šventės reginių – tradicinė šventinė eisena. Kalbama, kad šiais metais ji bus tarsi mažasis Rio de Žaneiro karnavalas, be to, jos dalyviams numatyta staigmenų. Kuo eisena bus ypatinga?

Druskininku paradasIki šiol šventinėje eisenoje savo išmonę ir kūrybiškumą rodė Druskininkų įstaigų ir įmonių, visuomeninių organizacijų atstovai. Šiais metais Druskininkai skelbia karnavalines eitynes ir kviečia jose dalyvauti visus norinčius. Neabejoju, kad galimybė šventinėje eisenoje dalyvauti svečiams iš visos Lietuvos padarys eiseną dar spalvingesnę ir patrauklesnę. Druskininkai – visiems atviras kurortas.

Keturių dienų šventės programoje – ir jau tradicija tapę renginiai, ir naujovės. Ar galėtumėte kurią nors naujovę išskirti ir apie ją papasakoti plačiau?

Paskelbus vasaros pradžią, ją vainikuos įspūdingas muzikos, šviesos, vandens, lazerių ir fejerverkų šou. Druskonio ežere bus įrengtas specialus vandens ekranas, kuriame naujausių technologijų pagalba rodomi vaizdiniai. Planuojame, kad ši naujovė vėliau bus įrengta Druskonio ežere ir taps ne tik šventiniu akcentu, bet ir dar vienu Druskininkų traukos objektu.

Druskininkų miesto šventė

– Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas. Ar šalia pramoginių renginių ir koncertų yra numatyta sveikatinimo veiklų?

Be jokios abejonės, su sveikatinimu susijusių veiklų šiais metais bus labai daug. Ir pačių įvairiausių.

Tai chiNorinčius rytą pradėti žvaliai, Karolio Dineikos sveikatingumo parke laukia Wudang Tai-Chi mankšta, gongų terapija ir šiaurietiško ėjimo žygis.

Ekstremalių pojūčių gerbėjus Snow Arena pakvies išmėginti šuolį su virve. O kokia vasaros pradžia be tinklinio sniege? Tik Druskininkuose galima mėgautis tokiu ypatingu reginiu!

Kalbant apie tinklinį, šventinį savaitgalį Druskininkus sudrebins tinklinio ir muzikos fiesta, į kurią suvažiuos tinklinio gerbėjai iš viso Lietuvos! „Neringa FM Beachball FEST’17“ kaimelis įsikurs Druskininkų kempinge, kur visam savaitgaliui bus aspsistoję tinklinio aistruoliai. Mėgėjiški paplūdimio tinklinio turnyrai vyks kempingo ir Karolio Dineikos sveikatingumo parko teritorijoje esančiose aikštelėse nuo šeštadienio vidurdienio iki pat sekmadienio popietės.

Teniso gerbėjų laukia teniso dvejetų turnyras Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko taurei laimėti.

Taip pat vyks komandinės, nekasdieniškos orientacinės varžybos, kuriose dalyviams reikės įveikti trasą su įvairiomis kliūtimis, loginėmis ir smagiomis bei sportinėmis užduotimis. Šios varžybos bus skirtos ir šeimoms su vaikais. Be jokios abejonės, dalyvių lauks prizai ir staigmenos.

– Kurorto atidarymo šventė – šventė visai šeimai. Kokios pramogos suplanuotos šeimoms?

Druskininkai garsėja savo tyru oru, tad šeimas pakviesime į Karolio Dineikos sveikatingumo parką, kuriame jie galės pasimėgauti visai šeimai skirtais žaidimais, varžybomis ir atrakcijomis.

Druskininkų Jaunimo užimtumo centro, Visuomenės sveikatos biuro ir Sporto centro specialistai paruošė įvairių veiklų. Jaunimo užimtumo centras parke įrengs iššūkio erdvę, kurią įveikę dalyviai bus nudžiuginti simboline dovanėle. Sporto centras kvies jėgas išbandyti šeimų estafečių, šaudymo iš lanko, šaudymo iš pneumatinio šautuvo, greitųjų šachmatų, asmeninės pasagos mėtymo, smiginio, stalo teniso turnyruose.

Visuomenės sveikatos biuras visus norinčius kvies apsilankyti „Sveikatos stotelėje“, kurioje visuomenės sveikatos specialistai dalins pirmosios pagalbos žinias, konsultuos sveikatos stiprinimo klausimais bei kvies sudalyvauti mini viktorinoje.

Druskininku burbulaiVijūnėlės parke numatyti renginiai patiems mažiausiems šventės dalyviams : gerai pažįstamų personažų programos su žaidimais, MAXI burbulų šou su Burbulų Dėde, aitvarų gamyba bei laidymas su J.Duduliu, animatoriai, karuselės.

– Kokius šventės renginius dar galėtumėte išskirti?

Norėčiau išskirti viešojoje bibliotekoje vyksiantį susitikimą su knygos „Nemunu per Lietuvą” autoriumi Saliamonu Paltanavičiumi. Knyga parengta pagal LRT projektą „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą”.

Druskininkai – gilias kultūrines tradicijas turintis ir jas puoselėjantis miestas, todėl šalia pramoginio šurmulio turime ir rimtesnių renginių, pavyzdžiui, prie Druskonio ežero vyksiantis Bardų festivalis, kuriame koncertuos gerai žinomi atlikėjai – tai ir Baltasis Kiras, Bjelle III, Margarita Rasiulytė, Saulius ir Jokūbas Bareikiai, Živilė Mackevičiūtė, Darius Žvirblis ir kiti.

Druskininkų bažnyčioje vyks choro iš Švedijos „Lidingö Motettkör“ koncertas.

Taip pat vyks jau tradicija tapęs jaunųjų solistų festivalis-konkursas „Rock in summer“, pramoginių šokių choreografijų festivalis.

Iš tiesų renginių programa labai plati, todėl kviečiu visus aktyviai dalyvauti veiklose, koncertuose ir džiaugtis švente!

Išsamesnę informaciją apie Druskininkų kurorto šventės programą ir registraciją rasite Druskininkų kultūros centro tinklalapyje.

1 comment

  1. Teko būti neseniai Druskininkuose, likau sužavėtas! Gamta nuostabi, pramogų tikrai daug, (idėjų rinkomės iš panašių puslapių : http://www.poilsisdruskininkuose.lt . Apsilankėme rekomenduojamose lankytinose vietose, kavinėse bei kitose pramogų vietose

Leave a Reply