Neringa FM

Naujienos

Lietuvos ORC čempionatas Jachta Cool Water

Lietuvos ORC -Klaipėda Jazz čempionais tapo jachtos Cool Water įgula

Po 3 dienų įtemptos ir permainingos kovos ant vandens, Lietuvos ORC čempionato-Klaipėda Jazz nugalėtojais šiais metais tapo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujamos jachtos „Cool Water“ įgula. Sidabrą čempionate iškovojo jachtos „Tegu“ (kpt. Jurgis Janulionis), bronzą – jachtos „Nida III“ (kpt. Arūnas Burkšas) įgulos.

Lietuvos ORC čempionato-Klaipėda Jazz „Varžybos vyko silpno vėjo sąlygomis, tačiau jau pirmos lenktynės, navigacinės, mums parodė, kad galime kovoti. Jo metu iš konkurentų atkovojome didelį atstumą ir tas lenktynes laimėjome. Supratom, kad pirmas žingsnis žengtas, nes trumpesnės lenktynės, kokios buvo antrąją dieną, būna lengvesnės. Kita vertus jų metu taip pat buvo įvairių niuansų – vėjas sukosi iš visų pusių, reikėjo kovoti iki pat finišo, iki pat švilpuko“,- apie sudėtingą, bet įdomią kovą dėl pergalės pasakojo čempionų įgulos kapitonas R. Šiugždinis.

Jo įgula laimėjo pirmąją vietą tiek pirmosios dienos navigacinėse lenktynėse „Klaipėda Jazz Race“, tiek antrąją, trumpesnių distancijų, lenktynių dieną. Trečiąją dieną planuotos lenktynės neįvyko dėl štiliaus, tad galutinėje įskaitoje rezultatai liko tokie patys, kaip po pirmųjų dviejų čempionato dienų. Nuo 7,4 taškus surinkusios „Cool Water“ įgulos antrosios vietos prizininkus, jachtos „Tegu“ įgulą teskyrė vos 2,4 taško. Bronzą iškovojusi „Nida III“ įgula surinko 13,2 taškus. Čempionatas buvo vykdomas pagal tarptautinį ORC reglamentą.

„Turėjome fantastišką ilgą savaitgalį. Su kaupu pasitvirtino Lietuvos ORC čempionato formatas. Vienas minusas – mažai dalyvių, tačiau visa kita – kova ant vandens, LBS teisėjavimo ir organizacijos lygis, pats formatas su Klaipėdos Pilies Jazz festivaliu, oro sąlygos 2 dienas, sąlygos komandai treniruotis ir tobulėti kovoje buvo neįtikėtinai smagios.
Suprantama, savo „X-35“ jachtų klasėje užsikabinti medalius irgi smagu“,- po čempionato džiaugėsi „Nida III“ kapitonas A. Burkšas.

Lietuvos ORC čempionatas buriuotojai

Pirmąsias dvi čempionato dienas pasibaigus kovoms ant vandens, buriuotojai drauge su visais klaipėdiečiais ir miesto svečiais galėjo džiaugtis Kruizinių laivų terminale vykstančio Klaipėdos Pilies džiazo festivalio koncertais. Ne pirmus metus besivystanti buriuotojų ir festivalio organizatorių draugystė birželio pradžioje kasmet leidžia paversti vėjo ir muzikos kupinu miestu. Šiemet festivalis startavo džiazuojančiu jachtų paradu Danės upe su pakeltais tiltais. Atsidėkodami už bendradarbiavimą, buriuotojai šiais metais festivalio organizatorei, Ingai Grubliauskienei, įteikė Lietuvos ORC čempionato-Klaipėda Jazz medalį.

Lietuvos ORC čempionų, jachtos „Cool Water“, įgula jau šį birželį ketina dalyvauti šios jachtų klasės „X-35“ pasaulio čempionate Norvegijoje, Hanko mieste, o liepą – ORC pasaulio čempionate, kuris šiemet vyks Hagoje. Pastarajame prie starto linijos žada stoti ir Lietuvos ORC čempionate dalyvavusių jachtų „Keturi vėjai“ (kpt. A. Janulionis) bei „Extreme“ (kpt. A. Kalanavičius) įgulos.

Lietuvos ORC čempionato-Klaipėda Jazz rezultatai:

  1. „Cool Water“ (kpt. R. Šiugždinis) – 7,4 t.
  2. „Tegu“ (kpt. J. Janulionis) – 9,8 t.
  3. „Nida III“ (kpt. A. Burkšas) – 13,2 t.
  4. „Keturi vėjai“ (kpt. A. Janulionis) – 15 t.
  5. „Extreme“ (kpt. A. Kalanavičius) – 16,6 t.
  6. „Prus Primo“ (kpt. G. Chomentauskas) – 23,4 t.
  7. „Arcturus“ (kpt. J. Gordevičius) – 28,8 t.

This slideshow requires JavaScript.

Daugiau naujienų.

Leave a Reply