Neringa FM

Naujienos

Lietuvos ORC čempionatas

Lietuvos ORC čempionatas – Klaipėdos Jazz Race

Lietuvos ORC čempionatas. Savaitgalį Baltijos jūroje stipriausios Lietuvos buriuotojų įgulos susirungė Klaipėdos Jazz Race . Pasak buriuotojų, sportiškos oro sąlygos ir šiuo metu prestižiškiausiu laikomas ORC formatas leido varžybų dalyviams iš tiesų palyginti savo jėgas tiek techniniuose, tiek taktiniuose sprendimuose.

„Sąlygos iš tiesų buvo varžybinės – stiprus vėjas, nemaža banga. Dalyvių buvo nedaug, bet susirinko patys stipriausi – tie, kur iš tiesų noriai ir atkakliai lenktyniauja. Kiti gal pabūgo stipresnio vėjo prognozių, nors realios lenktynių sąlygos buvo išties tinkamos tikram sportiniam jūriniam buriavimui, net jei kiek atšiaurokos. ORC formatas, kuriame vyksta tik vienos navigacinės lenktynės, o likusios dėliojamos trumpesniais pavėjiniais-priešvėjiniais kursais, suteikė progą įguloms pademonstruoti savo realų meistriškumą. Tokiose distancijose būtini greiti taktiniai sprendimai, techninis pasiruošimas. Tai – sportas, o ne šiaip pasiplaukiojimas, tad nenuostabu, kad kovoti teko iki paskutinės minutės“,- teigė Lietuvos ORC čempionų titulą iškovojusios „Cool Water“ įgulos kapitonas Raimondas Šiugždinis.

ORC čempionai Cool Water įgula

Pasak jo, organizuodama tokio tipo varžybas Lietuva žengia koja kojon su visu buriavimo sporto pasauliu, kuriame ORC čempionatai, leidžiantys vienoje distancijoje susirungti įvairiausių dydžių ir pajėgumų jachtoms, šiuo metu yra patys populiariausi.

„Po vasaros štilių, šį savaitgalį vyravo puikios jūrinės sąlygos, tokių čia ne taip dažnai ir turim. Taip pat norisi pasidžiaugti ir Lietuvos „X-35“ jachtų klasės laivynu. Manau, šių įgulų lygis labai stipriai pakilęs. Šiose varžybose visą laiką kovojome metras į metrą. Mažai buvo situacijų, kur kažkas labai atitrūktų į priekį ar atsiliktų. Apsukant distancijos ženklus, visos jachtos būdavom greta. Toks ir yra tikras buriavimo sportas“,- džiaugėsi antrąją vietą iškovojusios jachtos „Keturi vėjai“ kapitonas Adomas Janulionis.

Buriuotojas dėkojo varžybų teisėjams, kurie kiek sudėtingesnėmis jūrinio buriavimo sąlygomis atsakingai dirbo savo darbą planuojant ir dėliojant distanciją, sekant ir vertinant varžybų eigą.

Dalyvių teigimu, pirmąją varžybų dieną lenktynės vyko pučiant apie 20 mazgų (apie 10 m/s) vėjui, antrąją vėjo stiprumas siekė maždaug iki 17-18 mazgų (apie 9 m/s), trečiąją startai vyko jau prie kiek ramesnio maždaug 11 mazgų (apie 5,6 m/s) vėjo.

Lietuvos ORC čempionatas Klaipeda Jazz

Per tris dienas įgulos sudalyvavo vienose navigacinėse ir 6 pavėjinės-priešvėjinės distancijos lenktynėse. Lietuvos ORC čempionų titulą iškovojo jachtos „Cool Water“ įgula, sidabrą pelnė jachtos „Keturi vėjai“ įgula, o bronza džiaugėsi jachtos „Tegu“ (kpt. Jurgis Janulionis) įgula.

Pilnus rezultatus galima rasti čia.