Neringa FM

Naujienos

Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019

Savaitgalį vyko Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019

Lietuvos buriuotojai šiemet savo šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio susilaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų, jūra ir vėju kvepiančių vaizdų. Lapkričio 16 d. Vilniuje vykusio renginio „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019” metu buvo pagerbti šiemet aukščiausius rezultatus pasiekę ir labiausiai nusipelnę buriavimo atstovai, tarp kurių – ir olimpinius kelialapius į Tokiją iškovoję sportininkai Viktorija Andrulytė bei Juozas Bernotas.

„Buriavimas ypatingas – jis apima ir olimpinį sportą bei aukščiausių pergalių siekį, ir laisvalaikio keliones. Į jį įsitraukia tiek jau kažkelintą gyvenimo dešimtį skaičiuojantys pasaulinių akvatorijų buriuotojai, tiek penkiamečiai vaikai, bandantys savo jėgas ir formuojantys savo charakterį Lietuvos ežeruose ar mariose. Būtent šią įspūdingą įvairovę ir atspindėjo apdovanojimuose paminėti šio sezono įvykiai bei pasiekimai“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak jo, du olimpiniai kelialapiai itin konkurencingose jachtų ir burlenčių klasėse tikrai yra milžiniškas mūsų sportininkų pasiekimas ir dovana Lietuvai. Kita vertus, šiemet turėjome ir daugiau ryškių įvykių.

„Kol mūsų sportininkai, Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas atkakliai kovojo siekdami kelialapių, jachtos „Ambersail 2“ įgula iš Karibų, Viduržemio, Baltijos jūrų regatų pargabeno šūsnį medalių. Kita – jachtos „Cool Water“ įgula – jau antrus metus mums padovanojo pasaulio čempionato sidabrą. Lietuvoje tuo tarpu atidaryta nauja buriavimo mokykla vaikams – Zarasų „Suominis“, o iniciatyva „NE plastiko bangai“, augino ne tik buriuotojų, bet ir visos Lietuvos žmonių sąmoningumą dėl užterštumo plastiku“,- 2019-ųjų metų sezonu džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Iškilmingos „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019“ ceremonijos metu buriuotojai buvo apdovanoti net 11-oje nominacijų, kurioms kandidatus siūlė visi bendruomenės nariai, o galutinius nominantų trejetus bei nugalėtojus rinko speciali komisija, sudaryta iš 4 Lietuvos buriuotojų sąjungos, 3 LBS tarybos ir 2 žiniasklaidos atstovų.

Geriausiu buriuotoju ir buriuotoja tapo sportininkai, šiemet ne tik startavę aukščiausio rango pasaulio čempionatuose ir regatose, tačiau ir iškovoję po kelialapį į kitąmet Tokijuje vyksiančias olimpines žaidynes – „RS:X“ burlenčių klasės buriuotojas Juozas Bernotas ir „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotoja Viktorija Andrulytė.

Metų įgula tapo jachtos „Ambersail 2“ komanda, kuri šiemet atstovaudama Lietuvai pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą, iškovojo antrąją vietą tokiose prestižinėse regatose kaip „St. Maarten Heineken“, „Antigua Sailing Week“, „AF Offshore Race“ bei trečiąją vietą „Les Voiles de St. Barth“. Ši komanda tapo unikaliu projektu, susibūrusiu aplink sportinę „Volvo 65“ klasės jachtą bei įrodžiusiu, kad išnaudodami turimą potencialą lietuviai gali būti konkurencingi ir aukščiausio lygio pasaulinėje jūrinėje buriavimo arenoje.

Ambersail Offshore Racing Club iškovojo ir 2019 metų buriuotojų klubo titulą.

Metų jaunąjį buriuotoją – sparčiai į olimpinį buriavimo pasaulį besibraunantį talentingą septyniolikmetį Vėją Strelčiūną – pasveikino Lietuvos olimpietė bei olimpinio sidabro laimėtoja buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė Scheidt. Ji padovanojo jaunajam buriuotojui išskirtinę treniruotę su ja Italijoje, Gardos ežere.

Pasak N. Nasvyčio, didelė dalis įspūdingiausių šiųmetinių buriuotojiškų projektų buvo įgyvendinti ir atkreipė Lietuvos gyventojų bei žiniasklaidos dėmesį tik dėl to, kad prie buriavimo vystymo ir viešinimo ženkliai prisidėjo didieji Lietuvos buriuotojų sąjungos partneriai – visų pirma, jau ilgus metus su buriuotojais draugaujanti įmonė „Volfas Engelman“, kurie šių projektų įgyvendinimui investavo savo resursus bei idėjas.

„Esam be galo laimingi, kad turim tokį ilgametį partnerį kaip „Volfas Engelman“. Mus vienija ne tik daug metų draugystės, daugybė sėkmingų bendrų projektų, bet ir vertybės – pagarba tradicijoms, džentelmeniškumui, garbingos kovos principams. Manau, būtent šie vertybiniai panašumai leidžia bendromis jėgomis siekti tokių rezultatų ne tik Lietuvos, bet dabar jau ir pasaulinio buriavimo mastu“,- teigė N. Nasvytis

Metų debiutu paskelbta bendra Lietuvos buriuotojų sąjungos, Neringos savivaldybės bei Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos iniciatyva „NE plastiko bangai“. Ši iniciatyva šią vasarą sulaukė milžiniško žiniasklaidos dėmesio ir visos šalies gyventojų įsitraukimo. Šia akcija siekiama Neringą paversti pirmąja Lietuvos savivaldybe be vienkartinio plastiko, tad šiuo tikslu buvo sutvarkyti laukiniai Neringos paplūdimiai, viešuose Neringos renginiuose vienkartinio plastiko produkcija pakeista tvariomis alternatyvomis, didelė dalis Neringos verslininkų atsisakė plastikinių pakuočių, maišelių, vienkartinių indų.

Buriuotojų bendruomenės prašymu šių metų oficialioje apdovanojimų programoje buvo įtrauktos ir dvi naujos nominacijos – metų šeima ir metų kelionė. Pastarąja tapo sudėtingas plaukimas katamaranu po Prancūzų Polinezijos salyną Ramiajame vandenyne. Ją su intriguojančiu pasakojimu ir saulėtais vaizdais pristatė pats kelionės organizatorius, kapitonas Saulius Šukaitis. Metų šeima tapo plati ir į įvairiausias buriavimo veiklas įsitraukusi Pajarskų šeima.

Metų buriavimo įvykiu tapo pirmą kartą istorijoje UEFA čempionų lygos formatą Lietuvos buriavime pritaikęs ir didžiulio buriuotojų įsitraukimo sulaukęs Lietuvos buriavimo klubų čempionatas. Jo nugalėtojai iškovojo teisę kitąmet atstovauti Lietuvai pasaulinėje buriavimo čempionų lygoje.

Metų trenerio vardą gavo olimpietės V. Andrulytės treneris Linas Eidukevičius. Metų teisėju tapo kone visose šių metų LBS regatose teisėjavęs Rolandas Žentelis.

Į šventę susirinkę svečiai ne tik stebėjo iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, bet ir patys išbandė laimę buriuotojiškame protmūšio žaidime „Burmūšis“. Renginį vedė buriavimui neabejingas televizijos, radijo ir renginių vedėjas Giedrius Masalskis.

2019 m. Lietuvos buriuotojų apdovanojimų nugalėtojų sąrašas:

Metų buriuotojas: Juozas Bernotas

Juozas Bernotas

Metų buriuotoja: Viktorija Andrulytė

Viktorija Andrulytė Miami
Metų įgula: Jachtos „Ambersail 2“ įgula

„Ambersail 2“ įgula regatoj St Barth saloj Karibuose

Metų jaunasis(-oji) buriuotojas(-a): Vėjas Strelčiūnas

Metų jaunasis buriuotojas: Vėjas Strelčiūnas

Metų buriavimo įvykis: Lietuvos buriavimo klubų čempionatas

Metų pažanga/debiutas: Iniciatyva „NE plastiko bangai“

Metų teisėjas(-a): Rolandas Žentelis

Metų teisėjas Rlandas Žentelis

Metų treneris(-ė): Linas Eidukevičius

Metų treneris.Linas Eidukevičius

Metų klubas: Ambersail Offshore Racing Club

Metų buriuojanti šeima: Pajarskų šeima

Pajarskai. Pajarskų šeima

Metų kelionė: Plaukimas Prancūzų Polinezijoje

(Pilnus nominantų ir nugalėtojų aprašus galima rasti čia)