Neringa FM

Naujienos

Johnny Osbourne

Legendinio regio atlikėjas Johnny Osbourne Vilniuje!

Kol žinomi Lietuvos atlikėjai kuria svetimos gėdos vertą “regį”, birželio 18 d. Vilniaus klube “Peronas” galėsite prisiliesti prie tikros legendos – dancehall žanro krikštatėvio Johnny Osbourne iš Jamaikos. Dainininko, kuris netrukus švęs 70-metį ir kurio kūriniai jau pateko regio muzikos aukso fondą, o jų citatas galima išgirsti tokių šiuolaikinių žvaigždžių kaip “Major Laser”, “Beastie Boys”, “Rockers Hi-fi”, “UB40”, “Sublime” ir daugelio kitų kūryboje.

Apdovanota eklektišku vokalu bei neprilygstamu stiliumi, J.Osbourne kūryba peržengia žanrų ir kartų ribas. Regio istorikas Roger Steffens tvirtina, jog “beveik 50 metų trunkanti karjera nerodo jokių lėtėjimo ženklų, nuo jausmingo regio iki masyvaus dancehall palikimo, tikrumu ir ilgesiu alsuojants šiltas J.Osbourne balsas yra vienas geriausių Jamaikoje”.

Džonis gimė ir užaugo Jamaikos sostinėje Kingstone. Muzika berniukas susidomėjo “Alpha” berniukų prieglaudoje, garsėjusioje griežta disciplina ir puikiu muzikiniu išsilavinimu. Jis dainavo mokyklos ir bažnyčios choruose, grojo trimitu orkestre, o 1968-aisiais legendinėje studijoje “Studio One” įrašė savo pirmąjį singlą „All I Have Is Love”. Neradęs laimės Kanadoje, kur atsidūrė su šeima, atlikėjas grįžo į gimtąją Jamaiką, kad 1979-aisiais įrašytų vėliau regio klasika tapusį savo albumą “Truths And Rights”. Nuo tada Džoniui nebereikėjo įrodinėti savo tiesų ir teisių – jis tapo vienu geidžiamiausių salos vokalistų.

’80-ųjų viduryje, kai regio populiarumo kreivė ėmė leistis žemyn, J.Osbourne pagavo modernesnės regio versijos dancehall bangą ir netrukus įrašė vieną didžiausių savo hitų “Buddy Bye”. Šiandien atlikėjas toliau dirba su jaunais prodiuseriais studijose ir nesiruošia palikti scenos, šiemet išsiruošęs į pasaulinį turą.

Vilniuje J.Osbourne pasirodys su viena žinomiausių Prancūzijos garso sistemų “Soul Stereo”, savo veiklą pradėjusių 1998 metais. Per beveik du dešimtmečius “Soul Stereo” pasirodė su tokiais atlikėjais kaip: Luciano, Morgan Heritage, U-Roy, Alton Ellis, Max Romeo ir kt. Kolektyvas garsėja viena didžiausių neišleistos išskirtinės muzikos (dubplates) kolekcijų Europoje ir senųjų garso kovų (soundclash) tradicijų puoselėjimu.

Vakaro ritmą palaikys vakarėlio organizatorių “Groove Tribe” atstovai E-roott ir Edgaras Tafari, Jahmani iš Suomijos bei latvis Pipars.

Vilniaus stoties rajone vaikščiok atsargiai, nes “Peroną” užims generolas iš Jamaikos su savo tarptautinėmis pajėgomis, pasiruošusiomis viniline garso artilerija sudrebinti žymiuosius “Kala” garso sistemos garsiakalbius.

Birželio 18 d. “Peronas” (Geležinkelio g. 6, Vilnius), įėjimas – 7 eur.

Daugiau informacijos > https://www.facebook.com/events/515884748618452

Leave a Reply