Neringa FM

Naujienos

Kairys Nidoje

„Kuršių marių regatoje“ – akrobatinis J. Kairio skrydis

49-ojoje „Kuršių marių regatoje“ su gamtos stichijomis galinėjasi ne tik buriuotojai, bet ir lakūnas Jurgis Kairys. Šiandien, rugpjūčio 5 dieną, jis Nidoje atliks akrobatinio skrydžio pasirodymą. Regatos programoje netrūksta ir kitų šventinių pramogų – kino seansai po atviru dangumi, „Zumba fittness“ treniruotės ir net du koncertai – grupės „Skamp“ ir Vilijos Matačiūnaitės su „Vario kirčiu“.

„Kada nors būtų iš tiesų labai įdomu sulyginti buriavimo ir skrydžių aerodinamiką. Tačiau didžiausias skirtumas, ko gero, tas, kad vėjas jus, buriuotojus, „veža“, o mus tik neša, ir gerai jei pavėjui. Bangos jus maloniai supa, o mes į oro duobes įkrentam. Vėjas jums visuomet laukiamas, o mes nežinome, kaip jis atrodo – gal tik tupiant girdime motoro, propelerio kauksmą“,- juokavo regatos pasirodymui besiruošiantis lakūnas J. Kairys.

Akrobatinį skrydį „Kuršių marių regatos“ metu J. Kairys atliks ilgamečio regatos rėmėjo BMW šimtmečio proga. Pasak BMW prekės ženklo vadovo, Aurimo Tamašausko, šis pasirodymas regatos metu yra vienas iš daugelio renginių ir projektų, kuriuos BMW komanda Lietuvoje skiria šiai sukakčiai paminėti.

„Simboliška, kad Jurgio Kairio skrydis ir aviacijos tematika puikiai tinka pagerbti BMW istoriją. Būtent aviacija, o tiksliau lėktuvų variklių gamyba, buvo pirmas žingsnis kuriant dabartinį BMW koncerną. „Krasta Auto“ jau daugiau kaip 20 metų atstovauja šį gamintoją Lietuvoje ir tikrai džiaugiasi, kad įspūdingą šimtmečio jubiliejų gali paminėti drauge su kitą stichiją – vandenį – pasirinkusiais draugais – buriuotojais“,- teigė A. Tamašauskas.

„Kuršių marių regatos“ kranto programa Nidoje žada ir daugiau šventinių pramogų. Nuo antradienio iki ketvirtadienio grįžta didelės sėkmės praėjusiais metais susilaukę „Swedbank“ kino seansai po atviru dangumi. Dienomis animacinis kinas džiugins mažuosius regatos svečius, vakarais vaidybinius filmus bus kviečiami žiūrėti ir suaugusieji. Pirmoje dienos pusėje liekantys krante galės nemokamai išmėginti ir „Zumba fitness“ treniruotes.

Penktadienį (rugpjūčio 5 d.) ir šeštadienį (rugpjūčio 6 d.) regatos dalyviai ir svečiai bus kviečiami į grupės „Skamp“ ir Vilijos Matačiūnaitės su „Vario kirčiu“ koncertus. O 01.15 val. naktį iš penktadienio į šeštadienį visi bus kviečiami drauge su buriuotojais regatos scenos ekrane stebėti tiesioginę Rio olimpiados atidarymo transliaciją, kur ceremonijos metu Lietuvos trispalvę neš buriuotoja olimpietė Gintarė Volungevičiūtė Sheidt, 20­­08-aisiais jau parvežusi Lietuvai olimpinį sidabrą.

„Kuršių marių regata“ yra didžiausios kreiserinių jachtų varžybos Lietuvoje. Kartu jos laikomos kreiserinių jachtų (išskyrus „RS-280“ jachtų klasę) Lietuvos čempionatu. Tai seniausia, jau nuo 1954 metų organizuojama Lietuvos buriavimo regata, tapusi didžiausia buriavimo bendruomenės švente tiek ant vandens, tiek krante. Daugiau informacijos galite rasti „Kuršių marių regatos“ „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/kmregata/

Leave a Reply