Neringa FM

Naujienos

52 Kuršių marių regatos Klaipėdos etapas

Klaipėdoje startavo 52-oji „Kuršių marių regata“

Spalvotomis pavėjinėmis burėmis Klaipėdos uostą nuspalvinęs startas ir kova dėl minučių – sekmadienį įvykęs pirmasis, Klaipėdos miesto, etapas 52-ajai „Kuršių marių regatai“ uždavė lenktyninį toną. Dėl regatos taurių prasidėjusioje kovoje pirmąją dieną į priekį išsiveržė praėjusių metų nugalėtojai jachtų „Cool Water“ ir „Tango“ įgulos.

„Dažniausiai praktikoje startai daromi prieš vėją. Tačiau čia, Klaipėdoje, startuojam uoste, kur vyksta intensyvus laivų judėjimas, jachtoms tenka startuoti tokioj „rankovėje“, kur pagal vėjo krypti statyti starto neišeina. Startas buvo duotas pavėjui, dar prisidėjo srovė, kuri nešė į starto liniją. Dalyviams reikėjo labai apskaičiuoti, kad nepavėluotų į startą ir nestartuotų per anksti“,- apie pirmojo etapo starto ypatybes pasakojo vyriausiais regatos teisėjas Rolandas Žentelis.

Nors tokio pobūdžio startas buvo taktinis iššūkis regatos dalyviams, jis itin džiugino stebinčiuosius regatą nuo kranto – didelės ir spalvotos pavėjinės burės starto metu Klaipėdos uosto akvatoriją, kurią buvo galima stebėti nuo Smiltynės krantinės, Kruizinių laivų terminalo ar Klaipėdos molo.

„Sąlygos etape buvo nelengvos, permainingos. Vėjo stiprumas nuolat keitėsi, buvo sudėtinga išlaikyti tą pačią poziciją. Kai kurios jachtos, tarkim, jachta „Tegu“ visada buvo šalia – visą distanciją, nuo starto iki pat finišo. Mums jie nedavė nė sekundės atsipalaiduoti“,- po finišo įspūdžiais dalinosi jachtos „Cool Water“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Ši įgula po Klaipėdos miesto etapo užima pirmąją vietą kovoje dėl Didžiosios regatos taurės ir absoliučiai greičiausios jachtos titulo. Nuo jų vos viena minute atsilieka jachtos „Tegu“ (kpt. Jurgis Janulionis) įgula.

„„Cool Water“ įgula pirmavo, bet mes buvom šalia, kartais, kaip sakom, per lanko šūvį. Kiti sužaidė ir nuplaukė į kiek kitą pusę, todėl šiek tiek pralošė. Kita vertus, jachtos „Extreme“ įgula mus prisivijo ir uoste jau šiek tiek buvo pradėję bauginti“,- pasakojo J. Janulionis.

Kovoje dėl Mažosios regatos taurės į priekį po pirmojo etapo išsiveržė kapitono Aido Narbuto vadovaujama jachtos „Tango“ įgula.

Nacionalines „RS 280“ jachtų klasės laivynas šiemet regatai startavo ženkliai atnaujinęs savo lenktyninį inventorių – visos šios klasės jachtos įsigijo naujas, specialiai pavėjiniams kursams ir lengvesniems vėjams pritaikytas bures.

„Ši naujų burių idėja buvo mūsų pagrindinio „RS-280“ klasės klubo iniciatoriaus Sauliaus Pajarsko. Jis sugalvojo, kad mes galim būti dar greitesni – galbūt net plaukti visos flotilės priekyje. Ši nauja burė, esant tinkamam vėjui duotų mums galimybę pradėti glisuoti – slysti vandeniu ir taip padidinti savo greitį“,- pasakojo „RS-280“ klasės jachtos „Verdenė Plius“ kapitonas Gražvydas Lukoševičius.

Pirmadienį jachtos pajuda į antrojo – Porsche – etapo distanciją Baltijos jūroje, o vakarop, po finišo persikels į Nidą, kur regata tęsis iki rugpjūčio 3 dienos. Iš viso šiemet regatoje dalyvauja 57 įgulos.

Jachtos regatoje varžosi dėl pergalės savo grupėje (jachtos į grupes paskirstomos pagal savo dydį ir technines savybes) bei bendroje visų dalyvių įskaitoje dėl taurių – dėl Didžiosios regatos taurės (greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A), dėl Mažosios regatos taurės (greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B), dėl absoliučiai greičiausios jachtos taurės bei titulo. Regatos naujienas galima sekti čia.

52 Kuršių marių regatos Klaipėdos etapo FOTO ALBUMAS YRA ČIA

KLAIPĖDOS etapo rezultatai grupėse:

1 grupė – „RS-280“

 1. RAGANOSIS (kpt. Saulius Pajarskas)
 2. LEVANTE (kpt. Domantas Juškevičius)
 3. HORNAS (kpt. Šarūnas Abraitis)

2 grupė – X-35

 1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)
 2. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)
 3. EXTREME (kpt. Aistis Kalanavičius)

3 grupė – 1-ORC-RC

 1. EXTRA BRUT (kpt. Alexei Alexeev)
 2. KATARINA JEE (Mart Tamm)
 3. SAMSARA (kpt. Rimantas Stropus)

4 grupė – 2-ORC-RC

 1. WHITE WHALE (kpt. Julius Maseiva)
  1. X-xs (kpt. Dominykas Kneižys)
  2. BELONE (kpt. Tomas Niparas)

5 grupė – Platu-25

 1. BESTIJA (kpt. Algirdas Žižys)
 2. PANDORA (kpt. Tadas Žižys)
 3. ITELLA TV3 (kpt. Juozas Gordevičius)

6 grupė2-ORC-C

 1. NAUTA (kpt. Rytis Narbutas)
 2. IDEFIX (kpt. Tomas Barakauskas)
 3. NERIJA (kpt. Marius Petraitis)

7 grupė – 3-ORC

 1. REGINA (kpt. Gabrielius Marozas)
 2. AVE VITA (Vygantas Stankus)
 3. ŠIAURINĖ (kpt. Darius Sarsevičius)

8 grupė – 4-ORC

 1. TANGO (kpt. Aidas Narbutas)
 2. ESMERALDA (kpt. Miroslavas Urbonavičius)
 3. GERADIENA (kpt. Tauras Pėstininkas)

Rezultatai kovoje dėl regatos taurių po KLAIPĖDOS etapo

Absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrąjį laiką:

 1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)
 2. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)
 3. EXTREME (kpt. Aistis Kalanavičius)

Greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką A distancijoje:

 1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)
 2. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)
 3. EXTREME (kpt. Aistis Kalanavičius)

Greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką B distancijoje:

 1. TANGO (kpt. Aidas Narbutas)
 2. REGINA (kpt. Gabrielius Marozas)
 3. AVE VITA (kpt. Vygantas Stankus)