Neringa FM

Naujienos

linas adomaitis g-strings

Keletas pavasario „Kaunas Jazz“ scenos premjerų

 „Kaunas Jazz“ prieš žiemos šventes po eglute deda dar vieną gerą naujieną – pavasarį vyksiančiame festivalyje ypatingą projektą pirmąsyk Lietuvai pristatys dainininkas Linas Adomaitis, tą patį vakarą į sceną žengs garsus Norvegijos pianistas Tordas Gustavsenas. Abu šie pasirodymai 2017-ųjų balandžio 29-ąją vyks Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Didžiojoje salėje.

Vienas populiariausių Lietuvos dainininkų, 2015-aisiais didžiausiose Lietuvos arenose koncertus surengęs Linas Adomaitis 2017-aisiais minės karjeros 20-metį. Ta proga jis klausytojams ruošia daug siurprizų, o vienas jų laukia „Kaunas Jazz“ scenoje – čia dainininkas pirmą kartą Lietuvoje surengs koncertą su Vokietijos styginiu kvintetu „G-Strings“. Talentingi muzikantai kartu atliks programą, kuri 2016-ųjų rugsėjį sulaukė sėkmės ir komplimentų Vokietijoje.

Tą patį vakarą savo kvartetą Kauno publikai pristatys ir Tordas Gustavsenas – pianistas, laikomas viena ryškiausių šių dienų Norvegijos džiazo žvaigždžių.

Rugsėjį Vokietijoje, Hamburgo ir Kylio miestuose, įvyko du ypatingi Lino Adomaičio ir pripažinto Vokietijos styginių kvinteto „G-Strings“ pasirodymai. Visi bilietai į šiuos koncertus, organizuotus Šiaurės Vokietijos radijo (NDR), buvo išgraibstyti.

„Iškart atsirado noras šią programą atlikti ir Lietuvoje. Juolab kad „G-Strings“ groja garsus muzikantas iš Lietuvos – mano geras bičiulis, violončelininkas, NDR radijo koncertmeisteris Vytautas Sondeckis.

Jau Vokietijoje mūsų koncertai sulaukė didelio pasisekimo ir susidomėjimo. Su Vytautu nutarėme, kad reikia tęsti tokį šaunų bendradarbiavimą. Sulaukėme kelių festivalių pasiūlymų groti šią programą. Džiaugiuosi, kad šis projektas bus pirmą kartą pristatytas Lietuvoje, ypatingai smagu, kad patys pirmieji jį išgirs „Kaunas Jazz“ klausytojai. Mano simpatijos šiam festivaliui – gerai žinomos, dainuoti jame – visada šventė”, – sako Linas Adomaitis.

Kaune prie „G-Strings“ ir Lino prisijungs garsus Lietuvos džiazo pianistas Egidijus Buožis. Programoje, kaip ir koncertuose Vokietijoje, skambės džiazo standartai, kelios autorinės „G-Strings“ kompozicijos ir neįprastai skambėsiantys garsūs užsienio hitų perdirbiniai – nuo Elvio Presley iki Franko Sinatros ir „Jamiroquai“ repertuaro.

„Galbūt bus dar kai kas, ką paruošime specialiai „Kaunas Jazz“ festivaliui. Netrūks nei džiazo, nei roko, nei fanko energijos. Bet kol kas dar palikime šiek tiek intrigos“, – šypsosi kasmet „Kaunas Jazz“ festivalio nepraleidžiantis dainininkas, šįmet pats sukursiantis įsimintiną jo akimirką.

Koncerte Vokietijoje Lino Adomaičio ir „G-Strings“ atliktas Prince’o hitas „Kiss“:

 

Balandžio 29-osios koncerte pasirodymą surengs ir Tordas Gustavsenas. Prieš džiazo studijas dar ir psichologo diplomą įgyti spėjęs pianistas kuria muziką, kuri skamba ir švelniai, ir provokuojančiai, kurdama švelnios lyrikos ir subtilių ritmų sintezę.

Septynis kritikų puikiai įvertintus albumus garsioje leidykloje ECM išleidęs muzikantas Kaune pristatys savo kvartetą, kuriame savo kūrybos skambesį veda naujomis kryptimis, įterpdamas ir folkloro motyvų.

Dar 2003-aisiais kaip grupių lyderis debiutavęs Tordas Gustavsenas per keletą metų pelnė daugybę skambių komplimentų. „Jo melodijos – hipnotizuojančiai stiprios“, – rašo britų leidinys „The Guardian“. „Kiekviena nata – tobulai sudėliota“, – pritaria „The Times“. „Visiškai įtraukiantis ir stebuklingas“, – vieną Tordo įrašų taip apibūdina džiazo Biblija vadinamas JAV žurnalas „Downbeat“.

Su garsiomis Skandinavijos vokalistėmis Solveig Slettahjell ir Silje Nergaard koncertavęs Tordas Gustavsenas jau daug metų ir pats yra žvaigždė, kurios pavardės pakanka, kad JAV, Japonijoje, Vokietijoje ar Australijoje susirinktų pilnos koncertų salės.

2005-aisiais jis pelnė garsaus Bergeno džiazo festivalio apdovanojimą, o už 2009-aisiais išleistą albumą „Restored, Returned“ – svarbiausią Norvegijos muzikos apdovanojimą „Spellemannsprisen“ (šios šalies „Grammy“ atitikmuo). JAV žurnalas „Stereophile“ vieną jo albumų yra paskelbęs geriausiu mėnesio įrašu.

Pirmą sykį į Lietuvą atvykstančio Tordo Gustavseno kvartete, kurį išgirs „Kaunas Jazz“ publika, groja puikūs Skandinavijos muzikantai, koncertavę su ryškiausiomis regiono žvaigždėmis – tarp jų ir norvegų muzikos stebukladariais Bugge Wesseltoftu bei Nilsu Petteriu Molvaeriu.

Tordo Gustavseno kvarteto atliekamas kūrinys „The Well“:

 

Kaip jau skelbta anksčiau, 27-ojo festivalio „Kaunas Jazz“ scenoje balandžio 25-ąją pasirodys populiariausias pasaulyje džiazo vokalistas Gregory Porteris (JAV) – jo koncertas vyks Vilniaus koncertų salėje „Compensa“. Balandžio 30-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje dainuos JAV džiazo vokalo žvaigždė Dianne Reeves, o balandžio 21-23 dienomis Panevėžyje, Palangoje ir Raudondvaryje koncertuos žymus vokiečių gitaristas ir dainininkas Torstenas Goodsas. Daugiau festivalio dalyvių bus paskelbta artimiausiu metu, visas festivalio naujienas galima rasti interneto svetainėje www.kaunasjazz.lt

Leave a Reply