Neringa FM

Naujienos

Kaunas Jazz 2017

„Kaunas Jazz“ naktines linksmybes užkurs ryškūs svečiai iš Prancūzijos ir Izraelio

Pavasarį 27-ąjį kartą vyksiantis festivalis „Kaunas Jazz“ toliau skelbia savo šių metų programą. Šiandien atskleista, kas diriguos naktiniams festivalio koncertams, kurie tradiciškai vyks Kauno muzikiniame klube „Combo“.

Kaip jau skelbta anksčiau, šįmet festivalio programoje žibės daugybė garsių vardų – koncertus surengs „Grammy“ apdovanojimų laureatai iš JAV Gregory Porteris, Dianne Reeves ir Nicholas Paytonas, pirmą sykį Lietuvoje koncertuos Norvegijos džiazo žvaigždė Tordas Gustavsenas, jaunosios Vokietijos džiazo kartos pažiba Torstenas Goodsas, savo projekto su Vokietijos styginių grupe „G-Strings“ premjerą lietuviams surengs Linas Adomaitis, o uzbekų džiazo vunderkindė Sabina Mustajeva dainuos su Kauno bigbendu.

Festivalio garsai, kaip visada, dvi dienas skambės iki paryčių – vėlų balandžio 28-osios vakarą klubo „Combo“ sceną okupuos spalvinga Prancūzijos grupė „HornDogz“, o balandžio 29-ąją susipažinti pakvies svečiai iš Izraelio „Yemen Blues“.

horn dogz

„Instrumentinis džiazas ir ne tik, muzika, pagal kurią neįmanoma nešokti“, – taip prisistato prancūzai „HornDogz“, kurių ištakos siekia dar paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį.

Būtent tuomet kultinėje Prancūzijos grupėje „Malka Family“ susibičiuliavo saksofonistas Ericas „Shraa” Rohneris ir trimitininkas Gillesas „C-Freak” Garinas. Jų draugystė persikėlė ir į kitus muzikinius projektus – muzikantai kartu grojo tokiose grupėse kaip „Taudi Symphony“ ar „Gréements de Fortune“, kurioje iki šiol šeštadienio vakarais muzikuoja populiariame TV šou „Salut les Terriens”.

Lemiamas postūmis suburti grupę „HornDogz“ atėjo 2010-aisiais, kai šie talentingi ir linksmi „pūtikai“ buvo pakviesti gastroliuoti kartu su patrakusia JAV fanko muzikos legenda George’u Clintonu.

Po šio pašėlusiai sėkmingo turo prie dueto prisijungė gitaristas Rico „Adiko“ Kerridge’as – trijulė pasivadino „HornDogz“ ir netrukus pradėjo skleisti savo energingos, užkrečiančios muzikos virusą.

Rekomendacijų ilgai ieškoti neteko – jau debiutinį grupės albumą „#WOOOF” įrašyti padėjo legendinis Jameso Browno grupės trombonininkas Fredas Wesley, žymus britų reperis Ty, muzikos gurmanams gerai žinomas JAV muzikantas Amp Fiddler ir kitos garsenybės.

Išradingą grupės muziką lydi ne mažiau „stogą raunantys“ pasirodymai – kai kuriuose jų, kaip ir albumo viršelyje, „HornDogz” pasirodo su šunų kaukėmis. Viena, dėl ko abejoti neverta, yra tai, kad ši naktis Kauno klube bus išties karšta.

„HornDogz“ klipas „Movin’ On“:

 

Balandžio 29-ąją klubo lankytojų laukia ne ką mažiau įdomus muzikinis siurprizas – grupė „Yemen Blues” pelnytai vadinama geriausiai išlaikyta Artimųjų Rytų džiazo paslaptimi.

Dainininko Ravido Kahalani grupė iš Izraelio kol kas nesipuikuoja didžiausių pasaulio džiazo leidinių antraštėse. Tačiau per pastaruosius keletą metų surengė daugiau nei 300 koncertų, kuriuose salėse visada buvo pilnos.

Grupės muzika yra gaivališka ir pritrenkianti muzikinė intriga. Joje susipina iš pirmo žvilgsnio sunkiai suderinami dalykai. Nuo Artimųjų Rytų ir Vakarų Afrikos muzikos garsų iki džiazo ir fanko. Nuo žydų, musulmonų, krikščionių tradicinės muzikos motyvų iki rokenrolo ir bliuzo. To kasdien tikrai neišgirsi.

Aukščiausio lygio muzikantus vienijančios grupės ritmo sekcija vadinama viena geriausių Izraelyje (joje yra ir „Kaunas Jazz” 2008-aisiais koncertavęs perkusininkas Itamaras Doari). Charizmatiškas vokalistas Ravidas Kahalani užburia nuo pirmų koncerto sekundžių. Nenuostabu, kad 2010-aisiais subūręs „Yemen Blues”, jis sugebėjo savo vizija užkrėsti tarptautinėje arenoje gerai žinomus muzikantus – nuo jau minėto Itamaro Doari iki Niujorke gyvenančio bosisto Shaniro Blumenkranzo.

Dar vienu grupės sėkmės įrodymu tapo naujausias grupės albumas „Insaniya“, kurį prodiusavo legendinis amerikiečių muzikos scenos veikėjas Billas Laswellas.

Grupės viešnagė Lietuvoje tęsia „Kaunas Jazz” tradiciją pristatyti įdomiausius Izraelio muzikos atlikėjus – festivalyje yra muzikavę „PercaDu”, Gadi Lehavi, Tamiras Grinbergas, Ester Rada ir daugybė kitų šios šalies džiazo žvaigždžių.

„Yemen Blues“ kūrinys „Satisfaction“:

 

Bilietus į visus „Kaunas Jazz 2017“ koncertus galima įsigyti BILIETAI.LT kasose ir internetu – www.bilietai.lt

 

Leave a Reply