Neringa FM

Naujienos

kauns-jazz-sokiai

Kaunas šį šeštadienį JAZZ’zzuos

Didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje „Kaunas Jazz“ kviečia visus savo rudeninę nostalgiją iškeisti į gerą nuotaiką, o kad tai padaryti būtų lengviau, rugsėjo 10 d. kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja nemokamą renginių ciklą.

Laisvės alėjoje bei senamiestyje įsikūrusiose scenose profesionalūs muzikantai bei šokėjai džiugins kauniečius bei miesto svečius nemokamais koncertais bei įvairių stilių šokiais. Dvejose scenose, kurios įsikūrus ties Vilniaus g. 9 bei Vilniaus ir A. Mapų gatvių sankirta, nemokamus pasirodymus surengs net šeši džiazuojantys projektai.

„Kaunas Jazz“ scena ties Vilniaus g. 9

Scenoje (Vilniaus g. 9), pirmieji 14 val. savo pasirodymą surengs dešimt metų kartu kurianti, grojanti ir koncertuojanti atlikėjų grupė „Subtilu Z“, kurią pristatyti sunku, o klausytis labai norisi. Keturių vyrų rankose meistriškai įvaldyti instrumentai leis iš naujo susipažinti su akordeono, birbynės ir perkusijos garsais. Kas girdėjo šios grupės muziką neleis pameluoti, kad jų skleidžiama energija bei ryšys su publika su niekuo nepalyginamas ir nesupainiojamas. Kiekvienas atliekamas kūrinys – tai subtili, autentiška interpretacija, kuri neabejotinai abejingų nepaliks.

Iškart po „Subtilu Z“ pasirodymo, 15.30 val., savo pasirodymą surengs bendram džiazo projektui „Jazz Duo“ savo ilgametę patirtį ir išskirtinus talentus sujungę pianistas Ričardas Mekionis ir būgnininkas Evaldas Andziulis, muzikos pasaulyje dar gerai žinomas slapyvardžiu „Kinza“.

Na, o po laiko patikrintų muzikos profesionalų „Jazz Duo“ šioje scenoje paskutinius akordus sugros jaunų atlikėjų grupė iš Klaipėdos „BETE SMATE“. Soul, smooth jazz, funk stiliaus muziką atliekantis talentingas vyrų šešetukas, įvaldęs saksofono, klavišinių, bosinės gitaros, trimito ir mušamųjų instrumentus savo kūrybiškumu ir gera energija žavintys savo gerbėjus įvairiuose kultūriniuose renginiuose bei džiazo festivaliuose, „Kaunas Jazz ruduo“ klausytojus žada savo muzika prikaustyti tarsi šėlstančios jūros mūša.

kaunas-jazz-16-ruduo5

„Kaunas Jazz“ scena Vilniaus g./A. Mapų g.

Antrojoje „Kaunas Jazz ruduo“ senamiesčio scenoje, Vilniaus ir A. Mapų gatvių sankirtoje, 15 val. savo pasirodymo nekantriai laukia keturių scenos profesionalių projektas „Where the Backs Come From“, nešantis į vieną susiliejusių stiprių balsų, kokybiškos muzikos ir maksimalaus kiekio charizmos vėliavą. Keturios profesionalios vokalistės – Algė Matekūnaitė, Berta Timinskaitė, Eglė Gadeikytė ir Silvija Pankūnaitė dovanos profesionaliai atliktas, susipynusias šiuolaikinio gospel, džiazo ir soul muzikos melodijas.

Nuo 18 val. šioje scenoje kauniečius bei miesto svečius kerės jaunųjų „Silent Blast Quartet“ kvarteto repertuaras, kurį sudaro originaliai perdirbtos žinomos džiazo bei autorinės Domo Žeromsko ir Nojaus Drąsučio kompozicijos. Vien šio ansamblio pavadinimas, kuriame susiduria nesuderinami dalykai – tyla ir sprogimas nuteikia klausytoją kontrastams bei staigmenoms, kurias pateikia šis jaunatviškumu spinduliuojantis kolektyvas.

Džiazo projektų ciklą scenoje ties Vilniaus ir A. Mapų gatvės sankirta užbaigs projektas „Mood Sellers”, kurie garantuojamai parduos gerą nuotaiką visiems, užsukusiems paklausyti šio orkestro pankų, kurių saviraiška scenoje neapsiriboja standartine pučiamųjų muzika. Vietoj orkestrinių kūrinių jie groja su varinėmis dūdomis muziką, kurios patys klauso. Dabar, šio brass band’o kūriniuose galima išgirsti jazz’o, new orleans second line, disco ar balkanų muzikos motyvų, bei pačių išrastą drum’n’brass. Kas nori nemokamai įsigyti nuotaikos visam savaitgaliui, privalo juos išgirsti.

kaunas-jazz-16-ruduo3

„Kaunas Jazz ruduo“ festivalyje – duoklė šokio ritmams

Norintys išbandyti save šokių aikštelėje, tai padaryti galės Laisvės alėjoje, prie restorano „Miesto sodas“ įsikūrusioje „Kaunas Jazz ruduo“ šokių scenoje, kurioje nuo 14 val. prie tradicija tapusių lindy hop‘o ir salsos pamokų šiais metais renginių ciklo dalyvius aktyviai sportuoti bei šokti kvies „Zumba Fitness“ treniruotė. Pirmuosius Lotynų Amerikos šokių žingsnius žengti padės laisvalaikio klubo „Šokių Akademija“ mokytoja Gintarė.

Kiek vėliau toje pačioje scenoje aistringą pamoką salsos žingsniais užtikrins „SalsaKaunas“ mokytojai Ovidijus ir Viktorija, o iš karto po jų pamokos į sceną pakvies 20 amž. trečiajame dešimtmetyje užgimęs ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs šokis lindy hopa‘s. Džiazo gatvės metu vyksiančioje pamokoje šio šokio pradmenis įgauti padės modernios, dinamiškos meno studijos „In*Beat“ mokytojai Edas ir Edita.

Galiausiai, 18 val. šokių sceną okupuos ir jos vakarą su trenksmu užbaigs įvairių gatvės šokių stilių kovos – „Kaunas Jazz Jam“. Šiose kovose varžysis geriausi Lietuvos gatvės šokių stilių šokėjai, o nugalėtojų rinkimai bus perduoti į susirinkusios auditorijos rankas.

26-ojo tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz 2016“, vykusio balandžio mėnesį akimirkos bus įprasmintos Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje, kur 19 val. skambant Dainiaus Pulausko fortepijono garsams įvyks Eglės Baltrėnienės kurto filmo „Džiazo koliažas“ pristatymas.

Organizatoriai kviečia kauniečius ir miesto svečius rudeninę nostalgiją paskandinti džiazo skambesį ir nepraleisti progos dar kartą išvysti Kauną tokį, koks jis būna tik tada, kai skamba „Kaunas Jazz“ muzika.

Visą programą galit rasti čia: http://www.kaunasjazz.lt/lt/programa/

Leave a Reply