Neringa FM

Naujienos

Kaunas Jazz

„KAUNAS JAZZ 2016“ tarptautinę džiazo dieną paminės nemokamais renginiais

„KAUNAS JAZZ 2016“ UNESCO TARPTAUTINĘ DŽIAZO DIENĄ PAMINĖS NEMOKAMŲ RENGINIŲ GAUSA

Lietuvoje didžiausias džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2016“ šiais metais dedikuotas UNESCO Tarptautinei džiazo dienai. Šia proga balandžio 30-ąją išskirtiniais koncertais bei netradiciniais renginiais festivalio organizatoriai nusprendė pamaloninti savo gerbėjus ne tik Kaune, bet ir Palangoje bei Jurbarke.

Džiazo diena bus švenčiama Palangoje ir Jurbarke

Išskirtiniais koncertais UNESCO Tarptautinę džiazo dieną festivalis „Kaunas Jazz 2016“ savo gerbėjus pakvies atšvęsti Palangoje ir Jurbarke. Jurbarko parodų ir koncertų salėje savo jaukų pasirodymą kartu su gitaristu Carlosu Barreto Nespoli surengs atlikėja Saedi, kuri jau šiandien vadinama Austrijos muzikos proveržiu. Irane gimusi ir Austrijoje užaugusi išskirtinio vokalo savininkė Saedi koncertuose sugrįždama prie savo kūrybos šaknų atlieka jausmingas dainas su fortepijonu. Organizatoriai teigia, kad dėl šios dainininkės jausmingumo ir jos muzikoje slypinčios mistikos, koncertas įstrigs atmintyje dar ilgai.

„Vandenio“ muzikos klube Palangoje „Kaunas Jazz“ organizatorių džiaugsmui savo muzika ir balsu džiugins tikras Šiaurės Europos scenos perlas – dainininkas Jarle Bernhoftas. Šio atlikėjo muzika lyginama su Stevie Wonder ir Lenny Kravitz. „Žmogumi-orkestru“ vadinamas atlikėjas savo koncertuose pasitelkia ne tik balsą, gitarą, klavišinius, efektų pedalus, bet ir žavi publiką išskirtiniu savo talentu bei charizma. Tad palangiškiai ir jų svečiai šios „Kaunas Jazz“ dovanos negali praleisti.

Tradicinėse Kauno vietose – netradiciniai džiazo projektai

Balandžio 30 d. Kauno centre, Laisvės alėjoje ir Vilniaus gatvėje, jau trečius metus iš eilės muzikos ir šokio gerbėjus džiugins projektas „Džiazo gatvė“. Net penkiose scenose savo pasirodymus surengs ne tik džiazo atlikėjai , dj’ai, bet ir šokėjai.

Kauniečiai ir miesto svečiai nuo 14 val. iki pat vėlyvo vakaro, vaikštinėdami Kauno centre, galės dar kartą įsitikinti, kad gražesnio ir skambesnio Kauno, kuomet vyksta festivalis „Kaunas Jazz“, išvysti neįmanoma.

Tradicinėje vietoje, Miesto sodo scenoje, programą pradės legendinis Kauno Big Band’as, kiek vėliau visus džiazo mėgėjus pasinerti į braziliškos muzikos bei originalių kompozicijų programos derinį, pakvies jaunų Ievos Paniulaitytės profesionalų kvartetas.

Taip pat scenoje pasirodys – grupė „Made in 234“. Simpatiškas kolektyvas pasižymintis visais jaunatviško džiazo privalumais – entuziazmu, žaismingumu, puikia energija, ir kartu nustebina lūkesčius pranokstančiu virtuoziškumu, geru muzikos pojūčiu, dėmesingumu atlikimo kokybei.

Programą Miesto sodo scenoje vainikuos instinktyvaus džiazo ekskursijos projektas „KAUNAS ZOO“. Tradicinėje Senamiesčio (Vilniaus g./A. Mapų g. sankryžoje) scenoje gerbėjų laukia dar keturi kolektyvai.

Senamiesčio scena

Pirmoji Senamiesčio scenoje savo balsais žavės kompozitoriaus Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „COLOR JAZZ“. Iš karto po jų pasirodymą surengs Karolio Šarkaus kvartetas, kuris klausytojus bandys sudominti savotišku požiūriu į džiazo muziką, kuriame susipina tradicija ir inovatyvios mintys. Šio kvarteto programa sudaryta iš įvairių laikmečių ir stilių kūrinių, leidžiančių klausytojui pasinerti į muzikinę kelionę, kuri kaip ir džiazas, dažnai yra tikra improvizacija.

Trečiuoju numeriu savo pasirodymą Senamiesčio scenoje atliks Lietuvos džiazo scenos veteranas, ekspresyvus ir įvairiapusis būgnininkas, išradingas perkusininkas, entuziastingas pedagogas Gediminas Laurinavičius su mokiniais. Programą Kauno širdyje užbaigs klaipėdiečiai „Funk-In“. Tai – jaunų atlikėjų grupė, kuri žavi savo kūrybiškumu ir gera energija. Grupė aktyviai koncertuoja tiek kultūriniuose renginiuose, tiek džiazo festivaliuose, kur atlieka soul, mooth jazz, funk, r‘n‘b stiliaus muziką.

„Džiazo gatvės“ naujovės – penkios scenos ir džiazas šokio ritmu

Kaip teigia projekto „Džiazo gatvė“ koordinatorius Mindaugas Ganusauskas, du paskutiniai metai parodė, kad pavasario „Džiazo gatvė“ ir rudens „Džiazo alėja“ kauniečiams, jų svečiams yra reikalingi ir įdomūs, todėl trečius metus vyksiantis šis išskirtinis „Kaunas Jazz“ projektas „Džiazo gatvė“ ir toliau plečia ribas, siūlo daugiau išskirtinių erdvių, kuo įvairesnių muzikos bei šokio projektų ir tikisi sulaukti dar didesnio muzikos mylėtojų susidomėjimo.

„Šiais metais bus įrengtos net penkios scenos – papildoma scena atsiras prie Juozo Gruodžio konservatorijos, ties Vilniaus gatve, kur visą dieną muzikuos Juozo Gruodžio konservatorijos moksleiviai. Šokių scenoje, prie Nacionalinio Kauno dramos teatro, pirmą kartą vyks salsa social’as, lindy hop‘o pamokos, kurias ves mokytojai iš Vilniaus, o didelio populiarumo praėjusiais metais susilaukęs gatvės šokių kovų konkurso „PROVE YOUR GROOVE# 3“ programa yra pratęsta viena valanda“, – teigė „Džiazo gatvės“ koordinatorius M. Ganusauskas.

Anot M. Ganusausko, Vilniaus gatvėje įsikursiančioje „DJ“ scenoje, muzikos gerbėjų laukia dar viena staigmena – svečias ir Prahos – „GOLDSTAR“, kurio sugebėjimai miksuoti funk’o kūrinius šokių aikštelėje abejingų nepalieka. Be šio išskirtinio pasirodymo, muzikos mylėtojai „DJ“ scenoje galės išgirsti ir didžėjų retai grojamus jazz, acid jazz, soul, funk, r‘n‘b, rap vinilus, kurie bus kruopščiai atrinkti specialiai festivalio „Kaunas Jazz 2016“ proga.

Džiazo dieną vainikuos nemokami renginiai ir fejerverkai Vienybės aikštėje

Balandžio 30 d. Vienybės aikštėje po atviru dangumi savo pasirodymus surengs šių metų TV projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė su grupe „Silent Blast“. Po jos pasirodymo scenoje tradiciškai – džiazo madų šou, kuriame išvysite dailės ir dizaino studijos „Mes“, Barboros Audėjaitytės ir Ugnės Skirpiariūtės, Dianos Rūtos Stankevičienės, Kristinos Petrovskajos, Kirstinos Urbonaitės bei Sandros Klimašauskaitės drabužių kolekcijos džiazo tema.

Nemokamus renginius balandžio 30-ąją Vienybės aikštėje vainikuos Estijos festivalio „Jazzkaar“ dovana – grupė „State of Zoe“ ir dangų nušviesiantis šventinis festivalio fejerverkas.

Net tik Tarptautinę džiazo dieną, bet ir viso festivalio „Kaunas Jazz“ metu vyks daugybė nemokamų renginių. Balandžio 27 d. prekybos miestelyje „Urmas“ savo pasirodymą surengs jaunasis Izraelio talentas Tamiras Grinbergas. Dar pernai „Kaunas Jazz“ festivalyje savo balsu pavergęs Lietuvos klausytojų širdis, šiais metais atlikėjas laukia dar didesnio būrio džiazo gerbėjų.

Balandžio 29 d. Vienybės aikštės lauko scenoje skambant G. Kuprevičiaus kompozicijai „Varis ir kreida“ kauniečius pakvies į vaikų piešinių akciją „Kauna Jazz ant grindinio“. Kiek vėliau festivalis „Kaunas Jazz“, bendradarbiaudamas su Lenkijos institutu Vilniuje, pristatys bendrą projektą „Lenkų džiazo diena“, kurio metu bus pristatyti net du projektai – „Jazz Funk Experience“ feat. Derrick Mckenzie ir Pawel Kaczmarczyk bei „Flue Band“.

Gegužės 1-ąją dieną festivalio „Kaunas Jazz“ organizatoriai siūlo pasitikti kaip niekada šventiškai ir apsilankyti dar dviejuose nemokamuose koncertuose. Kauno sinagogoje skambės Giedriaus Kuprevičiaus ir Liutauro Janušaičio žydiško džiazo improvizacijos, Vytauto Didžiojo bažnyčioje sakralinės džiazo muzikos koncertą surengs viešnia iš Austrijos „Saedi“.

Festivalis „Kaunas Jazz“ vyks balandžio 25 – gegužės 2 dienomis ir nusidrieks per šešis Lietuvos miestus. Savo pasirodymus surengs 250 atlikėjų tarp kurių – didžioji dalis užsienio atlikėjų iš 13 skirtingų šalių. Net trečdalis festivalio „Kaunas Jazz 2016“ renginių bus nemokami. Šiais metais tikimasi sulaukti per 40 tūkstančių džiazo gerbėjų ne tik iš Kauno, bet ir visos Lietuvos.

Daugiau informacijos: www.kaunasjazz.lt

Praėjusių metų įspūdžiai iš projekto „Džiazo gatvė 2015“:

Leave a Reply