Neringa FM

Naujienos

Jessy Lanza

Į Lietuvą atvyksta Kanados elektroninės muzikos spindulys Jessy Lanza

Kanados elektroninės muzikos žvaigždė Jessy Lanza iki šiol Lietuvos neaplankė. Ši sparčiai kylanti atlikėja, patikrinta didžiųjų scenų ir festivalių, kovo 23 d. pirmą kartą atvyksta į Vilnių. Gyvas jos pasirodymas kultūros bare „Kablys“ – tik nedidelė Jessy Lanzos koncertų turo po Europą dalis.

Koncertas – diskoteka. Ketvirtadienį – palankią atradimams dieną. Tikėkitės išlaikytos elektronikos, modernaus r’n’b, puikaus kanadietės balso aukštam registre ir dar ten visko. Mergina, mušanti būgnus, taip pat atvyksta į Vilnių ir padės išpildyti Jessy Lanzos pasirodymo viziją. Tori Tizzard šiaip yra būgnininkė, bet moka labai daug skirtingų dalykų.

Jessy Lanza – Oh No (Live at Maida Vale)

Danas Snaithas iš „Caribou“ buvo teisus – Jessy Lanza yra tikrai įdomi asmenybė ir dėmesio verta muzikos kūrėja. Dar viena pamatytina atlikėja ir įtakingos britų leidyklos „Hyperdub“ globotinė. Ji daro viską – kuria, groja krūva instrumentų, dainuoja, šoka, dėsto, maišo stilius, remiksuoja ir net spėja padirbėti radijo laidų vedėja. Akivaizdu – Jessy Lanza daugiau laiko praleidžia kurdama elektroninę muziką, nei visą kita kartu sudėjus.

Ne taip ir dažnai Lietuvos koncertų organizatoriams pasitaiko proga į Vilnių prisivilioti „BBC Radio 1” rezidentę. Britų nacionalinis radijas ją šlovina, dažnai transliuoja jos kūrybą ir tikrai vertina. Nuo sausio kiekvieną mėnesį ji dalinasi savo mėgstama muzika milijonus klausytojų turinčios radijo stoties eteryje. Jessy Lanza jau keletą kartų stojo prieš „BBC“ kameras ir legendinėje „Maida Vale“ studijoje surengė gyvą pasirodymą. Jos gyvo pasirodymą jėgą taip pat užfiksavo „Boiler Room“, „Pitchfork“, „Rezident Advisor“, „Electronic Beats“, „Fact Magazine“ ir kitų įtakingų muzikos žiniasklaidos kanalų kameros.

Gyvenime Jessy Lanza atrodo rami ir nesiblaškanti, nemėgsta daug šnekėti, bet vasaros festivaliai ir diskotekos jai patinka. Tokios pripažintos atlikėjos kaip Janet Jackson, Paula Abdul, Evelyna King ir Melba Moore padarė jai didžiausią įtaką. Missy Elliot ir Timbalando kūryba taip pat pakeitė jos gyvenimą. Sako, kad ji yra vienintelis žmogus pasaulyje, kuri žino visų geriausių r’n’b kūrinių, sukurtų per paskutinius 15 metų, natas.

RA Sessions: Jessy Lanza – It Means I Love You


Jessy Lanza užaugo muzikantų šeimoje ir paveldėjo įspūdingą tėčio sintezatorių kolekciją. Šiandien net septyni sintezatoriai ir įvairios ritmo mašinos užima visą jos įrašų studijos plotą gimtajame Hamiltone. Vaikystėje ji išmoko skambinti pianinu ir groti klarnetu. Klasikinė muzika tuo metu buvo labai svarbi jos gyvenimo dalis. Kadaise ji studijavo džiazą ir yra diplomuota muzikos istorikė. Ji ir šiandien kartais moko kitus skambinti pianinu.

Geras skonis, teisingas požiūris ir užtikrintas skambesys. Tai – kokybės ženklai. Ji išmano garso dizainą ir muzikos technologijas. Jos balsas tobulai tinka elektroninei muzikai. Muzikos kritikai jos vokalinius sugebėjimus lygina su „Sade“, „Cocteau Twins“ ir britų atlikėjos Aaliyah balsais. Jai rūpi moterų statusas muzikos industrijoje, o gyvas jos pasirodymas – geriausias manifestas tam.

Škotų profesorius ir leidyklos „Hyperdub“ bosas „Kode9“ yra didelis jos talento gerbėjas. Ji taip pat įdainavo jau minėtų „Caribou“ kūrinį „Second Chance“, darbavosi su Ikonika, DJ Spinn ir Morganu Geistu. Net Matthew Dearas patikėjo jai sukurti oficialų jo dainos remiksą.

Neon Filled Session: Jessy Lanza – Never Enough

Jos kraityje – jau du albumai ir daugybė draugysčių su artimą garsą propaguojančiais personažais. Debiutinis Jessy Lanzos albumas „Pull My Hair Black“ buvo puikiai sutiktas kritikų ir pelnė jai kylančios atlikėjos statusą. Tik praėjusių metų gegužę išleistas antrasis jos albumas „Oh No“ taip pat pateko į geriausių metų albumų sąrašus ir užtvirtino jos talentą. Už tai ji turėtų būti dėkinga savo įrašų partneriui Jeremy Greenspanui iš „Junior Boys“, kuris išgrynino jos skambesį.

Abu šie albumai buvo nominuoti prestižiniam „Polaris“ muzikos prizui 2014 ir 2016 metais. Jis skiriamas geriausio metų albumo, išleisto Kanadoje, autoriui. Jessy Lanzos įrašai šiuose apdovanojimuose varžėsi su Drake’o, Mac DeMarco, „Arcade Fire“, Carly Rae Jepsen, „Grimes“ ir White Lung darbais. Tai didelis pasiekimas ir puikus įvertinimas bet kuriam elektroninės muzikos atlikėjui.

Jessy Lanzos viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week”. Bilietais į vienintelį Jessy Lanzos pasirodymą Lietuvoje prekiauja „Bilietai LT“. Praėjęs kartas „Kablyje“ jiems net labai pavyko – suomis Jaakko Eino Kalevi iš Vilniaus išvažiavo labai patenkintas.

www.jessylanza.com

Leave a Reply