Neringa FM

Naujienos

Elektroninės muzikos spektras festivalyje „Jauna muzika 2017“

Festivalis „Jauna muzika“ pristato 2017 m. programą, joje – keturi pagrindiniai koncertai, vakarinė programa festivalio klube „Peronas“, diskusija ir paskaita.

Balandžio 21 d., penktadienis, 19 val. „Menų spaustuvės“ juodojoje salėje − produktyvus minimalistinės klubinės elektronikos kūrėjas Michał Wolski iš Varšuvos. Jo stilistinę manierą geriausiai apibūdina techno kultūros auditorijai puikiai pažįstami dub, deep techno, minimal techno burtažodžiai. Michał Wolski šiai scenai žinomas ir kaip aktyvus elektroninės muzikos prodiuseris, plėtojantis įvairius leidybos projektus, įsitraukęs į tarptautinį įrašų kompanijų tinklą. Šioje įvairiausių subkultūrinių reiškinių sklidinoje terpėje Michał Wolski užtikrintai atrado savąją nišą ir joje įsitvirtino, kartu su savo bendraminčiais sukurdamas vieną iš šios muzikinės krypties salų Lenkijoje.

Sodrūs, atmosferiški tonai bei palaipsniui besiplėtojančios ritminės struktūros Michało Wolskio kompozicijose somnambuliškai nardina į hipnotišką transą. Jos alsuoja skaidriais minoriniais sąskambiais, plukdančiais į technonomadų taip puoselėjamas atokvėpio prietemas. Tolygus ritmų kvėpavimas palydi keliaujantįjį kitapus būdraujančios sąmonės širmų.

Pagrindinių šių metų festivalio akcentu taps Vokietijos garso menininko Markuso Poppo elektroninės muzikos projektas „Oval“. 2016 m. rudenį gausią „Oval“ diskografiją papildžiusio albumo „Popp“ pavadinime slypintis žodžių žaismas atskleidžia valiūkišką kūrėjo identifikaciją su džiugia, optimistine, mažorine pop muzikos estetika – net jei tai tėra kūrybinis eksperimentas, neįpareigojantis nuotykis. „Popp“ yra euforiškos muzikos koliažas. Pasitelkiant šiuolaikines skaitmeninio miksingo technikas, į vientisą srautą suliejamos išraiškingos pop muzikos citatos, šilkinio skambesio sintezuoto vokalo atgarsiai, hipnotiškos nelinijinio ritmo atplaišos, harmoningos vientisesnės struktūros. Muzika daugiasluoksnė, sodri, viliojanti patirti ekstatiškos polifonijos džiugesį. Festivalio koncerte – šio albumo pagrindu parengta išskirtinė programa.

Markus Popp pasirodymas vyks balandžio 22 d., šeštadienį, 19 val. „Menų spaustuvės“ juodojoje salėje, tačiau jau prieš tai festivalio lankytojai turės galimybę su kūrėju susitikti ir jo skaitomoje paskaitoje 14 valandą, „Menų spaustuvės“ kavinėje.

Kaip ir pernai, šalia pagrindinės festivalio programos „Jauna muzika“ pristato ir vakarinę, ne ką mažiau įdomią alternatyviąją programą. „Jauna muzika“ kviečia į festivalio klubą, kuriuo šįkart tapo baras „Peronas“ (Geležinkelio g. 6) – tai kita festivalio erdvė į kurią persikėlę festivalio koncertai skatins diskutuoti ir bendrauti neformalioje aplinkoje.

Vakariniai „Perono“ koncertai vyks kiekvieną festivalio dieną nuo balandžio 19 d., trečiadienio, iki balandžio 22 d., šeštadienio. Festivalio lankytojai galės išgirsti iš pasaulinio turo grįžusį atlikėją, koncertavusį Tolimųjų Rytų ir Vakarų Europos auditorijoms – Arma Agharta, elektroninės muzikos trio, kuriame groja kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Andrius Šiurys ir Martynas Bialobžeskis. Taip pat festivalyje pasirodys Rookas – Vilniaus techno muzikos vakarėlių organizatorius, „Didžiųjų Agregatų Inžinierių“ įkūrėjas ir lyderis. O selekciją sudarytą iš 1977-2017 metais sukurtų kūrinių gros tarpdisciplininio internetinio žurnalo „Secret Thirteen“ įkūrėjas Justinas Mikulskis ir didžėjus Paulius Ilius.

Įėjimas į visus renginius „Perone“ – laisvas!

Daugiau informacijos ieškokite internetuose”

JAUNA MUZIKA FESTIVAL

 

Leave a Reply