Neringa FM

Naujienos

Olafur Arlands koncertas Vilniuje

Islandijos muzikos alchemiko Olafur Arnalds koncerto burtai

Garsusis Islandijos muzikos alchemikas Olafur Arnalds trečiadienio vakarą surengė pirmąjį solo koncertą Lietuvoje. Kultinis „BAFTA“ apdovanojimų laureatas, kompozitorius, muzikantas ir prodiuseris koncertavo sostinės koncertų salėje „Compensa“. Po trejų metų pertraukos į turą išsiruošęs Ólafur Arnalds vieninteliame koncerte atliko ne tik geriausius kūrinius, bet ir negirdėtą kūrybą iš naujojo studijinio albumo „re:member“.

Pakvietė prisijungti ir publiką

Vos pradėjęs pasirodymą, jau po pirmo kūrinio Olafur Arnalds pasisveikino su žiūrovais ir pakvietė visus prisijungti prie konceto. Muzikantas paprašė publiką sudainuoti vieną natą, kurią trauktų visa salė. Atlikėjas užtikrino, kad tai bus pats geriausias apšilimas. Netrukus puikiai nusiteikusios publikos įdainuota nata buvo įrašyta ir ją galima buvo išgirsti antrame O. Arnalds atliktame kūrinyje.

Prailgino gastroles

Pernai po anšlaginių gastrolių Europoje ir nepakartojamo pasirodymo prestižinėje „Royal Albert Hall“ salėje Londone, O. Arnalds paskelbė, kad išleis albumą „re:member“. Naująjį įrašą, kurį reklamavo muzikos kritikų ir melomanų puikiai įvertinti pirmieji du singlai „re:member“ ir „unfold“, muzikantas ir pristatė Lietuvoje. Viso buvo suplanuota 20 papildomų koncertų, kuriuose atlikėjas groja kartu su styginių kvartetu ir būgnininku-perkusionistu.

Ypatingi koncertai

Visi šie koncertai yra ypatingi, nes jų metu O. Arnalds groja iškart dviem „Stratus“ pianinais. Instrumentai, kurie naujausių technologijų dėka gali realiu laiku savarankiškai kurti ir atlikti muziką, buvo tobulinami dvejus metus. Jų dėka, kiekvienas O. Arnalds koncertas tampa nepakartojamu ir unikaliu.

Kritikų išliaupsintas ketvirtas albumas

Olafur Arnalds ketvirtasis oficialus solo albumas „re:member“ tapo vienu iš labiausiai laukiamų metų įrašų muzikos pasaulyje. „Tai mano išsilaisvinimo albumas“, – sako Olafur Arnalds. „Čia girdite mano kūrybą, kuriai idėjų sėmiausi iš labai įvairių muzikos žanrų, kuriuos atskleidžiu be jokių filtrų. Vienu metu dalyvauju pačiuose įvairiausiuose projektuose, todėl manau, kad šis albumas tą įvairovę atspindi geriausiai“.

Muzikos karjerą pradėjo grodamas metalą

Prieš 15 metų pradėjęs kurti muziką, O. Arnalds nesitikėjo, kad įsivaizduojamiems filmams kuriami garso takeliai kam nors bus įdomūs. Karjeros pradžioje būgnais grojęs metalo grupėse „Fighting Shit“ ir „Celestine“, šiandien jis yra vienas populiariausių šiuolaikinės muzikos kompozitorių pasaulyje. 2009 m. jis sukūrė elektroninės muzikos duetą „Kiasmos“, kuriame muzikuoja kartu su islandų grupės „Bloodgroup“ muzikantu Janus Rasmussen. Šis duetas neseniai koncertavo ir Lietuvoje.