Neringa FM

Naujienos

Juozas Berotas burlentė

Juozas Bernotas buriavimo varžybose Olandijoje – per plauką nuo geriausiųjų dešimtuko

Šiandien finišavusiose bandomosiose olimpinės IQFOIL burlenčių klasės varžybose prieš 2023 metų atranką į Paryžiaus olimpines žaidynes Lietuvos buriuotojas, olimpietis Juozas Bernotas sugebėjo iškovoti 12 vietą ir tik per plauką likti nuo geriausiųjų dešimtuko. Taip pat Lietuvai atstovavęs buriuotojas Rytis Jasiūnas užėmė 19 vietą tarp vienų stipriausių į varžybas susirinkusių šios olimpinės klasės atstovų iš viso pasaulio.

„Varžybos buvo trumpos, bet gana sunkios. Čia buvo susirinkę kone geriausi pasaulio burlentininkai, tad iššūkių buvo tikrai daug. Tačiau su jais gerai susitvarkėm, tai, manau, rodo, kad pasiruošimas vyksta tinkama linkme. Tikrai galime kovoti ir tikėtis kelialapio į 2024 metų olimpines žaidynes Paryžiuje“, – paskutiniąją varžybų dieną džiaugėsi Juozas Bernotas.

Jis 12 vietą užsitikrino jau priešpaskutinę varžybų dieną, o paskutiniąją buvo nusiteikęs pakovoti ir dėl vietos geriausiųjų dešimtuke, tačiau paskutinę dieną dėl per silpno vėjo lenktynės nebeįvyko.

Pasak J. Bernoto, rezultatas pranoko visus lūkesčius ir įkvepia toliau aktyviai treniruotis bei ruoštis dar vienam, ko gero, svarbiausiam šio sezono startui – Pasaulio IQFOIL čempionatui, kuris įvyks spalį.

Po šešių savaičių kovos su Covid-19 į kovą šiose bandomosiose varžybose stojęs kitas Lietuvos atstovas, Rytis Jasiūnas, teigė, kad savo pasirodymu taip pat yra patenkintas, tiesa, iki pasaulio čempionato dar reikia atgauti iki Covid-19 turėtą fizinę formą.

Rytis Jasiūnas IQFOIL

„Vakar dieną, kuri tapo lemiama, įvyko dvi Slalomo rungties lenktynės prie labai silpno vėjo. Tai mums, IQFOIL burlentininkams, iš tiesų yra didelis iššūkis fiziškai, nes kuo mažiau vėjo, tuo mums daugiau reikia sugeneruoti jėgos savo kūnu, kad galėtume judėti pirmyn. Kol kas aš po Covid-19 dar nesu pakankamai atsigavęs ir tai daryti buvo tikrai sunku. Tačiau bendrai paėmus užėmiau 19 vietą ir esu patenkintas savo pasirodymu, savo tikslus įvykdžiau geriau nei tikėjausi“, – teigė R. Jasiūnas, kurį nuo 18 ir 17 vietų skyrė vos vienas taškas.

Bandomosios varžybos vyko toje pačioje akvatorijoje, kurioje įvyks 2023 Pasaulio čempionatas, tapsiantis ir pirmąja atranka į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes. Šiose bandomosiose varžybose dalyvavo ribotas dalyvių skaičius – kiekviena valstybės galėjo į jas išdeleguoti 1-2 stipriausius savo sportininkus. Iš viso IQFOIL olimpinėje klasėje varžėsi 42 buriuotojai.

Pirmąją varžybų dieną vyravo vidutinio stiprumo vėjas ir organizatoriams pavyko įvykdyti keturias Course Race tipo lenktynes. Antrąją dieną prie itin silpno vėjo sąlygų buvo įvykdytos dvejos Slalomo rungties lenktynės, kuriose, deja, dėl itin silpno ir eigoje vis silpstančio vėjo ne visi varžybų dalyviai spėjo tilpti į kontrolinį laiką (nustatytas laiko limitas, per kurį varžovai turi kirsti finišo liniją po pirmojo finišavusiojo).

Pasak Lietuvos atstovų, šios varžybos jiems buvo labiausiai svarbios dėl galimybės išsityrinėti akvatoriją, kurioje vyks olimpinė atranka bei pasitikrinti, kaip jiems sekėsi individualus pasiruošimas vasarą bei ką dar reikėtų patobulinti siekiant kuo aukštesnio rezultato artėjančiame pasaulio čempionate.

Pirmąją vietą šiose varžybose užėmė Izraelio atstovas Yoav Omer, antrąją – italas Nicolo‘ Renna, trečiąją – lenkas Radoslaw Furmanski. Pilnus varžybų rezultatus galima rasti čia.