Neringa FM

Naujienos

Gori Skartvelo koncertas

GORI – Sakartvelo ansamblis sveikins Lietuvą

Beveik šimtmetį skaičiuojanti Sakartvelo šokių ir muzikos ansamblio „Gori“ istorija Lietuvoje atsiskleis kiek mažiau nei po mėnesio – sakartvelų tautos istoriją ir tradicijas puoselėjantis ansamblis gruodžio mėnesį surengs išskirtinius pasirodymus Vilniuje, Šiauliuose ir Palangoje.

„Be galo džiaugiamės grįždami į Lietuvą“, – teigia ansamblio vadovas Giorgijus Tsulukidze. „Abiejų tautų ryšys – nuostabus draugystės pavyzdys. Nors šalis skiria didelis atstumas, visada vieni kitus palaikome.“

Pasak ansamblio vadovo, vieni pagrindinių gruodžio mėnesį įvyksiančių koncertų tikslų – padėkoti Lietuvai už svarbų palaikymą, Rusijos–Sakartvelo karinio konflikto metu 2008-aisiais bei pasveikinti šalį nepriklausomybės šimtmečio proga.

Gori Sakartvelo

Visame pasaulyje koncertuojantis ansamblis „Gori“ Lietuvoje pristatys išskirtinę programą, kurioje žvangančiais kardais, ore skraidančiais šokėjais ir nuostabiais balsais atsiskleis Gorio regiono kultūrinė istorija.

„Gorio regionas, kuriame susikūrė ansamblis, garsėja polifonine muzika. Taip pat tai – bene daugiatautiškiausias regionas, kuriame susijungia daug skirtingų kultūrų. Visa tai atsispindi mūsų šokiuose ir dainose, kupinose protėvių charakterio, karinės dvasios ir laisvės troškimo“, – pasakoja ansamblio vadovas.

„Gori“ pasirodymą Palangoje papildys ir lietuviškas motyvas – vieną iš kūrinių, kartu su ansambliu atliks keturiolikmetė muzikantė Elzė Grubliauskaitė.

„Esu pakerėta nuostabios Sakartvelo gamtos, karšto žmonių temperamento ir, rodos, įgimtos meilės šokiams ir dainoms. Tai – drąsių širdžių ir kovingos istorijos kraštas, mano širdyje išliksiantis visą gyvenimą. Esu dėkinga likimui ir ansambliui „Gori“ už kvietimą žymųjį kūrinį „Suliko“ atlikti kartu“, – teigia jaunoji muzikantė.

Ansamblio „Gori“ pasirodymai Lietuvoje įvyks gruodžio 17 dieną Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, gruodžio 19 dieną – Šiaulių arenoje ir gruodžio 21 dieną – Palangos koncertų salėje.

Leave a Reply