Neringa FM

Naujienos

Gonsofus 2019 foto Anna Gekrepten

Multi-instrumentalistai GONSOFUS grįžta su nauju albumu

Lietuvoje jau ne sykį koncertavusi ir klausytojų pamėgta grupė Gonsofus grįžta su nauju albumu. Multi-instrumentalistų Saša Mamaev (gitara, bosinė gitara, vokalas, saksofonas) ir Gábor Tokár (būgnai, perkusija, sintezatoriai) duetas šįsyk atvyksta pristatyti šviežiai metų pabaigoje išleisto naujo savo albumo Distant Shores (Deadred Records / Starcastic Records).

Šis šešių kūrinių EP tarsi įvadas į tai ką klausytojai galės iš grupės išgirsti ateityje – nors grupės nariai liko tie patys, tačiau nuo paskutinių savo įrašų bei pasirodymų, dueto muzika gerokai pasikeitė, evoliucionavo ir išplėtė savo garsyną. „Manau, kad ne tik patobulėjome kaip pavieniai muzikantai, bet ir tobulinome savo galimybes muziką kurti ir atlikti kaip duetas“ – pasakoja Gábor‘as, o jį papildo Saša: „dideli pokyčiai įvyko ir mūsų pasirodymuose – tai visai nebepanašu į tai ką klausytojai girdėjo prieš kelis metus, tad labai kviečiame su tuo susipažinti koncertuose“.

Singlas Slimmer Waves iš albumo Distant Shores:

Atsižvelgiant į tarptautines grupės Gonsofus ištakas – nuo to, kad Saša Mamaev vaikystėje augo net keliose labai skirtingose šalyse (Rusijoje, Turkijoje, JAV ir Kenijoje), iki to, kad pastaruosius penkis metus grupė koncertuodama beveik nepaliaujamai turavo po pasaulį, atrodo prasmę turi tiek jų anksčiau įvardintas žanras „transcontinental groove“, tiek ir naujojo EP pavadinimas Distant Shores (angl. tolimi krantai).

Naujo EP techninė pusė irgi labai tarptautinė – albumas buvo įrašytas Prahoje (studijoje Faust) bei Slovakijoje (SMT studios), garso dizainu rūpinosi grupės narys vengras Gábor Tokár, garso suvedimą New York‘e atliko Grammy laureatas garso inžinierius Jason Goldstein (dirbęs su Beyonce, The Roots, Nas, Ozomatli ir kitais žinomais muzikantais), o masteringu Čekijoje rūpinosi Ecson Waldez (Biotech Studios).

Albumą papuošė ir kviestiniai svečiai muzikantai, iš kurių žymiausias Fred „Rocksteady Freddie“ Reiter iš grupės New York Ska Jazz Ensemble, įgrojęs vieno iš saksofonų bei fleitos partijas. Efektų pedalais jungdami gyvai įvairiais instrumentais įgrotas melodijas Gonsofus dinamiškai pasakoja vientisą energingais būgnų ritmais nuspalvintą muzikinę istoriją.

Albumas Distant Shores 2019 metų lapkritį išleistas vinilo plokštelės ir kompaktinio disko pavidalu, o taip pat jį galima rasti ir daugumoje internetinių muzikos pasiklausymo platformų. Lietuvoje šis albumas trimis koncertais bus pristatytas 2020 sausio pabaigoje. Sausio 25 (šeštadienį) Gonsofus koncertuos Palangos Oldman, sausio 26 (sekmadienį) svečiuosis LRT Opus radijo stoties laidoje „Savaitgalio žemėlapis“ ir vakare gros Vilniaus stoties rajone naujai atidaromame gyvos muzikos klube LINE UP, o sausio 28 dieną (antradienį) aplankys Kauną, kur gros klube Movido.

Distant Shores (Full EP):