Neringa FM

Naujienos

Giedrė Kilčiauskienė: apie salą ir dūmus burnoje daugiau nedainuosiu

Giedrė Kilčiauskienė-  kultinė, legendinė, o gal tiesiog nuostabi dainininkė. Puikiai atpažįstama iš tokių muzikinių projektų kaip Empti ar Pieno Lazeriai ir beabejo Džiazo Miniatūros. Kurie neseniai išleido savo naująjį  albumą „VII“.

Giedrė:

 • Taip! Labai tuo džiaugiamės. Mes išleidome antrąjį savo albumą, bet aš galiu vadinti jį pirmuoju. Nes tame albume („VII“) visos autorinės dainos. Jeigu pirmąjame buvo daugiau džiazo aranžuotės, tai šiame – kurėme viską patys nuo A iki Z

Tomas:.

 • Ar džiazo albumą išleisti sudėtingiau nei „kažkokį kitokį“ albumą?

Giedrė:

 • Beabejo, nes džiazo albumo radijos negroja.

Tomas:

 • Mes pagrosim!

Giedrė

 • Oi sudėtinga jums (šypsosi). Mes visi esame (muzikantai ir aš) jau suaugę žmonės ir galime sau leisti daryti gyvenime ką norim. Tai kodėl gi neišleidus džiazo albumo ir dar lietuvių kalba? Labai tikimės, kad šis albumas padės mums pasivažinėti po užsienį ir atstovauti Lietuvą ten. Džiazo festivalyje esame ne viename groję, bet kai ne su savo kūriniais tai vistiek kažkokia nepilnavertė jaučiausi.

Tomas:

 • Mes esame tokioje stotyje – Neringa FM. Ar esi tokią girdėjusi?

Giedrė:

 • Esu. Aš važiavau iš Vilniaus į Klaipėdą su paaugle dukra. Ir ji man sako -„O Klaipėda išvis turi kokią radijo stotį ar neturi?“ (šypsosi)  Aš žinau, kad Neringa FM yra tiesiog geras skonis ir gera muzika.

Tomas:

 • Kaip gražu… Na tai galim pašnekėti ir apie šeimyninius reikalus. Turi dukrą-paauglę, kuria skundeisi – auskarus per didelius veriasi ir kiti paaugliški dalykai. Kaip tikra mama – dėl visko nerviniesi. …bet kiek pamenu ir pati ištikrųjų pauglystėje turėjai pankių grupę?

Giedrė:

 • Bet žinai, aš jau visa tai išaugau. Tą mano dukrą-paauglę galima susieti su ta pačia muzika, kurią dabar kuriu. Žmonės ateina į koncertus ir jie tikisi, kad aš vis dar naiviai apie salą ir dūmus burnoje dainuosiu. Tai būtų absoliutus absurdas. Tuo pačiu keičiasi ir mano publika.  Pavyzdžiui dukra vakar neatėjo į koncertą.  Sako – „na jau tikrai ne!“. (Juokiasi)  

Tomas:

 • Apie epitetus, kurių tu sulauki. Žmonės vis prašo padainuoti tas pačias dainas, kurias prieš 10 metų dainavai. Taip sunku viso to atsikratyti?

Giedrė:

 • Čia kaip tame filme „Jaunystė“ ten buvo frazė „tai ką tu padarai jaunystėje, už ką tu parsiduosi, po to Tave visą gyvenimą persekios.“ Man keista, kad jau kokius 10 metų esu pristatoma kaip Giedrė iš Pieno Lazerių, Giedrė iš Empti, o kada Giedrė Kilčiauskienė… -„o tai palauk čia kuri, kas čia?“ Neaiškus indentitetas. Gal dėl to, kad aš labai daug visko dainavusi. Bet lyg ir protu atrodo, kad tai privalumas.

Viso pokalbio ir gyvo koncerto su Giedre klausykis apačioje:

 

Leave a Reply